Šta je novo?

Zamena napajanja

mihailo998

Poštovan
Učlanjen(a)
09.08.2014
Poruke
570
Poena
70
Pozdrav svima crklo mi je napajanje iz opisa jednostavno izgorelo , sad mi treba preporuka za novo takodje za masinu iz opisa. Budzet nemam odredjen samo bih zeleo da kupim neki beat buy (5-6.000, 7 ako stvarno mora)
 
Klasika, Antec VP500PC, Chieftec GPE-500S.
 
Chieftec sam nasao u m******u a antec nema nigde, hvala pejo na preporuci i jos jedno pitanje da li mozda dovoze iz madjarske napajanja? Ili je ipak bolje da kupim u srb

Hvala pejo na savetu
 
Poslednja izmena:
Ima ih na KP-u, ali u toj klasi može da se kupi EVGA 500B koje nije bolje od navedenih, pa se i ne isplati uzimati ga.
 
Okej definitivno chieftec 6.000din je ono ce biti dovoljno za konfu jel tako?
 
Mozes i GPE-600S, nije puno skuplje od 500S.

I 500S je dovoljno.
 
Uzeh na kraju antec za 6300 posto nigde nije bilo chiefteca hvala na savetima
 
Nema greske.
 
Nadam se da ne kršim propise što ovde pišem. Treba mi pomoć oko kupovine napajanja, šta bi bio najbolji izbor od sledećih?

CHIEFTEC Eco serija 600 ili 700 w
ANTEC 600W VP600P
COOLER MASTER B2 Series 600W
650W Sama Armor 80PLUS GOLD

Ili da jurim neki Seasonic ako je stvarno toliko bolji kao što se priča?

Konfiguracija:
Ryzen 5 1600x
Gigabyte B350 gaming 3
Ram 3200Mhz 16 gb
Asus Dual GTX1060-O6G
ssd, hdd...
 
Sama Armor je po specifikacijama dosta bolje od svih ostalih, samo sto je relativno novo i proizvodjac nema neku reputaciju.

SS520GB je najbolja i najsigurnija kupovina za 8.300-9.000 dinara.

Ako ga nema vise onda bih uzeo Chieftec GPE-600S.
 
Videću onda da iskopam negde SS520GB po toj ceni, ipak ima i garanciju 5 godina. Ako ne onda Chief, hvala na pomoći.
 
Viph****, Moni*** i Exc*** su radnje gde je najpovoljnije trenutno.

Kod nas ono ima 3g garancije..
 
U Gig*****-u sam video garanciju 60 meseci ali je malo skuplje.

U ponedeljak ću videti da li ga imaju te druge prodavnice na stanju.
 
2.100 je razlika u ceni izmedju 3 i 5 godina garancije.

Po meni je to mnogo, 25% vise za isti proizvod, a vecu garanciju.
 
Nije malo 25% naravno, ja sam lupio. Na kraju sam uzeo za 8300 din. Garancije su 3 godine za Seasonic GB seriju a 5 za GM.
 
Nisam siguran da li sam pogodio temu ali imam problem sa napajanjem (chieftec 500w). Naime, s obzirom da sam skoro uzeo grafičku gtx 1060, nakon par dana krenulo je da se čuje poprilično glasno, tačnije ventilator. Prvo sam pomislio da je do grafičke nešto ali kad sam otvorio, i procesor i grafička su nečujno radili dok je napajanje zujalo. Trajalo sigurno 10ak min i nakon paljenja kompa. Nisam suguran da li je zrelo za zamenu ali sve radi ok osim što se čuje poprilično.
 
Poslednja izmena:
Koji model napajanja i koliko je staro?
Koji je procesor u pitanju?
 
U pitanju je čiftek od 500w, star 4 godine. Moguće da je odsvirao svoje pošto je sada prvi put onako na udaru pošto sam uzeo novu grafičku.
Procesor je i5 6400 2,7ghz.
Ako može neka preporuka za novo napajanje ako bude potrebe. Gledao sam thermaltake od 700w tr2 i čiftek 750w ctg 750c
 
Koji model napajanja, ne koja marka pise na njemu.

Mozda samo ventilator treba da se zameni/podmaze.
 
Po specifikacijama bi trebalo da moze komotno da potera tu konfu. Jel vruc vazduh izlazi iz njega?

Mozda se napunilo sa prasinom.
 
Da, to je i mene zacudilo. Jedino mozda sto ima nekoliko godina i sto prvi put sad je pod vecim opterecenjem u smislu da sam komp slabije koristio dok ga nisam sredio.ocisticu kasnije s obzirom da je bilo prekriveno prasinom. Nije izlazio vruc vazduh, samo se ventilator jako cuo. Sad radi normalno dok ne ulazim u igre :/ mada sam juce imao finu satnicu igranja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocisti od prasine, podmazi ventilator i ako ne bude bolje zameni ga(ventilator), napajanje je dovoljno za tu konfu, nema potrebe za zamenom.
 
Očistio i za sada radi bez problema, videćemo da li će se ponoviti nešto slično ili je ono bio izolovani incident :D
Hvala na pomoći!
 
Nazad
Vrh Dno