Šta je novo?

Polovan/nov laptop 300-400€

Milos Laki

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
21.03.2017
Poruke
337
Poena
19
Pozdrav. Treba mi pomoć u izboru laptopa. Kao što naslov kaže budžet je 300 do 400e, u obzir dolaze novi ali i polovni laptopovi. Što se tiče zahteva, ekran da bude bar nekih 16" i to je to. Ne treba mi za igrice, isključivo surf, multimedija, office multitasking.

Šta može da se nađe za te novce? Novo, polovno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo je Acer iz onog posta od ranije?

Po specifikacijama je meni on ovde najbolji, samsung ima 13.3" dijagonalu sto je mozda premalo.

Ako ti odgovara 13.3", onda samsung.
 
Da, da.. poredio sam na sajtovima, Acer ima dosta jači CPU, još je ovaj Samsungov klokovan čini mi se 4x1.5GHz. Acer ima i veći ekran, dodatnu grafiku... Samsung mi jeste lepši, tanji, ali mislim da je pametnije ići na Acer.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gledam da kupim polovan laptop koji bi se koristio 10-12 sati dnevno (za posao koji podrazumeva video pozive preko skajpa, uz otvaranje gomile tabova u chromu). Dobro bi bilo i da je laganiji, posto se dosta nosa naokolo (moze manji od 15inca), ali to nije prioritet. Prioritet je da radi glatko i brzo.

Uzela bih od nekog od prodavaca iz Beograda. Moze li neko da mi preporuci neki konkretan model koji je sad na oglasima, ili prosto sta da trazim od komponenti?

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk
 
Za gladak i brz rad iskljucivo nesto sa SSD-om.

5400rpm hdd ne bih ni razmatrao.
Koristim laptop sa 5200u i SSD(i ddr3l), drug ima 6300HQ(efekfivno 50% ,ili vise, jaci procesor +DDR4 memorija) sa 5400rpm hdd-om, neuporedivo brze radi 5200u+SSD.
 
Za gladak i brz rad iskljucivo nesto sa SSD-om.

5400rpm hdd ne bih ni razmatrao.
Koristim laptop sa 5200u i SSD(i ddr3l), drug ima 6300HQ(efekfivno 50% ,ili vise, jaci procesor +DDR4 memorija) sa 5400rpm hdd-om, neuporedivo brze radi 5200u+SSD.

Slazem se, ja imam hp 640 g1 sa 128ssd. Radio sam sa deckom koji je imao hdd verziju i ne moze da se poredi brzina rada u chromu a kamo li za sve ostalo.

@Lorelai preporucio bih ti taj moj, a moze da se nadje izmedju 220-300e u zavisnosti koji ssd i koji ram poseduje.

Specifikacije mog HP-a su:

i3 4300u, 4gb rama, 128gb ssd, 14" ekran. Radim na 2 browsera sa po 5-10 tabova na svakom i zna da stucne nekad, ali to je do rama. Jedina zamerka mi je sto ekran nema najostrije boje tako da gledanje filmova moze biti ne tako zadovoljavajuce iskustvo kao naspram glossy ekrana ali za poslovne potrebe je sasvim odlican.
 
Dobar laptop mora da se juri i da se prate oglasi nonstop, jer kad izadje dobar za ok cenu, ode u roku od pola dana.

Ja sam sebi uzeo polovan za 360e, prava zverka Asus n550, punokrvni I7 4700h 4c/8t, 8gb, 1tb disk, dve graficke, druga gt750, i fullhd IPS ekran 15", na tu cenu dodao sam 70e i ubacio samsung ssd od 250gb i za 430e dobio masinu koja ce mi zameniti desktop bez problema.

U danasnje vreme, ne bih ni razmatrao laptop bez ssd-a, jednostavno bez njega se vracas u kameno doba bukvalno, dzaba ti sve ostale brze komponente, ako je spor disk, pokvarice ceo dozivljaj.

Obzirom da si rekao da ti laptop ne treba za igrice, tebi posao zavrsava bilo koji I3 cpu, 8gb rama i ssd, razliku u svakodnevnom radu nećeš primetiti čak ni kad bi ga poredili sa i7 cpu. E sad, gledaj sto vecu rezoluciju da ima, mada to je low segment laptopova, retko se ugradjuju bolji paneli u slabije laptopove.

Evo ti jedan koji se meni učinio zanimljivim, ovo je ozbiljna radna stanica http://www.kupujemprodajem.com/DELL...GB-240GB-SSD-NVIDIA-Quadro-48034997-oglas.htm

Inače kad gledaš procesore, ako ti je bitna brzina ispred trajanja baterije, slobodno možeš da gledaš i starije generacije, punokrvni I7 druge generacije jede za doručak bilo koji i7 low voltage nove generacije.
 
Molim vas za pomoc, posto se bas i ne razumem. Citala sam malo o komponentama bitnim za kupovinu laptopa i izbor svela na ove racunare... https://www.tehnomanija.rs/laptopov...ocesor][]=Intel+Core+i3&filters[stock][]=true
Laptop mi treba za net i ostale slicne stvari, stoga sam se ogranicila finansijski, ali bih opet volela da za taj novac kupim nesto solidno.

Hvala :)

Koliko novca imaš na raspolaganju, šta očekuješ od laptopa i sl navedi. Kako ćeš plaćati, kešom ili na odloženo. To su neke informacije koje nam trebaš dati da te posavetujemo.
Iskreno, nisam baš oduševljen modelima koje si gledala.
Možda nešto ovako za manje para.
http://www.emmi.rs/laptop-računari-lenovo-ideapad-300-15ibr-156.11.html?productId=57405
Nema DVD ako ti nije neophodan.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se sto upadam ovako u temu, koje je, koliko mogu da vidim, vec poprilicno zamrla... Ovih dana sam se bacio u groznicavu potragu za laptopu, sto KP polovnjaci, sto novi kod ovih nasih derikoza od radnji. Laptop bih prvenstveno koristio za surf, MS office (Excel, prvenstveno), i da, odradio bih dual boot sa Linuxom, zbog hobistickog programiranja u PHP-u i pomalo rad u CMS-ovima, tipa WP.
E sad, posto mi se ipak ne ulazi u kredite i velike rate za novo (mada sam se i za to zesce zagrejao), naleteh na ovaj model na KP:
Lenovo Z710 Ideapad

Процесор: Intel Core i5-4200M 2.5GHz (turbo do 3.1GHz, 2 jezgra, 3MB cache, 22nm, 37W)
Радна меморија: 6GB DDR3
Хард диск: 1TB + 8GB SSHD
Графичка карта: nVidia GeForce GT 745M 2GB DDR3 + Intel® HD 4600 (Dual Graphics)
Екран: 17.3" LED backlight Full HD 1920x1080 (Glare)
Оперативни систем: Windows 10 Pro 64-bit

Kompjuter je koriscen licno u poslovne svrhe, na slikama deluje 9.9/10.
Cena 33o evrica.
S tim sto bih ja ubacio SSD pored ovog hibridnog i jos 8gb rama.

Kako se vama cini sveobuhvatno ova ponuda?
 
Drugari,

Treba mi mala pomoć oko odabira laptopa. Laptop će koristiti moja draga tako da je bitno da bude portabilan i lagan. Ono što je meni zapalo za oko su polovni EliteBook 840 za oko 300e.
Tipa:
Procesor - Intel® Core™ i5-4200 1.6 GHz, do 2.6 GHz Intel Turbo Boost
Memorija - 8GB DDR3 (16Gb max)
Displej - 14" Full-HD SVA anti-glare Slim LED 1920x1080px
Grafička kartica - Intel HD Graphics 4400
Hard disk - 180Gb SSD
https://www.kupujemprodajem.com/14-...D-IPS--55831957-oglas.htm?filter_id=156909084

Kontam da su ovo haj end biznis mašine i da tu nema mnogo šta da crkne (ssd ili ram, a oba se mogu zameniti relativno jeftino). Jedino da nije vidno oštećen i da nema mrtve piksele po ekranu..

Za ovu namenu smo bili uzeli Asus Transformer T101, ali on nažalost ne završava posao. Možda bih išao i na 12.5", ali mislim da je to suviše sitno - a neće se koristiti nikada sa drugim monitorom..

Svaka preporuka je dobrodošla :)
 
Nazad
Vrh Dno