Šta je novo?

MSI H81M-P33 IGP dual monitor problem

lakisa94

Poštovan
Učlanjen(a)
24.07.2013
Poruke
20
Poena
55
Pozdrav,

Imam i5 kao iz naslova sa intel HD4600, na MSI H81M-P33 ploci. Problem je sto ne mogu da dobijem nikakav output na DVI port, dok imam izlaz na VGA portu. Proverio sam u BIOS-u i namesteno mi je dual monitor support sa IGD. Ima neko neki savet? Koristim Debian 8 jessie, ako to ima ikakve veze. (ali mislim da ne zato sto nemam signal ni u biosu preko DVI porta. Bukvalno samo pise "No signal". Monitor je LG 22mp58vq-p
 
Jesi li probao samo da ga nakacis na dvi samo (bez vga kabla)
 
Ista ploca ali ASUS moze da koristi dual i to VGA-DVI ili VGA-HDMI,posto DVI i HDMI "dele" signal tj ta kombinacija ne funkcionise...

Posto to kod tebe nije slucaj,trebalo bi da radi.
Posto ti monitor podrzava HDMI,pokusaj i preko njega
 
Jesi li probao samo da ga nakacis na dvi samo (bez vga kabla)

Da, probao sam samo preko DVI porta. Cak sam probao i vise razlicitih DVI kablova.


Ista ploca ali ASUS moze da koristi dual i to VGA-DVI ili VGA-HDMI,posto DVI i HDMI "dele" signal tj ta kombinacija ne funkcionise...

Posto to kod tebe nije slucaj,trebalo bi da radi.
Posto ti monitor podrzava HDMI,pokusaj i preko njega

Ali nemam HDMI izlaz na ploci. Probao sam monitor na drugoj masini preko HDMI i DVI porta i radi, tako da je problem sigurno do ploce. Pokusacu da update-ujem BIOS pa se mozda nesto promeni. Ako proradi javljam.
 
Taj izlaz ti je DVI-I. Ako koristiš običan kabal ili adapter DVi-I - VGA neće ti raditi Treba ti onaj aktivni adapter(kada ga nabavim probaću i kod mene jer ista kombinacija ne radi ni kod mene koristim dva monitora; niti sa jednom grafičkom samo kombinacija DVI-D na VGA bilo kabal bilo adapter radi).
 
^ Malo si pomešao. DVI-I ima i digitalni i analogni izlaz, a DVI-D samo digitalni.
 
Nazad
Vrh Dno