Šta je novo?

Asus rx480 dual vs Asus gtx 1060 dual

bojshimir

Poštovan
Učlanjen(a)
08.05.2017
Poruke
96
Poena
60
Pozdrav, sad pitanje na ovu temu (posto ne znam gde bih pisao sugestije za ceo pc bild).

Naime sklapam racunar za mobu i streaming u beloj boji, samim tim ide i ovaj izbor kartica.

Gledao sam mnogo recenzija i klipova o tome koja je karta bolja ali uvek su drugaciji testovi tako da sam i posle mesec dana gledanja ostao zbunjen.

Sad, da li mi moze neko reci koja je karta bolja za mobu i streaming?

edit: bilo bi pozeljno da moze da se igra u punoj rezoluciji sa 144hz dok se strimuje jer ne znam da li obs uzima 30 ili 60fps.
 
Poslednja izmena:
Obs strimuje preko procesora koliko znam, ne bi trebalo da utice na rezoluciju.

RX neces naci uopste, majneri pokupili. Ako si vec nasao, super [emoji4]
Sta god da uzmes mozes strimovati preko ReLive/Shadowplay uz minimalno obaranje fps-a, ne moras preko OBS-a. Mada ako kupis Ryzen(ne znam sto si otvorio dve razlicite teme) mozes i preko obs-a.

Asus Dual 480 je bucna.
Od RX 480 Asus Strix, XFX GTR i Sapphire Nitro+.

Za 1060 bolje uzmi Gainward Phoenix GS ili Gigabyte G1.
 
Koliko mi je poznato dve AMD RX480 kartice mogu da rade u Crossfire-u ali dve GTX1060 ne mogu u SLI.

Što se igranja i strimovanja tiče, mislim da bi ti bila bolja investicija u jak procesor sa više jezgara tipa Ryzen R7 1600 / 1700 i dobru grafiku tipa GTX 1070 koja može bez problema da izgura 144Hz u dve popularne rezolucije.
 
Da, 1060 ne mogu u SLI.
 
Necu stavljati dve graficke a dual verziju sam izabrao zbog bike iskreno jer ce mi sve biting Belo a i nisam mislio da bi mi previse Bila opterecena graficke da bih birao funkcionalnost naspram izgleda s obzirom da nije prevelika razlika u performansama za moje potrebe.

Sent from my SM-G530FZ using Tapatalk
 
Moja greška, mislio si na Asus Dual modele koji imaju beli oklop a ne na dve kartice. :S:

Asus RX480 Dual OC imam u jednoj mašini, nije pereterano bučna, odlično se undervoltuje na podrazumenim frekvencijama. Pisao sam u temi o tome kakva je.

Razlika između RX480 i GTX1060 je sada već minimalna, kartice su slične po performansama. RX modele je gotovo nemoguće naći, sve rudari uzeli, sve što je bilo na lagerima je prodato i rezervisane su naredne dve ture. Biće ih početkom jula. Možda.
Tako da ti ne gine GTX1060 ali ciljaj verziju sa 6GB koja ima više memorije i više SP-ova. Bez obzira na performanse koje su slične, manje se greje i manje troši od RX pandana.
 
Performanse su slicne u DX11, dok u DX12 Radeon odnosi pobedu. Takodje FreeSync monitor moze da se nadje za male pare, a Gsync kosta vise od graficke.

Ali kao sto je rekao, tesko ces naci RX kartu.
 
Nazad
Vrh Dno