Šta je novo?

Win 10 na MBP 2011

raligno011

Slavan
Učlanjen(a)
20.01.2008
Poruke
201
Poena
320
Dal moze pomoc savet,na apple sajtu stoji da na MBP 2011(13.3/i5/4gb ram) moze pored OS da se stavi samo Win 7 ,da Win 10 ide od 2012 modela,dal mozda neko zna,uradio je to vec,..jel ikako izvodljivo da se na MBP 2011 stavi i Win 10 (dal 32 ili 64 ),ispratio sam dosta tema,youtube,svega ima,al bih voleo da neko od nas me posavetuje,nisam neki ekspert pa da ne napravim nesto sto nece raditi,svaka pomoc znaci . Hvala drugari !
 
Mac treba da ima instaliranu Sierra verziju OS-a i onda možeš da instaliraš Win 10.
 
Podrazumeva se,samo me zanima dal ti radi ako imas isntalirano,dal moze da se stavi na primer moja verzija win10 sa diska,jer na youtube uglavnom se skida zvanicni win,iso fajl,pa moramd a rezem na meku itd,dal 32 ili 64 bitna,odnosno ono sto dosta se pominje,drajveri,kako s njima,jel sve radi ? Ako mozes neki tutorijal,znacilo bi ,moze i na pp,svakako hvala.
 
Pa naravno da radi. Apple.com pa traži boot camp i pročitaj. Tu sve lepo piše.
 
omogucis rootless, udjes u config od bootcampa i izmenis podrzane modele, metode instaliranja i sve sto ti treba

tako sam ja uspeo da instaliram windows 10, na macbook unibody 2010 (to je model 7.1), preko img fajla

imam el capitan sistem na tom uredjaju
 
u pravu si druze (probotzor),jer na apple com ( boot camp ) stoji da samo modeli od 2012 - mogu na desetku,jel drajveri sve pokrivaju radi ti mek normalno na windowsu,nema bagova nekih ?
 
Windows imam samo da bih igrao Syberia 3 igricu. Nikada ga ne koristim za druge svrhe.
 
potreban mi je Win jer celi zivot ga koristim,a prelazim na mek,i dok se ne uigram,potreban mi je jer vecinu programa imam u malom prstu,zato bih voleo pomoc,da mi sljaka lepo,vidim da moze,al sve je lako al ima i caka ,..zato sam na benchu,ako gde se zna,onda je to ovde ;)
 
Mozes podici virtualnu masinu windows 10 uz pomoc paralel desktop-a. Ja koristim tu kombinaciju za retke potrebe windows-a. Doduse imam mb air 2015, al' verujem da ce raditi i na 2011.
 
cuo sam za tu opciju,al manje se pominje ,ovo koliko sam skapirao mi dozvoljava skoro pa full opcije kao da je cist win.sto mi odgovara zbog nekolicine programa koji mi trebaju,samo da jos pokupim instrukcije kako da krenem s tim,a da nemam problem s drajverima i slicno,jos sam u edukaciji :(
 
Mada,i dalje se svasta pise,nikako da neko ko je s mojom masinom ima win 10,evo danas mi se jedan javio da ima probleme sa nekim od drajvera,sto se inace i pominje :(
 
Cisto za info na MBP 13 early 2011 odradio sam upgrade win7 na win 10 i sve je radilo bez problema. Doduse vratio sam se nazad na 7 jer me je win10 nervirao u pocetku. Clean instalaciju nisam radio,
Pitanje za probotzor da li si radio instalaciju preko USB ili preko dvd-a jer stariji modeli (-2011) nisu hteli da odrade instalaciju win preko USB - makar je to bio slucaj sa macOS 10.11 i starijim (ja sam izvadio dvd i obacio kasican disk umesto njega)
 
Poslednja izmena:
#mikka realno ,sve postoji na meku kao i na windowsu,al sam imao problem kad sam poslom bio u Sarajevu i trebao neke diskove da brzinski sredim,rendam,nesto konvertujem,..da bih ih vratio liku nazad,i doslo je do malo gubljenja,ovo je samo sitan primer,jer ipak celi zivot sam na windows. Evo koliko dana vec vrtim guglam, mnogo se kuka na mbp 2011 da desetka nesto zeza,a nisam bas vican sto drug #probotzor rece u svom postu :(
 
Ako je zbog diskova to je lako rešivo, instaliraš Toast Titanium.
I mali savet: retko ko na netu ide i piše 'jao ja sam baš zadovoljan, lagano sam instalirao sistem, sve radi'. Na forumima ljudi pišu od problemima i samo probleme ćeš i naći.
 
Poslednja izmena:
Jucer sam pricao s zajednickim prijateljem na tu temu (iz naslova),pomenuo sam tebe(mikenziyu),poznajete se,znas posao,al ne kapiram sto citiras svaku rec,saveti tipa sta cu naci na netu i slicno ,drugarski kazem,pomozi mi ako mozes,ako znas,ne zelis,to isto i ocekujem od ostalih drugara ovde,jer imam problem i trazim resenje,konkretno i precizno sam istakao gde sam zapeo,par drugara je reklo,moje znanje nije bas toliko da mozda i sve razumem,verujem da cemo naci nekoga ko ima 2011 mbp,i radi mu sve,unapred hvala svima,ako administrator misli da lupam gluposti ili trazim zadovoljne ili nezadovoljne drugare kako kazes i slicno tome,neka obrise post, par durgara je dalo konkretan savet znaci forum je ipak mesto gde mogu nesto da naucim,i ne nalaze se samo probleme vec i resenja. Hvala na razumevanju :)
 
Poslednja izmena:
Pa ja ti sve vreme pomažem. Apple.com, traži boot camp, pročitaj I kreni u proceduru.
Prestani da čitaš probleme koji su drugi ljudi imali da instalacijom već kreni u proces instalacije. Pa ako zapneš negde, piši.
 
apple.com - boot camp ,ne moze ,da ne hejtujemo temu ,ne trosim vreme na probleme vec na resenje ,kao sto se vidi,moze,al konkretan model je u pitanju i o tome se radi,cekam i trazim resenje ili pomoc onoga ko zna kao da zaobicemo probelm,nekima je to proslo na nekim modelima pre,..
 
A jesi li ti uopšte pokušao da instaliraš Win 10 na taj MBP?
 
Nisam instalirao,jer nisam nigde nasao kako da instaliram,sama 10 ka se i podgne,al kad dodjem do drajvera,tu nastaje problem ,posebno kod drajvera za grafiku i jos poneki,al ovaj se cesto pominje,a za neke cake mozda nemam dovoljno znanja a nema tutorial neki,kao i to da je jedan koji je postavio klip na youtube izgleda fake,bas za mbp 2011,ostali nedefinisani poprilicno.
 
Definitivno nece da mi install Win 10,medjutim,odlucim da poslusam apple.com i krenem na 8.1 windows i odradim preko boot campa sve sto treba i kada dodje do dela instalacije samog windows-a, svaki disk koji sam stavio je video kao instalaciju Win 10 i ne dozvoljava,..probao sam s vise instalacionih diskova,cak i sa sajta sam skinuo 8.1 regularno,isto ga vidi kao Win 10 ,cak sam probao i Win 7 instalaciju,cak i to vidi kao Win 10 . Sta je sada cinti,dal moze pomoc ?
 
Šta je tačno greška? Šta ti ne dozvoljava da nastaviš dalje?
 
Prošle nedelje sam imao isti problem, na MBP2010. I sedmicu i osmicu BC Assistant vidi kao desetku i neće da nastavi. Ili, ako prođe to, prilikom instalacije prijavi grešku 0x8blablabla. Pošto su svi diskovi bili x64, setim se da imam jedan napravljen još kad je izašao win7 SP1, 32bit. Prođe iz prve. Kako i zašto, pojma nemam. Kad je vlasnik video da sam uradio, odmah mi ga oteo. ;-(
 
proslo je danas da nekazem iz prve,naime,jedan jedini komentar na apple forumu je bio od jednog lika s istom mukom,i to da je probao vise puta i jednom je proslo,sto se tice mene,sve je islo sa 64bit cak mi je ovaj put i primio disk s microsofta gde trazi da se upise key (imam al prodje instalaciju,medjutim nije aktivan ),prosla mi je instal,al sam iz nekog xx razloga probao i sa nekim "mojim" diskom instalacija 8.1 64bit i ona je prosla glat,posle toga pustis s boot camp drajvere,moj je utisak da mozda neki od drajvera mu pravi muku,mozda za usb 3.0 jer moj MBP 2011 nema usb 3.0,hoce da poskoci,al za sad je sve proslo,videcemo dalje,..desetka je ocito da snalazljivije ipak :(
 
Nazad
Vrh Dno