Šta je novo?

Problem sa Grub-om

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
Даклем, закључак је да није проблем у ntfs-3g него само у монтирању партиција. То је само још један детаљ зашто сам изабрао КДЕ, мада је и у овом случају КДЕ5 илити плазма упропастила савршено КДЕ4 решење. КДЕ4 је имао у подешавањима ставку Removable Storage или тако некако где се изабере која партиција да се (ауто)монтира код логовања и то је то. Имао је и гноме неке додатке али је требало мало акробације да раде то што се очекује, КДЕ4 је то из потеза решавао. Онда је (и званично) кренула плазма без ове опције, што је био један од детаља зашто сам дуго избегавао. После сам нашао начин да стартујем сам процес и некако је радило. Много касније је то враћено у подешавања али не ради баш најбоље. Ако се подесе партиције да се аутомонтирају, врло често се код гашења/рестарта покреће процес заустављања диск менаџмента (ваљда сам се добро сетио чега) у трајању од 1:30 што временом изнервира.

Нашао сам неки компромис, изаберем само ntfs партиције, apply, па искључим функцију. Оне остану монтиране и после рестарта а онај процес се не покреће. Мана је што пред сваки апдејт груба морам пешака да монтирам линух партиције да не би трајало предуго.

Једно од брљања које је донела плазма у односу на КДЕ4, тамо ништа од овога није правило проблеме.

Е да, када је кренула плазма без овога, свуда сам се распитивао и понуђено је решење са fstab и додавањем UUID оних партиција али сам одавно решио да избегавам пискарања по .conf и слично где не морам. Срећом, донекле је решено. Све ово не мења ништа у fstab и никада нисам сазнао како то функционише.
 
plazma 5 jeste njesra.. ja se mucim sa ovim suse leap-om... jedva cekam debian 9... ovo je haos.. doduse mozda je i do mene.. mozda sam cackao :D
 
@calexx,
Pa sto ne reklamiras i prijavis bug, mozda i isprave. Ja sam se trtio oko uskrsta, ispravili. Otkrio da i dan drzavnosti nije ok, nisu ispravili. Bunio se kod autora plasme i Neona zasto nedaju vise Dolphin sa sudo. Cudi me da Arch koga svi hvale nije to sam sredio a plus prihvatanje ukidanja sudo za Dolpfhin i neko preverzno kucanje za kate i kwrite da editujes fajl ako je na systemskom diru. Neki nisu prihvatili, Suse, KaOS i jos neki...
 
Nazad
Vrh Dno