Šta je novo?

TP Link 192.168.0.1 ne radi

djordje29

Slavan
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruke
1,908
Poena
210
Imam wifi TP-Link TL-WR1043ND ali isto tako imam i ADSL TP Link koji sam dobio od provajdera koji u sebi ima wifi i obzirom da je ADSL 2u1 ja moj wifi isključim. Sada želi da ga pozajmim drugaru za neku proslavu, povežem ga ja opet na komp, pokušam da uđem u meni stranu kako bi promenio ime wifi rutera, kad ono ne želi u opšte da mi otvori login stranu, kao da ruter nije ni konektovan. Na ADSL se kačim normalo na 192.168.1.1 ali wifi neće. Uradio sam hard reset wifi i opet ništa. Sa druge strane, WiFi baca signal i mogu da se ulogujem sa mobom. :zgran:
 
Ako je defaultna IP adresa LAN interfejsa tog TP-Linka što si ga resetovao ova koju si naveo u naslovu (192.168.0.1) ne treba da te čudi što joj ne možeš pristupiti jer se ne nalazi u tvojoj mreži (192.168.1.0 255.255.255.0 i 192.168.0.0 255.255.255.0 su dvije mreže). Rješenje je da problematični ruter UTP kablom povežeš na računar i da mu tako pristupiš pdoešavanjima iz 192.168.1.0 /24 opsega. Isto tako, ako si na računaru podesio statičku IP adresu ili odaberi opciju Select automatically ili ručno stavi 192.168.0.2 255.255.255.0).
 
Ne znam zašto ali kada su adsl i wifi povezani i sve radi, adsl mi blokira pristup wifi ruteru iako svaki ima svoju IP adresu. Onda sam odkačio adsl i wifi sam ubo direktno u komp i 192.168.0.1 adresa je proradila.
Mislim, malo mi je ova konekcija glupa, ja sad svaki put kada nešto želi da menjam na wifi ruteru ja moram da otkačim adsl, wifi povežem direktno sa kompom i WAN konekciju da prebacim na LAN i tek onda mogu da mu pristupim. :crash:
 
Ne znam zašto ali kada su adsl i wifi povezani i sve radi, adsl mi blokira pristup wifi ruteru iako svaki ima svoju IP adresu. Onda sam odkačio adsl i wifi sam ubo direktno u komp i 192.168.0.1 adresa je proradila.
Mislim, malo mi je ova konekcija glupa, ja sad svaki put kada nešto želi da menjam na wifi ruteru ja moram da otkačim adsl, wifi povežem direktno sa kompom i WAN konekciju da prebacim na LAN i tek onda mogu da mu pristupim. :crash:

Nije ti IP adresa na Wi-Fi ruteru dobro podešena (pročitaj moj prethodni post).

EDIT: Stavi na taj Wi-Fi ruter IP adresu za LAN interfejs 192.168.1.2.
 
Poslednja izmena:
Hoću, hvala ti, sad sam mu već dao wifi, pozabaviću se time kada mi ga vrati za par dana, najbitnije je da baca signal da sam mu promenio ime. :banana:
 
Ako imas Firefox, izaberi u History (Ctrl-H) adresu preko koje si pristupao ruteru, klikni desnim tasterom i izaberi Forget About This Site. Meni je pomoglo jer su ostali neki cookies koji su pravili problem kod logovanja. Mozda pomogne i tebi.
 
Nazad
Vrh Dno