Šta je novo?

Polovna grafika do 100 eura

sicons

Cenjen
Učlanjen(a)
29.05.2011
Poruke
178
Poena
180
Moze li neko da mi preporuci dobru graficku karticu do 100 eura? Do skoro sam koristio Asus 7870, i odjednom su se pojavile sarene strafte po ekranu. Nosio sam je kod kod majstora i ne isplati mi se popravka posto izadje 100 eura zamena novog cipa, a polovna grafika ispravna vec vredi oko 80 eura. Majstor mi je skrenuo paznju da izaberem iskljucivo Nvidia grafiku posle 2012.godine proizvedena, jer su od tada navodno sve Nvidia grafike naglo poboljsale i tipa ni jedna mu ne dodje na popravku, a od AMD 9 od 10. :guitar:
 
upravo ti je kolega ivan odgovorio. nema ih zbog rudara. realna cena je 100njak e, ali r9 380x je bolja zbog 4x više ACE jedinica.
 
A sad jedan po malo teoretski post jer rudarenje remeti cene:

rx 560 4gb je samo 10% sporiji od 280x. Buduci da je naka normalna cena za rx 560 oko 110-120 evra, 280x bez garancije ne moze da vredi vise od 80-100e, zavisi od izvedbe. Neke bolje, matrix, vaporx, DCII oko stotke, dual x, powercolori i slicno oko 80.
 
10% slabija?

Karta je jedva malo jaca od 460, koja je od 270x slabija u dx11, dakle 560 je u najboljem slucaju egal sa 270x, mozda malo bolja u dx12.

Necemo gledati titlove gde se namerno budze podesavanja da se predje 3GB vram-a, ipak su to (cenovno)low end karte i gledajuci celokupnu situaciju, nema teoretske sanse da 560 pridje 280X.
 
rx 560 4gb je samo 10% sporiji od 280x. .

Posle ove izjave nemam sumlju u svoju izjavu,da je "tvoje znanje diskutabilno"...Pa i advokat ti se čudi!;)Tako da delim mišljenje koje je ispisano njegovim poslednjim postom! Rx 560 je približno jednaka sa R9 270x(u najboljem slučaju).Za cenu od 100e,kako je naznačio začetnik teme neka krštene karte!Tako da je najbolja varijanta nova(125-145e) 1050(ti)...Možda može da se nađe i polovna po nižoj ceni... Nikako ne bih preporučio kupovini R9 270(x),R9 280(x),R9 380,em su stare(možda rudarile),em imaju nerealnu cenu!Uz to su i veći potrošači za ono što pružaju,a što se može dobiti sa GTX 1050(ti) uz mnogo manju potrošnju!Poenta mog posta je da sa HD 7870 nema svrhe ići na RX 460,RX 560.Bolje dodati tih 20e i uzeti primetno bolju kartu...Ovo argumentovano tvrdim,jer sam imao R9 270x,a sada 1050TI...Razlika u radu je i više neko primetna.
 
Poslednja izmena:
Heh, pa biseru, imas grafik jednog od najvecih i najpoznatijih online HW sajtova koji sam okacio, moje tvrdnje se sa njihovim 100% poklapaju, za razliku od random forumasa poput tebe iza koga ne stoji nista sem njegova pausalna procena...treba biti skeptican, istina, ali sigurno su daleko precizniji nego ti ;) sve u svemu, dobro smo se nasalili, ali vreme je da se zatvara diskusija jer iskreno, ne bi trebao da posecujes ovaj podforum. Znanje ti nije na nivou za savetovanje neupucenih sta da kupe. 1050 je dobar savet, ali dosao je prekasno (edukovao si se u medjuvremenu, vidim, i to je dobro, ali to treba raditi pre davanja saveta, a ne posle kad te neko demantuje pa se uzjogunis :) ).
 
Poslednja izmena:

Hehe...Zamimljivo..Demantuješ sam sebe.. Ovo je post koji se odnosi na " tvoj savet za kupovinu" ,dok sam ja od starta tvrdio da mu to nije pravi izvor i dao mišljenje šta je dobar izbor-GTX 1050(ti).Da bi u tvom zadnjem izlaganju ,pokušao da me vređaš,uz konstataciju da je ipak 1050 pravi izbor!;)Tako da sve je jasno ko bi trebao,a ko ne da posećuje ovaj podforum.Tačka!!
 
Onda mi je bolje da skupim jos 20 eura, pa da uzmem makar tu novu za 120 eura gtx 1050 gigabyte ili 126 eura Asusa sa dva venta...1050 TI sam video da su dosta skuplje...e sad da li je toliko bolja bas? :cigar:
 
Nazad
Vrh Dno