Šta je novo?

Kako do opreme?

Da li u Nevadi policija ima one glupe akcije da upadaju po kucama ako trosis puno struje jer se potrosnja rudarenja poklapa sa potrosnjom gajenja marihuane? U pocetku je bilo toga u nekim drzavama...

Samo na filmu i u Holivudu!!!
Nema plus ja to ne radim kod kuce vec u industrijskom objektu (firma) :)
 
Pitanje, ako mi lik nudi 12x 580 8gb, ali je čekanje 3 nedelje, i naravno hoće avans za sve to... Koliko je to realno?

Lik je proveren u smislu da neću novac izgubiti/nije prevara, nego mi je pitanje, da li on realno sad može da nađe te grafike, sa obzirom da se ne proizvode ili ih i dalje ima u opticaju, ali ekstremno malo?
 
Pitanje, ako mi lik nudi 12x 580 8gb, ali je čekanje 3 nedelje, i naravno hoće avans za sve to... Koliko je to realno?

Lik je proveren u smislu da neću novac izgubiti/nije prevara, nego mi je pitanje, da li on realno sad može da nađe te grafike, sa obzirom da se ne proizvode ili ih i dalje ima u opticaju, ali ekstremno malo?

Naravno da moze da nadze te grafike samo je pitanje dali je lik prevara ili ne.
One ko mislu da nema graficke ha... ima graficke samo stizu do nekoliko ljudi.
Ovu su slike sa nasi foruma u Makedoniji od 2-3 lika pred nedelju dana.
Kartice nema nikada po prodavnici ali evo na foruma 2-3 imaju po 1000+ graficke koji rasprodale.

Pa ako kod nas Makedonci sa 2.000.000 narod ima graficke, ja se kladim da Srbija sa 10.000.000 narod je preplavjena sa graficke, samo ne mozes stici do njih.
13cef02ce2b266266a16655650322aeb.jpg

b4c8a6da914653d55ff998165be51800.jpg

83fef7069a0cd7ec0b9a5568cc144106.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@vlavot

Ajde napisi po kojim cenama tamo se prodaju RX karte kod tih sto prodaju ?
 
Kakav je ovo orgazam?

Nije prevara sa obzirom da je covek proveren, to je prijatelj mog prijatelja, vise me je zanimalo da li to realno moze da stigne za tri nedelje vise nego da je prevara, ali hvala na odgovoru u svakom slucaju
 
@vlavot

Ajde napisi po kojim cenama tamo se prodaju RX karte kod tih sto prodaju ?

Ma nisam ni ja uspeo da uzmem neku kartu. Decko je rekao kad smo se slusli da za 2 povika su uzele sve. Okoo 1000 karata. Cena je bila okolu 240-250 eur, za rx570 4gb.
Ponudzeno mi je gtx 1060 po ceni od 250 eur ali mi ne treba nvidia, ne mogu da modd bios.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nisam ni ja uspeo da uzmem neku kartu. Decko je rekao kad smo se slusli da za 2 povika su uzele sve. Okoo 1000 karata. Cena je bila okolu 240-250 eur, za rx570 4gb.
Ponudzeno mi je gtx 1060 po ceni od 250 eur ali mi ne treba nvidia, ne mogu da modd bios.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To su OK cene, za ovaj trenutak. Ja sam uzeo MSI 1060 sa 6 GB za 300, a 570 sa 4 GB Sapphire Nitro+ čekam već 2 meseca za 230 EUR. Kad stigne (AKO) biće sigurno skuplje. Srećom, tad (pre dva meseca) su trgovci još bili pošteni, pa nisu uzimali avans. :)
 
Koja forica. Čak i uz bankarski kredit, 1000 kartica daju oko $6000 dnevno prihoda - $200 za struju dnevno. Nije loš period otplate -3 meseca max ili neka bude i 6, neka padne sve duplo.
 
E to je pravo pitanje?

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Da može da se kupi odmah šta poželiš pa hajde, ali dok naručiš, kaparišeš, i baja ti isporuči kada sve padne na nulu i kada budu puni oglasi polovnih po smešnim cenama.

Ako se nastavi isplativost i potražnja, poveća cenu pa ako hoćeš, hoćeš.

Ako nećeš, vrati ti kaparu.

Da je sve izvesnije, ne bi tražili kaparu nego bi sami nabavljali koliko god mogu i puštali na tržište. Ovako, maksimalno se osiguraju i briga ih šta će da bude.
 
I jel prodao

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ma sada je već kasno naručivati i čekati mesecima, ali ko je pokupio po niskim cenama gomilu karti i kopa ceo ovaj talas profitabilnosti, svaka čast.
 
Svaka cast samo ako taj Bitcoin pretvori u nesto opipljivo tipa nekretnina ili zlato. Ako je nesto vredelo pocetkom godine 800$ a sada je na 2600$, tu mi nesto opasno smrdi. Deluje kao bajka koju nam pricaju AMD i NVIDIA bratija, pa kad se probudimo ostacemo sa opasnim hardverom sa kojim cemo bar moci igraonice da otvorimo.
Ali sa druge strane ako cuvamo Bitcoin i on sutra vredi 4500$ na primer, onda smo pogresili sto smo prodali.
Kao sto je receno, ko vec sad ima opremu njemu ce se isplatiti, sada kretati od nule nema puno smisla jer su cene opreme otisle gore i jos ce, a mehur kad-tad mora da pukne.
 
Zato treba racionalnije razmisljati i trositi svoj novac pametno, ne zalecati se, oni koji su resili da udju u mining nek cekaju, ovakvih talas je bilo i ranije, pa kad god da udju u ovo nikad se ne zna kada ce sledeci talas da naleti ako se ovaj zavrsi uskoro.

Poenta je nikad nije kasno, ali svakako ne po svaku cenu.

Sta znaci da se uleti sa ogromnom kintom samo zato sto je hardware otisao u nebesa trenutno, pa da se narednih par meseci radi samo da bi se isplatio on iako je profitabilnost velika trenutno, jer ako dodje do suprotnog i sve padne onda eto problema, a pitanje je da li ce ovo i da traje jos toliko.
 
Poslednja izmena:
Onima koji su sišli na vreme u rudnik je ovako. Ali nove gpu mašine dolaze i sve su bliže svaki dan, pa će biti ovako.:party:
 
Jel neko pokusavao preko alibabe ista da kupuje?

Kapiram da i oni koji jesu, ako su imali uspeha, cutace...
 
Ne verujem ni da oni imaju, najveci mineri su bas u Kini jer im je sve lako i jeftino dostupno a i cena struje je niska tako da oni tamo sad verovatno poceli u hangare da tovare klastere i zato i nema grafickih kartica nigde.
 
Evo update ne direktno sa alibabe jer je lik hteo da zaobidje istu zbog roka isporuke i da ne plati njima fee..
Cena rx 480 100$ minimum mora 5 komada.. i dobijes 3 gratis..
Sve zive podatke je dao covek, ubedjuje da nije prevara itd itd..
Naravno trazio je pare unapred, sto nismo pristali.. i na kraju se dogovorimo da platimo pola a pola kada i ako stignu karte..
Lik je iz emirata.. i salje ih odmah po uplati.. nas par je bilo spremno na trosak od 50$ i reko ajde da probamo.. Javlja tracking number, salje slike kartica, i kaze stizu za 3 dana kod vas.
Sutradan se javlja i trazi da mu se uplati ostatak para, menja dogovor. na to nismo naseli :D
Kaze dobro, kad vam stignu uplaticete, nisam vas ja dobro razumeo, mislio da cete uplatiti kad vam posaljem.. Na sajtu za pracenje posiljke status se promenio, kartice navodno otisle.. kad ono medjutim.. Javlja lik da je paket stigao u tursku i da oni traze da se plati carina.
Pokusavamo da dobijemo dokaz o tome, on odbija iz sigurnosnih razloga i trazi da se njemu uplati kinta od 250$ pa ce on njima da prosledi :)
Naravno odmah sledi poziv turskoj carini, i ono medjutim, taj paket nikad njie ni dosao do njih..
Prijavljen je alibabi, alibaba ga je banovala i pokrenuli su istragu protiv njega..
Tako da ako nemate viska para ne radite ovo kao mi :D
 
Cekaj jel ovo ozbiljno ili neko zezanje :d:banana::zgran:

100$ komad na 5kom, tri gratis :banana:

Malo ste para izgubili :-devil-:
 
Jeste li razmislili da posaljete neku kintu nigerijskom princu, cuo sam da ima viska kartica koje ne moze da koristi zbog vrucine
 
e svasta ce covek videti ovde.

Kada su tako rizicne transakcije placajte AMEX-om i posle samo dispjutujte transakciju (moze bez problema). Ja radio 1000 puta. Znaci Amex povezes sa pp i onda platis i ako ne stigne lepo uradis dispute i odmah ti vrate novac. Oni sami pokrenu istragu ali te ne interesuje.
 
Poslednja izmena:
Evo update ne direktno sa alibabe jer je lik hteo da zaobidje istu zbog roka isporuke i da ne plati njima fee..
Cena rx 480 100$ minimum mora 5 komada.. i dobijes 3 gratis..
Sve zive podatke je dao covek, ubedjuje da nije prevara itd itd..
Naravno trazio je pare unapred, sto nismo pristali.. i na kraju se dogovorimo da platimo pola a pola kada i ako stignu karte..
Lik je iz emirata.. i salje ih odmah po uplati.. nas par je bilo spremno na trosak od 50$ i reko ajde da probamo.. Javlja tracking number, salje slike kartica, i kaze stizu za 3 dana kod vas.
Sutradan se javlja i trazi da mu se uplati ostatak para, menja dogovor. na to nismo naseli :D
Kaze dobro, kad vam stignu uplaticete, nisam vas ja dobro razumeo, mislio da cete uplatiti kad vam posaljem.. Na sajtu za pracenje posiljke status se promenio, kartice navodno otisle.. kad ono medjutim.. Javlja lik da je paket stigao u tursku i da oni traze da se plati carina.
Pokusavamo da dobijemo dokaz o tome, on odbija iz sigurnosnih razloga i trazi da se njemu uplati kinta od 250$ pa ce on njima da prosledi :)
Naravno odmah sledi poziv turskoj carini, i ono medjutim, taj paket nikad njie ni dosao do njih..
Prijavljen je alibabi, alibaba ga je banovala i pokrenuli su istragu protiv njega..
Tako da ako nemate viska para ne radite ovo kao mi :D

Jel ovo neka sala ili stvarno postoji na svetu covek koji bi naseo na rx 480 100$ 5 komada a dobijes 3 gratis ..reci da se salis
 
Daj nemoj da zezate čoveka. Ajde da mu pomognemo i nađemo neku drugu ponudu, makar i manje povoljnu tipa 150dolara kartice, 30 posto avansa.
 
'Ohne Liefertermin' znači da ga nema na stanju. To je verovatno slučaj u oba shopa.
 
über 260 verkauft (preko 260kom)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno