Šta je novo?

Polovna grafika do 100 eura

sicons

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruke
178
Poena
180
Moze li neko da mi preporuci dobru graficku karticu do 100 eura? Do skoro sam koristio Asus 7870, i odjednom su se pojavile sarene strafte po ekranu. Nosio sam je kod kod majstora i ne isplati mi se popravka posto izadje 100 eura zamena novog cipa, a polovna grafika ispravna vec vredi oko 80 eura. Majstor mi je skrenuo paznju da izaberem iskljucivo Nvidia grafiku posle 2012.godine proizvedena, jer su od tada navodno sve Nvidia grafike naglo poboljsale i tipa ni jedna mu ne dodje na popravku, a od AMD 9 od 10. :guitar:
 
Majstor mi je skrenuo paznju da izaberem iskljucivo Nvidia grafiku posle 2012.godine proizvedena, jer su od tada navodno sve Nvidia grafike naglo poboljsale i tipa ni jedna mu ne dodje na popravku, a od AMD 9 od 10. :guitar:

Provala godine :D , ja bih pre išao na AMD. Problem je samo što je trenutno nestašica RX 480 , rx 580 ....
 
Eto vidis, a ja pre nekoliko dana reklamirao Asus 750Ti i dobio 1050 iako sam trazio ATI 460 uz doplatu. Tako da...Nije bas da nVidia se ne kvari. Lupi covek i ostade ziv
Imas po oglasima 660gtx 2gb za 70 eur.. imas i ATI 270 sa 2GB al trazi jace napajanje tj. kvalitetnije... i tako. Ima da se nadje:guitar:
 
Zato mi je problem da se odlucim :smoke: ovo je covek koji se bas bavi popravkama iskljucivo na grafickim karticama, maticnih ploca i sve vezano za zamenu cipova na racunarima...pa mi je narocito skrenuo paznju od te godine da se Nvidia naglo poboljsala, posto je do tada bila djubre...a da se AMD uvek kvario, navodeci i moj primer 7870 modela :wc:
 
Hehe,obavezno promeni majstora....Sa tvoje HD 7870 samo na GTX 1050 TI(140-150 max,vidim da si naveo 100e,ali ti je sve ispod ovoga neisplativo),ili RX 470(mada trenutno nju nećeš naći,a i ako nađeš cena ce biti neopravdano visoka)
 
Poslednja izmena:
Ja bih uzeo 1050 novu.

Komentare majstora necu ni komentarisati :D
 
Rx 560 je sličnih(istih),a možda i lošijih perfomansi od njegove prethodne karte...Već kada mora da kupi,pa valjda će da kupi bolju,a ne samo noviju kartu!
 
Rx 560 je sličnih(istih),a možda i lošijih perfomansi od njegove prethodne karte...Već kada mora da kupi,pa valjda će da kupi bolju,a ne samo noviju kartu!

Slicnih, istih ili losijih, odluci se??? :D sve si napisao sem tacnog odgovora, a to je - boljih.
Uostalom, cak i da nije tako, nije napisao da mora da bude boljih od 7870. A i u pitanju je nova karta sto je svakako bolje od polovne.
 
A sta kazete za GTX 570 ili GTX 580...one su tu u rangu bivse 7870? Malo mi je skupo da dajem pare za novu...a necu valjda toliki baksuz biti da kupim neku i da mi bas crkne opet :trust:
 
Nasao sam za 126 eura, garancija 3 godine ASUS GeForce GTX 1050 2GB GDDR5 OC ili Gygabite za 120 eura, samo sto je ta manja sa jednim ventilatorom...jel je to ok? I jel je stvarno kvalitetnija ta 1050?
 
Poslednja izmena:
Mozes uzeti verziju sa dva venta, bice tise sigurno, a mala je razlika.

Ako potraje karta dovoljno da jedan vent odapne, neces ni morati da ga zamenis :D
 
Slicnih, istih ili losijih, odluci se??? :D sve si napisao sem tacnog odgovora, a to je - boljih.
Uostalom, cak i da nije tako, nije napisao da mora da bude boljih od 7870. A i u pitanju je nova karta sto je svakako bolje od polovne.

Ne pametuj!U zavisnosti od igre do igre,takva je situacija!Bolja nije,po pitanju perfomansi!I ako sam pobornik radeon karti,u ovom momentu najbolja varijanta je GTX 1050(ti),kako mu je većina i rekla!Tako da i ako nije napisao da mu treba bolja(brža),sudeći po tome kakvog majstora ima,verovatno se čovek slabije razume u hardver(nije minus-zato i postoje forumi),pa mu iz tog razloga treba reći da prilikom bilo koje zamene,obavezno uzeti nešto što je bolje od prethodne varijante hardvera(u ovom slučaju grafičke)...
 
Poslednja izmena:
Poenta, ako imas tacno 100 eur max, a neces sa oglasa nesto u bar nekoj garanciji, onda ili R7 360 2gb ili RX550 2gb i da znas da je novo i ok ce da radi. Naravno po jacini nece biti kao ta sto si imao al posto nemas vise sto je ok, mislim da ce te ove karte zadovoljiti. Pogledaj terstove na youtube u igrama i videces da nisu toliko lose . Naravno da je najbolje 1050 al kad se nema nema se :)
Ili sto ne volim da kazem al da se malo nategnes za ovu Oznaka čipa: RX-560 13.990 dinara. Sto se tice 1050 one su ipak 15.000+
 
Poslednja izmena:
Kakva crna 360 za 100e?
Ili 550?

Minimum minimuma 460, 1050 jos bolje..
 
Jel pise lepo DO 100 eur? Aj citaj malo.. zato sam i rekao da su to najbolje opcije ako hoce NOVO i neakano. Isto sam tako rekao da je realno najbolje 460 1050... ako ces tako nek uzme 470 i uziva al odakle novci ?
 
Ima povoljnih sad, oko 400e, taman.
 
Ne pametuj!U zavisnosti od igre do igre,takva je situacija!Bolja nije,po pitanju perfomansi!I ako sam pobornik radeon karti,u ovom momentu najbolja varijanta je GTX 1050(ti),kako mu je većina i rekla!Tako da i ako nije napisao da mu treba bolja(brža),sudeći po tome kakvog majstora ima,verovatno se čovek slabije razume u hardver(nije minus-zato i postoje forumi),pa mu iz tog razloga treba reći da prilikom bilo koje zamene,obavezno uzeti nešto što je bolje od prethodne varijante hardvera(u ovom slučaju grafičke)...

Ja ne pametujem, ja jesam po znanju daleko ispred tebe. To sam znao i bez da pogledam grafikone. A nasao sam jedan za one koje zanima. Evo izvolte:

https://www.techpowerup.com/gpudb/2940/radeon-rx-560

7870GHz edition 23% sporija od rx 560.
 
1050 jeste bolji izbor od 460/560, 1050Ti je jos bolji.

1050Ti>1050>560>460.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako u jeku majninga uspe da nadje r9 380 za 100e, onda divota :D

Kokane GDE si zbrisao?!? :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno