Šta je novo?

Kako do opreme?

Dikula

Poštovan
Učlanjen(a)
08.06.2017
Poruke
12
Poena
54
Nista mi ovo nije jasno, sve rasprodato svuda po svetu... Ima li neko bilo kakvih saveta? ono sve i da su najbizarniji poput, avionom u Kinu pa vozom do Srbije...

Ne verujem da pre pet godina nisam zapoceo sa majningom kao vecina normalnog sveta, sta sad jedan pocetnik da radi?

Jel ima i dalje sanse da se nadju grafike?
 
Ne

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Mozda da probas do kine pa kupis kontejner kineskih kartica, posto ih ima ali kod nas nisu poznate.
 
Ne znam koliko su im ažurirani sajtovi ali i kod e i ko w ima rx580 karte za 3 dana
 
To su samo stavili da troluju ljude..kad ih pozoves kaze ti moras da platis unapred celu cenu a rok isporuke 2 meseca.

Inace sad u ovoj situaciji moras da budes lud da kupis opremu ..i ako nadjes platices duplo vise od realne cena a isplativost vec pada svakog dana
 
To su samo stavili da troluju ljude..kad ih pozoves kaze ti moras da platis unapred celu cenu a rok isporuke 2 meseca.

Inace sad u ovoj situaciji moras da budes lud da kupis opremu ..i ako nadjes platices duplo vise od realne cena a isplativost vec pada svakog dana

Idealno poslovanje...ti platiš karte unapred a oni za te novce kupe i rudare mesec dana a onda ti isporuče plaćeno...em ne daju svoju kintu, em zarade na većoj marži em zaradjuju dok ti čekaš "da stigne roba" ...kakva bre amerika "obećana zemlja" je Srbija :-devil-:
 
Pitanje je samo dal ce da priznaju da su majnovali i da ti prodaju kao novu..ubacili su ove gde ti bar priznaju da sad majnuju sa njima a kad prodje isplativost prodace ti po povoljnoj ceni od 40 000 din za koriscenu 470 grafiku ..naravno pare platis unapred :DUntitled.jpg
 
A dobro sad, moraju malo da istestiraju robu pre prodaje, ako kopa mesec dana bez problema, radiće koliko hoćeš :)
 
ma da, vidim svi nude sad 470-ice, 305 evra, unapred placanje, cekanje mesec do dva... vrlo jasno kakvo je stanje sa tim
 
Ista ti je fora sa ASIC minerom, platis sad, dobijes za 3 meseca i ne odplatis nikad.

Ja nisam kupovao od njih ali ovo sto sam dobijao od drugih uvoznika je bilo uredno zapakovano, sa svim folijama, jasno se videlo da su karte nove i nisu radile ni sat vreme.

Inace, RX 570 se kod nekih uvoznika vec vodi kao EOL sto znaci da nece ni dolaziti, racunaj prve isporuke neke nove verzije karti.
 
Poslednja izmena:
ma da, vidim svi nude sad 470-ice, 305 evra, unapred placanje, cekanje mesec do dva... vrlo jasno kakvo je stanje sa tim

I videces da ce opet da nadju kupce koji ce da im daju pare unapred za karte koje sigurno majnuju odavno jer se ta karta ne proizvodi vec duze vreme ..a 45 radnih dana ti je 2 meseca
 
Pa nekako je i logično. AMD je napravio RX 4xx serije određen broj komada, međutim očigledno se to nije baš prodavalo kako su oni mislili, a i ljudi su zaboravili pomalo na ceo marketing i priču koja je prodavala te kartice... Posle su se setili "Pa zašto da ne preimenujemo te kartice, i napravimo opet malo reklame za navodno nove kartice, koje će biti stare ipak, da prodamo to što je ostalo čipova", i onda su izbacili RX 5xx seriju. Računali su da bi u normalnim okolnostima to trajalo do septembra-oktobra, kad izađe VEGA, pa da imaju čisto tržište da prodaju novu arhitekturu. Međutim došli su majneri, i cela stvar je pala u vodu. Čisto sumnjam da će AMD da proizvodi nove RX čipove, kad može da ostane sa velikom količinom istih ako padne interesovanje majnera, tako da i moje mišljenje je da sad šta se iskopa, iskopa, čekajte VEGU ili uzimajte nVidiu. Možda naleti par komada, ali ko traži 100-200+ komada, sumnjam da će ih naći po normalnoj ceni ikada više.
 
To je delimicno tacno. Mada za Vegu je kocka hoce li biti dobar rudar ili samo gamer.

Ja sam planirao malo siriti rudnik, tj jos 15 komada 570/580 mi fali da zaokruzimo na 100 Radeonki ali ne vredi.

Madjarska, Slovacka, Ceska, Poljska, Austrija, Nemacka. Jednostavno kazu da nemaju info i da ih 100% nece biti u narednih 30 dana. Posle ih mozda bude u malim kolicinama ali su navodno puni rezervacija, tako da i te koje budu stizale druge polovine jula i avgusta, idu za rezervacije.

Cekam 8x 1070 i 8x1080ti. Izgleda da i njih nestaje i verujem da kroz 10-ak dana, da ce se i one morati celati po prilici.

Sve u svemu nepovoljno vreme za ulazak u mining, em zbog leta, em zbog nestasica.
 
A ima li grafa u Dubaiju ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A najzesce kad napisu 41990 din sto lepo ne zaokruze odmah na 42000 :D....

Mada bice ovaca i prodace se to sta ima veze sto rudarila ko zna koliko vremena :D
 
To je delimicno tacno. Mada za Vegu je kocka hoce li biti dobar rudar ili samo gamer.

Ne brini, smislice novi shitcoin i novi shitalgo koji ce se kopati novim kartama.
Pogledaj kako sad uredno imaju coin za tahiti i starije arhitekture a kako za novije karte.
 
Ne brini, smislice novi shitcoin i novi shitalgo koji ce se kopati novim kartama.
Pogledaj kako sad uredno imaju coin za tahiti i starije arhitekture a kako za novije karte.

nejde to tako kako si ti zamislio.......... shit coini su vec krenuli kad se trziste zasiti krene kontra, do sad ima preko par hiljada mrtvih shitcoin-a kojima su ljudi pre 2-4 godine davali svetlu buducnost
 
Poslednja izmena:
Ocoto si omasio poentu mog posta, a poenta je bila da nema sanse da AMD izbaci kartu sa kojom nece mocu nista da se kopa.
A shitcoini su tu da bi propadali i torbari zajedno sa njima.
 
Lepo uplatimo unapred pare u emmi, kazu za mesec dana stizu,
Otprilike kad su trebale da stignu javljaju da je proizvodjac otkazao grafe (verovatno je mali kinez dosao biciklom iz kine presreo kontejner sa grafikama i za ushi i nazad za kinu), javljaju da na zalost ne mogu da nam isporuce grafike i nude iste te grafike samo outlet po 20% vecoj ceni, uz avansnu uplatu i cekanje od 30-45 dana mislim em smo im izfinansirali grafe da dodju, ovde ih pustili da majnuju, traze sad za outlet unapred pare i majnuju jos mesec do mesec ipo dana i prodaju je posle kao stigle su...
Kako da nije, a vi samo uplacujte pare unapred

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Alekov brat prilično sposoban jedan biznismen.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
 
nema nikakvog razloga da karata ima u dubaiu a da nema, lupam, u beogradu. Karata nema ni u kineskim veleprodajama
 
Ja sam juce uzeo 5 novih kartica XFX rx 580. Moze uvek da se nadje ko se potrudi ili ko ima veze u US.
 
Nazad
Vrh Dno