Šta je novo?

MAXDATA E-board B10

bane71

Poštovan
Učlanjen(a)
05.06.2017
Poruke
4
Poena
51
Navedeni tablet sam kupio sa polomljenim tac skrinom koji ne reaguje uopste na dodir. Kacenjem tastature i i misa uspeo sam da pokrenem tablet. Na njemu je bio instaliran Windows 8.1. Uradio sam nadogradnju na Windows 10 bez problema. Posto tablet ima 32 GB interne memorije, a prikazivalo mi je da ima samo 25 GB preko Easus partition mastera sam pokusao da uradim resize particija. Nakon podesavanja tablet je zahtevao restart sto sam i uradio. Tad je nastao problem gde tablet vise ne podize sistem vec pokazuje crn ekran i na njemu sve ovo sto pise. U BIOS mogu da udjem bez problema, podesim boot na USB flash ali nista se ne desava. Ne mogu da instaliram Windows. Molim Vas za pomoc, hvala
 

Prilozi

  • 20170605_195409.jpg
    20170605_195409.jpg
    1,016.6 KB · Pregleda: 227
Poslednja izmena:
Ima li koga da moze da mi pomogne na ovo temu? Prvi put postavljam pitanje na forumu, pa nisam siguran ni da li se slika vidi
 
Zdravo Bane. Slika se vidi, a ja lično ne umem da ti pomognem. Predlažem da budeš strpljiv. Neko od kolega će već prokomentariše problem.
 
Problem je što ti nije palo na pamet da ostatak prostora koji ti nedostaje služi nečemu.
Osim što win8/10 kreiraju nekoliko skrivenih manjih particija na kojima se smeštaju njima potrebni fajlovi, uvek je prisutna i jedna veća gde je bekap/recovery celog sistema. I to si verovatno ... "s*ebao" s' oproštenjem.
Što se tiče BIOS-a, UEFI je malo nezgodan za setap i instalaciju kod tableta. Nisam imao taj model u rukama da vidim njegove opcije, da li je zaključan ili šta već.
Predlažem ti da kontaktiraš njihovu tehničku podršku ([email protected], pogledaj još neki...) da pitaš da li mogu da ti daju link da odnegde skineš image sistema, to bi ti bilo najlakše.
Ja nemam pojma nemački, za tebe bi bilo dobro da znaš :), ako ne, gugl translejt je tu uvek.
 
Nazad
Vrh Dno