Šta je novo?

iOS 11

iPhone SE isti cpu kao 6S. Dakle, ako sledeci update izbace tipa 5S dobijaju 6, 6s, se i ostali. Ako onda opet sledeci izbace 6, dobijaju 6s, se i ostali. Kada izbace 6s, izbacice i se sa njim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

5S i 6 će da lete u paketu kad im dodje vreme.
 
Mozda zato sto gotovo da nema razlike izmedju A7 i A8 a i ram memorija ogranicava.
 
Mozda veštački da ih razdvoje jer te dve generacije su prakticno iste A7 i A8.
 
"Razlika otprilike kao i svaki put na tom prelazu".......mozes li ovo da nam pojasnis
 
25-50% je vecinom razlika izmedju verzija.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A7 je 2x brzi od A6
A8 +25% brzi od A7
Najmanji skok u % otkad postoji iPhone + RAM ostao isti.

Pre toga je uvek bilo 2x za CPU svake nove gen: 2G/3G>3GS>A4>A5>A6


A7 i A8 prakticno isto rade, kada se jedan uspori biće spor i drugi. Tako da po toj logici bi trebalo oba da lete zajedno.
 
A9 je 70% brzi od A8, A10 40% brzi od A9...
 
A7 je 2x brzi od A6
A8 +25% brzi od A7
Najmanji skok u % otkad postoji iPhone + RAM ostao isti.

Pre toga je uvek bilo 2x za CPU svake nove gen: 2G/3G>3GS>A4>A5>A6


A7 i A8 prakticno isto rade, kada se jedan uspori biće spor i drugi. Tako da po toj logici bi trebalo oba da lete zajedno.

Nebitno je koliko je brzi, ali je brzi i novije arhitekture (nije sve u geekbenchu). Takodje, do sada je odlazila uvek jedna generacija po update. 4S na iOS9, 5 na iOS10, 5S ce na iOS11, 6 na iOS12 osim ako ne bude nekih drasticnih izmena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad je gotovo isti hw ili jako mala razlika u pitanju,rezolucija ekrana zna da utice u takvim testovima. Videces i da je SE nekad malo brzi od 6s,kao i 7 od 7+ u prvom "krugu" Dok 7+ pravi razliku kada je ram menadzment u pitanju,zbog 1GB rama vise.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nesto ne primetih razliku u ram menadzmentu izmedju 7 i 7+.A sto se tice rezolucije, mislim da je negde bio snimak na nekom samsungu kad je smanjena rezolucija ekrana i razlike su zanemarljive.
 
Ne radi to tako..i dalje je isti broj piksela koji rade, samo je rezolucija softverski smanjena...da bi test bio validan potreban je ekran sa fizički tom rezolucijom
 
Pa upravo to,veci displej-vise piksela. Nema neke velike razlike u ram menadzmentu,ali pre ce se desiti da ovaj sa 2GB ne ostavi nesto u memoriji,pricamo o ekstremnom koriscenju,kao na ovim testovima. Naravno da je sedmica zmaj i sa 2GB.

https://youtu.be/FQwmoxgNU90




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozda veštački da ih razdvoje jer te dve generacije su prakticno iste A7 i A8.

zapravo nisu... Drasticno bolji SOC (a8) graficki cip je dosta napredniji kod A8 a znajuci da se iOS oslanja dosta na METAL 2 mislim da ce biti osetne razilke izmedju A7 i A8 ... ko ne veruje nek uporedi metal testove A7 i A8
 
Nagradno pitanje za tebe.Zasto nema nikakve razlike u radu izmedju 5s i 6 ako je A8 drasticno bolji.
 
Grafika mu neće pomoći kad se 1GB RAM bude napunio. Sa druge strane ne znam šta grafički može još da se optereti da bude zahtevnije od iOS 10/11. Uostalom i kad se optereti pojesce dodatno RAM dakle opet isti problem.

Ne znam šta može da bude “drasticno” bolje kod najmanjeg skoka u performansama jos od iPhone 3G.
 
Nije poenta sta ce mu pomoci vec koji chip podrzava sta. Setite se samo prestanka podrske za 32-bit arhitekturu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nagradno pitanje za tebe.Zasto nema nikakve razlike u radu izmedju 5s i 6 ako je A8 drasticno bolji.

Posedujem oba telefona oba su na B8 sada a bili su naB7 i te kako se vidi razila u radu... sto se tice RAM-a verovali ili ne bolji je ram menadzment kod ios 11 nego kod 10 bar sto se beta do sada tice (B7) B8 jos nisam testirao... do sada nikada mi nije ponovo ucitavao app iz app switchera (da se ogradim) igre ne igram na telefonu.

A7 sam priemtio da se malo vise zagreva pri pojacanoj upotrebi uredjaja dok A8 nekako kao da sve bolje podnosi, isto se tice na autonomiju uredjaja ip6 komotno izgura dan dok 5S nema teorije prazan je oko 18-19h a skinut sa punjaca oko 9 da napomenem baterije su odlicne... generalno veoma malo korisceni telefoni healt obe baterije je (5s - 93%) (6 97%) originali su i nisu zamenske i dalje su fabricke...
 
Poslednja izmena:
Vredi li prelaziti na ove bete ili da se strpim do oficijalnog izlaska 11ke? I jel to izlazi zajedno sa novim iphone-om? Nisam bas u toku sto se tice iosa, a tek sam presao na svoj treci u zivotu ios uredjaj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad već možeš da predješ na betu ukoliko želiš. To je, otprilike, to.
 
To je to a mi sa ipadima izgleda cekamo flyidan ipad ...
 
Jos kod mene je pro u pitanju :-S ja du se vratiti na 10.3.3 sacekacu prvu betu mozda 11.1
 
Vredi li prelaziti na ove bete ili da se strpim do oficijalnog izlaska 11ke? I jel to izlazi zajedno sa novim iphone-om? Nisam bas u toku sto se tice iosa, a tek sam presao na svoj treci u zivotu ios uredjaj


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ako si do sad cekao, nemas razloga da sad skaces na betu, jer za nekih 3 nedelje izlazi GM.
 
Nisu ga najavili. Biće nedelju dana posle predstavljanja novog iphonea, znaci sredinom septembra
 
Nazad
Vrh Dno