Šta je novo?

5.1 zvucnici - prvo sam mislio za 50 evra, ali ... - misljenja novi vs. polovni

Rotoshack

Cenjen
Učlanjen(a)
15.06.2009
Poruke
115
Poena
170
Vec se neko vrijeme nakanjujem da kupim zvucnike, a sad kad su mi otisli neki stari a slusalice ne podnosim, treba da kupim nove.

Imao sam prilike da gledam filmove preko tog sistema i to je glavni razlog kupovine bas tog sistema, ali je problem sto nemam mnogo novca, niti bih davao previse za njih.

Planirao sam prvo da to bude oko 50 evra ili malo vise, i da budu novi, ali me zanima vase misljenje i iskustva.

Ako ne budemo nista smislili, da znam koliko jos bih morao da skupljam i za koje tacno.
 
Vidim da pregleda ima, ali ne i nekih predloga pa da napisem sta radim dok cekam neki odgovor. Posto je ponuda bas slaba, ili makar ja ne gledam na pravim mjestima (eto moze predlog i za to), gledao sam neke polovne (na KP) do 100 evra pa me zanimaju vasa iskustva i sa takvim i koji su kvalitetni i sta pitati prodavce kad se kupuju polovni?
 
Posto sam nakon postavljanja teme citao jos vise, a pogotovo Vase predloge u vezi sa ovim zvucnicima, i posto ste tad preporucivali X-530 a ne ove, zanima me jesu li ovi z506 bolji za 5000 (na KP se 530 prodaju za 8 novi a 506 najjeftinije sam nasao za 13) koliko je razlika (ono sto sam ja nasao)?

Pominjali su mi da su dobre marke jos Altec ali ne mogu naci 5.1 da se i dalje prodaju, i Microlab koje sam jedino nasao M700U ali kojih trenutno nema na stanju za 11000...

Inace, muziku slusam najmanje 6 sati dnevno...
 
Poslednja izmena:
Ma to radi radio dok radim nesto, nego sam to pomenuo vise zbog izdrzljivosti ili pregrevanja pa da neko napise ako je imao kakav problem, tj. konkretno kod ova dva modela, je li bolje kad je zvucnik kao na 530 sa strane ili dole, kao sto je na 506? A ovi Microlab, isplati li ih se cekati?
 
Nasao sam i te i neke jos koji slove za kvalitetne kao sto su Microlab i Creative pa me zanima kakva su vam iskustva sa polovnim zvucnicima, sta gledati kad se kupuju i da li je bolje uzeti polovne a kvalitetnije (npr. neke sto su bili skuplji a polovni dodji kao npr. novi z506) ili nove, a makar po cijeni, manje kvalitetne?

Je li imao ko ove Microlab FC 360 5.1?
 
Pre 2 godine sam čuo sličan sistem Sony STR-DE (nešto jači model)

http://www.kupujemprodajem.com/Soni-receiver-STR-DE345-46900988-oglas.htm?filter_id=128513985#photoBig

Mogu da kažem da me je prijatno iznenadio. Bio je mnogo bolji, od mog vremešnog sistema Altec Lansing, koji je tada plaćen oko 300€. Kod nas u radnji gde ništa nema realnu cenu :) Ovoj risiver ima dosta opcija za podešavanje. Ako si u mogućnosti poslušaj. Možda ti se dopadane. Zavisi u kakvom je stanju ovaj. Malo je i preterao sa cenom :)
 
Ako je taj Sony komplet ispravan onda nema potrebe da se opterecujes dalje kako i sta.
 
Na žalost, ne može da bude siguran dok ne proba. Posebno na ovim našim sajtovima :) Računam da ima sličnih kompleta i po Beogradu
 
Uf, od 50 do nekih mojih idealnih 80 dodjosmo do 120 :). "Slovo" je spalo na tri modela (izbacio sam Logitech 530 zbog slabe mogucnosti povezivanja): NOV Logitech z506 za malo vise od 100, Polovan Microlab FC 360 za 90 i taj polovan Sony za 120. Problem imam pri svakom. Prvi nemam gdje da cujem ali je nov, drugi niti ko sta pise niti imam mogucnost da ga cujem jer bi me put kostao dosta, i treci, koji mi je najblizi za otici provjeriti, ali mu je cijena nesto sto sigurno nisam planirao... Dakle, veselo :D.
 
uzmi sondžu bato i završi poso. čovek ima sve pluseve, a kupiti AVR + 5.1 zvučnike sa aktivnim subom, za 120e je neopisivo dobra ponuda.
ostalo što razmatraš su igračke u odnosu na ovo.

posle se javi ovde i zahvali, možeš i na pivo da vodiš.
 
Poslednja izmena:
Mene prvo, ja sam dao predlog :smash:
 
Sutra idem da ih cujem, a za pivo cemo lako. Samo kazite odakle ste ili se javite kad budete dolazili u PN.

I sta preporucujete od muzike i filmova da ponesem da testiram? I ako ne bude kablova za spajanje sa kompjuterom, koje preporucujete?
 
bjork - homogenic
depeche mode - ultra
dr dre - 2001
bowie - blackstar , sve flac naravno.


to je za testiranje. što se kablova tiče preporčujem oelbach pure platinum.
u nedostatku njih, mogu i najjevtiniji sa buvljaka.
 
Poslednja izmena:
Ponesi ono sto ti licno volis da slusas i sto si cuo u nekom punom kvalitetu - koliko god je to moguce.

To je jedini reper po kom treba da se vodis :)

Takodje, ocekivati ne znam kakav kvalitet za 120e je malo nezahvalno, pogotovo sto je ovo 5.1 komplet + AVR za te pare.
 
Ma meni i ne treba toliko jak sistem, nego ste ga ovdje predlozili kao onaj koji bi morao da se uzme, pogotovo u poredjenju sa onima koje smo dotad nasli (Logitech i Microlab) kao jedan sto prilicno odskace od njih.

Imam i sam neke pjesme na umu, ali od viska glava ne boli :).
 
Ponesi Flac i puštaj preko Foobar2000
 
Inaš dosta na www.iptorrents.com , mada bio je i bolji torent. Sada je verovatno ugašen. Ne mogu da se setim kako se zove. Bio je samo za muziku. Muzika je bila isključio skidana preko Exact Audio Copy. Da li se neko seća kako se zvao ?
 
soulseek radi perfektno
 
Kad cemo na pivo? Ne rekoste nista. Uzeo sam zvucnike danas, teski kao tuc, a iako su ispali preda mnom, rade normalno. Jedina "mana" ce biti sto ne mogu slusati malo glasnije zbog komsija :).

Dajte jos savjeta za plejer za pustanje filmova. Koristim inace KMP ali sam otvoren za sugestije. A kasnije, ne prije kraja godine ce na red doci zvucna kartica. Sad sam dekintiran.
 
@Rotoshack

Bravo, u kakvom je fizičkom stanju pojačalo ?

@peja

To Pejo, dodao bih samo i Lav codec za zvuk




@Rotoshack

Ti sa matičnom Asus M2N-XE možeš fino da se ze_zaš ;) U pozitivnom smilsu. Stara matična, stari slotovi. Ja dajem preporuku za zvučnu karticu Audigy 2 ZS. Košta oko 10€ a ubija koliko je dobra u odnosu na integrušu. Može i za Win 10.
 
Au koliko ja nemam pojma. Da li to znaci da one K Lite Mega codec pack sve pobrisem i skinem samo ovaj plejer i taj dodatak?

@Rotoshack

Bravo, u kakvom je fizičkom stanju pojačalo ?

@peja

To Pejo, dodao bih samo i Lav codec za zvuk




@Rotoshack

Ti sa matičnom Asus M2N-XE možeš fino da se ze_zaš ;) U pozitivnom smilsu. Stara matična, stari slotovi. Ja dajem preporuku za zvučnu karticu Audigy 2 ZS. Košta oko 10€ a ubija koliko je dobra u odnosu na integrušu. Može i za Win 10.


Pojacalo poneka ogrebotina, ali je cisto iznutra prilicno, tesko prilicno, i mislim da cu morati naci i ono upustvo da bih ga naucio koristiti u potpunosti. Radi od pet sati bez prekida i jeste toplo gore, ali moze da se drzi ruka. Jedino ne znam kako cu ga odrzavati tako cistim.

Ovo za maticnu te molim te pojasnis posto ne znam zezas li (posto je i tad bila jeftina posto sam za forume saznao kad sam vec bio kupio kompjuter) ili ozbiljno. Nece valjda da mi odu zvucnici zbog integruse?

Hvala vam svima. Trenutno na komjuteru 28%, pojacalo 18/30 i opet se plasim da komsije ne kazu nesto...
 
MPC-HC već ima u sebi LAV Audio i Video dekodere, kao i splitter.

Nema Pejo, ja sam morao da štelujem ručno kod sebe. Na 2 mašine.

@Rotoshack

Nema zeza_nja. Kupi Audigy 2 ZS + neki kršteni "Y" kabali i vozi. Primtetićeš ogromnu razliku za malo para. Ovo gore sam napisao jer sam morao moju Audigy 2 ZS da prodam zbog slota. Prešao sam na novu platformu.
 
Nazad
Vrh Dno