Šta je novo?

Problem sa kineskom multimedijom za OPEL auto

svitac

Poštovan
Učlanjen(a)
07.06.2017
Poruke
5
Poena
51
Kupio sam polovan auto sa kineskom multimedijom. Pošto je bila podešena na francuski pokušao sam da prebacim na engleski podešavajući je po "osećaju", pošto ne znam francuski. Uspeo sam ali sam nešto razdesio pa mi se sada na sredini ekrana javlja prozorčić sa porukom SAFE DRIVING. Ovaj prozorčić mi smeta i nikako ne mogu da ga uklonim. Kada slušam radio ili koristim BT prozorčića nema ali čim prebacim na navigaciju ili multimediju problem se pojavi. Na uređaju ne piše ni ime proizvođača ni model. Na internetu sam našao jedan koji izgleda isto https://www.youtube.com/watch?v=QSpRAYfQ5R4 .
Uredjaj ima windows CE 6.0, verzija F553-F553-‎7026-111110, navigacija je IGO,

Da li neko zna kako mogu da uklonim dosadni prozorčić.
Pozdrav
 

Prilozi

  • thumbViberDownloads.jpg
    thumbViberDownloads.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 453
Proveri u podešavanjima uređaja da li postoji Detect setup i u njemu da prebaciš opciju Brake Detect ili Handbrake Detect na OFF.
 
U podesavanjima na samom uredjaju nema te opcije. Međutim, na youtube sam video neki video da postoji sifra na daljinskom upravljaču kojom se ulazi u mnogo složenija podešavanja uređaja. Na žalost nisam zapamtio šifru a video sada ne mogu da nađem.
 
Da li ti se javlja poruka ako ti je ručna kočnica povučena?
Ukoliko je tad sve ok u krajnjem slučaju žica multimedije koja je predviđena da proverava da li je ručna kočnica povučena može da se uzemlji (na neki metalni deo da se pričvrsti ili da se spoji sa žicom za uzemljenje) tako da uređaj misli da je uvek ručna aktivna.
 
Rece covek da toga ranije nije bilo,znaci da treba nesto u podesavanjima namestiti a ne rasturati izolaciju i kratko spajati...
 
Da li si probao da vratis na fabricka podesavanja?
 
Nisam siguran, ali mislim da se problem pojavio upravo onda kada sam vratio na fabrička podesavanja. U setapu postoje dve opcije, fabrička podešavanja i document recovery. Siguran sam da sam obe ove opcije probao dok sam se pravio pametan i pokušavao sam da prebacim na engleski.
Inače, prozor sa porukom se javlja bez obzira da li je auto upaljen ili ne i bez obzira da li je ručna podignuta ili nije.
Živim u Kraljevu i bio sam siguran da je problem sitan dok nisam otišao u možda najbolji servis za elektroniku u gradu. Tamo su mi rekli da ne mogu da mi pomognu bez originalnog CD-a.
Šta da radim? Da li bi reinstalacija Windows CE pomogla ili samo pogoršala situaciju?
 
Jedino sto mi jos pada napamet je da otkacis klemu sa akumulatora...sacekas desetak minuta pa ponovo povezes.
 
Iznosim predpostavku da je u uređaj bilo učitano nešto što ga je činilo kompatibilno sa konkretnim vozilom. Npr. očitavanje grešaka motora, određeni podaci o brzini/potrošnji/temperaturi/gumama ili šta već može da se očita iz ECU na vozilu. Vraćanjem na fabričke postavke, dotično "podešenje" se izgubilo.

Treba prvo da vidiš da li je taj uređaj uopšte vezan na OBD port vozila. Ako jeste, onda za početak, otkači tu vezu.

Drugo što može biti problem jesu eventualne veze na komande za radio na volanu. Da li ti rade komande na volanu? Recimo, volume up/down. I da li su uopšte vezane, fizički? Ove veze se moraju prilagođavati određenom vozilu što se nekada radi hardverskim čačkanjem na tim tasterima, a nekada softverski u samom uređaju.

Dakle, treba da izvučeš uređaj iz ležišta, te vidiš da li je na njega vezano još nešto osim standardnog konektora za napajanje i zvučnike i antene. Ako jeste, vrv. je tačna moja predpostavka da se uređaj sada više nije kompatibilan sa ECU na kolima, ili sa komandama sa volana. Da se to popravi, ne može ti pomoći niko osim proizvođača samog uređaja, ili onog ko ga je implementirao na konkretno vozilo. Probaj možda da otkačiš te ostale veze poptuno, te da ostanu povezani samo napajanje, zvučnici i antena. Možda prestane da javlja grešku (uz naravno, gubitak tih nekih dodatnih opcija).

Probaj takođe, kada izvadiš uređaj, da pročitaš neke proizvođačke oznake. Možda po njima nađeš šta je to i ko pravi, a onda kontaktiraš proizvođača ili zastupnika u FR.
 
Poslednja izmena:
Iznosim predpostavku da je u uređaj bilo učitano nešto što ga je činilo kompatibilno sa konkretnim vozilom. Npr. očitavanje grešaka motora, određeni podaci o brzini/potrošnji/temperaturi/gumama ili šta već može da se očita iz ECU na vozilu. Vraćanjem na fabričke postavke, dotično "podešenje" se izgubilo.

Treba prvo da vidiš da li je taj uređaj uopšte vezan na OBD port vozila. Ako jeste, onda za početak, otkači tu vezu.

Drugo što može biti problem jesu eventualne veze na komande za radio na volanu. Da li ti rade komande na volanu? Recimo, volume up/down. I da li su uopšte vezane, fizički? Ove veze se moraju prilagođavati određenom vozilu što se nekada radi hardverskim čačkanjem na tim tasterima, a nekada softverski u samom uređaju.

Dakle, treba da izvučeš uređaj iz ležišta, te vidiš da li je na njega vezano još nešto osim standardnog konektora za napajanje i zvučnike i antene. Ako jeste, vrv. je tačna moja predpostavka da se uređaj sada više nije kompatibilan sa ECU na kolima, ili sa komandama sa volana. Da se to popravi, ne može ti pomoći niko osim proizvođača samog uređaja, ili onog ko ga je implementirao na konkretno vozilo. Probaj možda da otkačiš te ostale veze poptuno, te da ostanu povezani samo napajanje, zvučnici i antena. Možda prestane da javlja grešku (uz naravno, gubitak tih nekih dodatnih opcija).

Probaj takođe, kada izvadiš uređaj, da pročitaš neke proizvođačke oznake. Možda po njima nađeš šta je to i ko pravi, a onda kontaktiraš proizvođača ili zastupnika u FR.

Hvala na odgovoru. Sve sto si rekao ima smisla. Samo, ja sam to ne znam da uradim, moram da nadjem nekog ko to zna da uradi. Obisao sam u medjuvremenu jos par radnji koje se bave servisom racunara ali niko nije znao nista o ovim uredjaima.
 
Pokusaj nesto od ponudjenih:

I've researched many ways of bypassing the brake safety of Dual DVD systems, with the help of others in the "Bypassing parking brake feature" thread. For the ease of all new users, I decided to compile this list of the three easiest and most effective methods.

These methods have worked on a variety of Dual DVD systems (mainly XDVD8181, also XDVD710), unsuprisingly, since Dual stated to me that most installations have the same codes.

WARNING! It is usually ILLEGAL and most of all UNSAFE to drive while watching video. I only watch video while parked, and I suggest you do the same. This is for demonstration purposes only, if you use these codes, you do so at your own risk.

STEP ONE. Ground the E-Brake wire.
No matter which method you use, you must ground the brake detection wire. I suggest you tap it into the ground wire on your wiring harness (ensures a good ground).

1. FACTORY RESET METHOD (Temporary)
(This isn't the most effective, but it is the easiest to try, so it's worth a shot since it apparently works on some units.)
** Go to the Menu
** Get to the Settings Menu
** Select <yes> to Reset to Factory Settings.
Credit: DKA

Have recently heard complaints of this method not being permanent, as this is needed everytime they want to watch a DVD. Also, radio and screen angle presets are lost.

----------------

2. AUDIO CD METHOD (Permanent)
** Insert Audio CD
** Press PLAY
** Press STOP twice on remote
** Enter 26604 on remote
** Press ENTER
** Take out Audio CD and Insert a DVD
Credit: Myself via a DUAL Tech

----------------

3. DVD METHOD (Permanent)
** Insert a DVD
** Let it play until you hear sound
** Press STOP twice on remote
** Enter 26604
** Press ENTER
Credit: Adam P.

The blue warning screen should immediately go away after pressing the last digit of "26604." Still press ENTER as a precaution.
 
Hvala na odgovoru. Sve sto si rekao ima smisla. Samo, ja sam to ne znam da uradim, moram da nadjem nekog ko to zna da uradi. Obisao sam u medjuvremenu jos par radnji koje se bave servisom racunara ali niko nije znao nista o ovim uredjaima.

I dalje možeš sam da ga izvučeš iz ležišta (ima po netu kako se to radi za određeni tip vozila), te da vidiš šta je uopšte povezano pozadi (i da vidiš ima li nekih nalepnica koje te vode ka proizvođaču i modelu uređaja).
Ako nećeš sam, svaki osrednji automehaničar bar zna da ukloni i opet vrati audio uređaj u instrument tablu. Ponekad treba neki malo specijalniji alat.
 
Na žalost,

Ni jedno od tri ponuđena rešenja ne radi. :(
 
Probaj ono sto neko ranije rece, sa vezivanje žice "brake" za masu ..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno