Šta je novo?

Da li je garancija vazeca ako...

Quattro

Cenjen
Učlanjen(a)
12.06.2012
Poruke
349
Poena
170
Pozdrav, nasao sam u oglasima Huawei p9 sa vip-ovim fiskalnim i garantnim listom. E sad telefon ima jedan udarac na samom cosku telefona, ispao je vlasniku na beton kad je izlazio iz auta. Ostatak telefona je netaknut.
Ono sto mene zanima je da li zbog tog ostecenja servis moze da pravi problem u smislu osvarivanja garancije. Ako se ne daj boze desi da moram da ga nosim kod njih.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Generalno, ti bi "mogao" da odes do ovlascenog servisa i das telefon na utvrdjivanje ispravnosti. Po proveri, dobijes izjavu ili izvestaj o utvrdjenom stanju i samoj ispravnosti koja ce ti u trenutku reklamacije anulirati mogucnost da te odbiju za garanciju jer je proverom tj. potvrdom utvrdjeno da je bio ispravan tada tj da to ostecenje nije uzrokovalo kasniji kvar. E sad... kazem "mogao" jer su male sanse da ce da ti ovlasceni servis odradi to uz neki izgovor tipa "ne radimo to" ili sta vec. U svakom slucaju mozes da pokusas da odradis tako nesto i ukoliko dobijes potvrdu ispravnom uredjaju posle si miran za garanciju ;)

Sent from my Commodore 64
 
Po nekoj logici to ne bi trebalo da utice na garanciju, jer je dobar deo telefona ostecen na neki nacin. Sto znaci da to moze uvek da im bude izgovor za neispravan telefon. Ali ipak mi zivimo u Srbiji pa sam zbog toga postavio ovo pitanje. U svakom slucaju hvala na brzom odgovoru.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ako se vidi da je ostecen, racunaj da ti nece uvaziti bilo kakvu reklamaciju, cak ni za nesto osnovno tipa mikrofon, koji je na drugom kraju recimo, ili kameru koja ne radi, iako nema nikakvog ostecenja na njoj.

Predlog gore da odes u servis je na mestu, ako rade to. Posto je Huawei u pitanju, mislim da ce proci.
 
I sta na kraju da radim, da ga pazarim ili ne? Evo i par slika...
66081fb28bdb40601bcc5c7504c9ef9e.jpg
645f244a9242465b68bf14af93d089c9.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Mislim da kod nas važi da čim ima fizičko oštećenje da je garancija zbogom ?

Zato mi nikada nisu bili jasni ti oglasi , garancija a izlupan mobilni .

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Slazem se... Sve je to macka u dzaku :/

Sent from my Commodore 64
 
Telefon ima vidiljivo oštećenje, garanciju zaboravi. Ovde jedino ako telefon nije stariji od 3 meseca i ima VIP Huawei garanciju, može da traži zamenu novog uređaja, to pokriva ta njihova zlatna ili VIP Huawei garancija, samo vlasnik uređaja. I nije mi jasno zašto bi kupio izlupan telefon? Ako ti ovo ne smeta, onda ti neće smetati i što nema garanciju, cena treba da je takva.
 
Poslednja izmena:
Hvala Ivane na detaljnom odgovoru. Najverovatnije cu odustati od telefona ali mi je bilo bitno i misljenje drugih ljudi. Uzet je u VIP-u krajem januara ali nisam siguran da ima premium garanciju. Covek ga ceni 260e.
 
Nazad
Vrh Dno