Šta je novo?

Problem sa 5GHz na Xiaomi routeru

Srdjan79

Poštovan
Učlanjen(a)
22.02.2015
Poruke
8
Poena
51
U podesavanju routera ukljucena opcija dual band ali mi telefon ne vidi 5G mrezu.
Probao i sa auto trazenje mreze i sa rucno na kanale 36, 40, 44.... i nista. Jel zna neko u cemu moze biti problem?
aa657a9830f72a99739cf728a090eaa4.jpg
bf4f1e39a7f29f0867458276e3bbfda8.jpg


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Pa probaj da isključiš 2.4 Ghz i ostavi samo 5 pa vidi da li se konektuje..
 
Probaj sve moguce kanale. Meni telefon ne vidi nekoliko mogucih 5GHz kanala na Mi ruterima, samo 2 ili 3 bese rade.
Ili bese 36-44 mogu, a ovi veci nece. Ili obratno, ne secam se :( Ali znam da sam morao rucno birati kanal, iako nema 5GHz oko mene uopste.
 
Nemam opciju da iskljucim 2.4GHz i ostavim samo 5GHz. Jedino iz aplikacije wifi analyzer vidim 5GHz i jedino preko nje mogu da izaberem. Jel ne postoji varijanta da standardnim putem iz telefona gde biram mreze stoji i 2.4 i 5GHz?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Koliko ja znam, ne možeš..telefon se kači sam na podržane mreže, a OS bira po nekoj svojoj logici...mada mi nije jasno kako je to namešteno na ruteru da imaš jedan SSID za dva različita radija.. Zar ne možeš nekako da razdvojiš SSID-ove...? Možda to zbunjuje telefon pa po običaju gleda samo 2.4Ghz..
 
Nemam pojma juce mi je stigao router i ispodesavao ga kao primary base station, iz cisko 3928 sbb routera lan kablom u wan port xiaomi-a i dalje iz njega lan kablom u komp. Kao sto sam rekao jedino iz wifi analyzer aplikacije vidim 5GHz mrezu ali pod istom mrezom kao i 2.4GHz. Pretpostavljam da je pod istim SSID kao sto si rekao jer ih nije razdvojio.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Tako i pise na screenshotu koji si poslao, da ce SSID biti isti, i da ce ruter sam prebacivati klijenta na drugi freq, a to verovatno funkcionise tako sto ruter nasilno diskonektuje klijenta na osnovu jacine singala pa se klijent sam konektuje ponovo (na drugu freq.). Koliko je to pouzdano pitanje je. Kada je isti SSID za 2.4 i 5, telefon ce ti generalno uvek birati 2.4 mrezu zato sto je bolji RSSI od 5, osim kad nije, ali to nije cesto.
 
Poslednja izmena:
A jel mogu da razdvojim SSID?
Inace sada jedan telefon tacnije ovaj moj se stalno konektuje na 5GHz a drugi stalno na 2.4 kada proverim iz Mi WiFi aplikacije.

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Tebi je izgleda na kanalu 149, a vecina telefona mislim da ne podrzava taj kanal (imao sam nekoliko flagshipova raznih proizvodjaca, nijedan ga nije hvatao).
Mozes probati jedino da mu menjas firmware za neki drugi, znam da je jedan tip bez problema zamenio neki DD-WRTom, ali ne znam koji i kako :( Moj je imao mogucnost da se bira dual-band, dual-network i signle network. Dual band nije radio kako treba bas. Mada ni single-band nije bas bio bajan.
 
Promenio sam ja na kanal 44 i radi sada, to sad vise nije problem :)
Ali mi nije jasno sto je na jednom SSID i da li moze to da se razdvoji?
8d0bbc2532b62526aacd0d3350bb9f55.jpg


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Pa takav je firmware na tom konkretnom primerku.
Mozda i nema druge opcije.

Na nekim Mi ruterima ima opcija da se razdvoji, tj. sve 4 moguce opcije postoje (2.4 samo, 5 samo, dual band i dual-network/SSID), ali zavise od firmware-a. Nije do cene, ja sam imao onaj obican od 30$.
 
Reseno

Dual-Band wifi mora biti iskljuceno sa bi razdvojio 2.4 i 5MHz mrezu u suprotnom spaja mrezu i deli automatski.
Sada mi je sve ok, vidi ih posebno telefon i rucno biram koju cu mrezu.

e2ed88d7310c6db1ad505cb92d5c54da.jpg


Sent from my SM-G928F using Tapatalk
 
Ja rekao ti probao to od samog starta :d
 
Nazad
Vrh Dno