Šta je novo?

4K video na pc

dkecman

Poštovan
Učlanjen(a)
12.11.2015
Poruke
51
Poena
60
Izvinjavam se ako nisam postavio na pravoj temi .
Treba mi pomoc oko 4k filmova , kada ih pustim na racunaru preko BS , VLC playera , slika secka i ton ne moze da se uskladi , na tv-u radi dobro , na racunaru samo pustim da vidim da li je dobar prevod, da li je to do codeca , playera ili racunara , jer kad pustim 4k video racunar se optereti 85-90 % ???
Racunar mi je AMD Quad core processor 3.10 GHZ .
Hvala svima.
 
U kojem je formatu taj 4k video? Koji enkoder je korišćen za njega (x264, x265)?

Da je x264 u pitanju, verovatno bi mogao da ga pustiš u 4k bez seckanja (grafika bi dekodovala video, ako imaš neku iole jaču), ali ako je x265 u pitanju, hardverski dekod imaju samo novije grafičke karte i zbog toga ti secka taj video. CPU u tvom slučaju, nije dovoljno jak da sam pušta 4k x265 video.
 
U kojem je formatu taj 4k video? Koji enkoder je korišćen za njega (x264, x265)?

Da je x264 u pitanju, verovatno bi mogao da ga pustiš u 4k bez seckanja (grafika bi dekodovala video, ako imaš neku iole jaču), ali ako je x265 u pitanju, hardverski dekod imaju samo novije grafičke karte i zbog toga ti secka taj video. CPU u tvom slučaju, nije dovoljno jak da sam pušta 4k x265 video.

Da, pošto kaže da mu je procesor AMD Quad core, kontam ni da grafika nije mnogo bolja, pa od 4k x265 nema ništa, a verovatno ni od 4k x264
 
AMD Athlon X4 840 Quad core processor 3.10 GHZ
AMD Radeon R7 200 Series

codec :MPEG-H part2/ HEVC (H.265) (hevc)
resolution : 3840*2176
display resolution :3840*2160
frame rate : 23.976215

znaci nema sanse na neki nacin da bar malo bolje radi , cisto da proverim i namestim prevod , jer ovako mnogo koci i ne mogu nista , na BS playeru malo manje koci u odnosu na VLC .
 
Poslednja izmena:
Rečeno ti je i na drugom forumu da probaš MPC-HC/BE ili Pot Player.
 
Nazad
Vrh Dno