Šta je novo?

iOS 11

Svejedno skida se sa mreže na koju je nakacen i u nedogled radi traženje isto kao i bluetooth. Znači on radi konstantno refresh = troši bateriju...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
I dalje ne shvatam glupost koju su napravili da ne može da se ugasi wifi i bluetooth iz CC-a... Jednostavno ne kontam...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Nisam gledao pa nisam ni znao za ovo. Molim te reci da je u pitanju bug [emoji17]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije u pitanju bug, od bete 1 je tako, a sad je beta 6. Sumnjam da se taj "bug" toliko dugo provlaci. Mislim cak neki dev da im je pisao i da su rekli da je kao low power mode i da je intentional :S:

Mada pricaju ljudi da je to mozda zbog iPhone 8, ali sta sa telefonima starije generacije, njima ce da ljusti bateriju...
 
Meni to ne smeta jer inače držim wifi i bluetooth konstantno upaljene. Pre par dana uzmem telefon, povezan sam na WiFi ali nema neta. Diskonektujem se sa mreže i odradim preko 4g sta sam hteo. Odem do burazera i automatski mi se poveže na njegov WiFi jer je WiFi sve vreme upaljen. Ranije sam morao u takvoj situaciji kada ne radi net da ugasim WiFi da se diskonektovao sa mreže. Dešavalo mi se da onda negde odem, dam burazerovom klincu da gleda crtace , zaboravim da je WiFi ugašen i potrošim vrlo brzo saobraćaj iz paketa. Sto se tice baterije nisam za sada primetio da taj način rada više troši bateriju više nego ranije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne možeš ni da znaš koliko troši, ali mora da troši (konstantno skeniranje). Za 24h verovatno oko 5-10% testirao je neko na MR-u. Zašto bih razbacivao iovako slabiju bateriju. Druga stvar ko je na SBB-u ima problem sa unifi, kači se uvek pre tvoje mreže ili bilo gde da si, jer ima jači signal, a nema prioritet da se namesti na iOS.

Treće, možda želim da isključim wifi i da ga palim samo kad hoću? Npr na poslu nemam wifi, zašto bi mi 8-10 sati radio u nedogled, jer nema na šta da se zakači?

Znači treba mi minut da isključim skroz Wifi na iOS 11, dok mi sad treba dve sekunde.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
5% za ceo dan mislim da nije tragično. A za gašenje ne treba minut, malo si preterao, treba 4 sekunde max. Bilo bi možda bolje da uvedu single tap da bude disconnect, a double tap on/off recimo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Karikirao sam, ali opet. Otidji u settings koji ti je u multitasku, a ostao ti je npr u accessibility, pa izadji iz toga do glavnog settingsa, pa udji u wifi, pa isključi wifi

Vs

Digni CC, klik na wifi.



Mogli su lepo da koriste 3D touch za sve tamo, pa npr isključi skroz wifi ili diskonektuj.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Vs

Digni CC, klik na wifi.



Vs

3d touch na settings pa Wi-Fi

I meni ovako sasvim odgovara (jer mi se desilo više puta da zaboravim da ponovo uključim wifi), mada se slažem da bi bilo bolje da postoji 3d touch u cc
 
Poslednja izmena:
Karikirao sam, ali opet. Otidji u settings koji ti je u multitasku, a ostao ti je npr u accessibility, pa izadji iz toga do glavnog settingsa, pa udji u wifi, pa isključi wifi

Vs

Digni CC, klik na wifi.



Mogli su lepo da koriste 3D touch za sve tamo, pa npr isključi skroz wifi ili diskonektuj.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

VS

Ugasi Unify, nije tesko.
 
Nevezano za unifi, svejedno je idi.otno da se ne gasi na klik.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nevezano za unifi, svejedno je idi.otno da se ne gasi na klik.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Nije ti palo na pamet da je neko izracunao da se vise energije utrosi na aktivaciju samog WIFI modula nego da drzanje istog u low-power modu uz dobro izracunat polling interval skeniranja, koje vrlo verovatno i ne postoji dok ne dignes CC ili sam interfejs za podesavanje mreze?
 
Zašto to odavno ne postoji na ostalim sistemima nego je sad kao breakthrough? Hoćeš da kažeš da više troši baterije da dignes CC i uključiš/ugasis wifi, nego da ceo dan bude upaljen? Ne bih rekao.

Kontam da je neki default oko 30 sekundi? Manje više? Ti ćeš možda paliti wifi 4-5 puta, dok će ovo da drlja čitav dan.

Sva ta "low power" rešenja su u većini slučajeva zeznuli bateriju. No verovatno će biti testova posle izlaska iOS 11, pa će biti dokonih koji će izračunati.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Mislim da nikada u životu nisam isključio wifi na telefonu. :D Kapiram da ima minorne razlike u bateriju, uz hustle da svaki put moraš da uključuješ i isključuješ WiFI.

Ali, svakako je *****no što su to izbacili.
 
Vidis da neki planiraju da ga pale i gase po 4-5 puta dnevno [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto vec jednom ne dozvole da se customizuju switch-evi na cc uopste mi nije jasno. Tako bi svako mogao da stavi sta hoce...
 
Kapiram da ima minorne razlike u bateriju, uz hustle da svaki put moraš da uključuješ i isključuješ WiFI.

Ali, svakako je *****no što su to izbacili.
Navika krastavac. Kad izadjem iz kuce na androidu sam koristio tasker da se iskljuci wifi, kad sam blizu kuce da se ukljuci, ovde to nema, tako da moram da iskljucujem/ukljucujem :)
Zasto vec jednom ne dozvole da se customizuju switch-evi na cc uopste mi nije jasno. Tako bi svako mogao da stavi sta hoce...

Zato sto Apple zna sta je najbolje za nas, ukljucujuci i ove notifikacije bez grupisanja.
 
krastavac, plati se fino za ove koji prave JB i na kraju oni prodaju to i ne izadje JB. Pare su glavne, pre su bili entuzijasti.

Mada ne znam kakve se cifre krecu, ali da se naplacuje JB na godinu dana tipa od 5 do 10$ kontam da bi vise zaradili nego sto ce Apple da plati.
 
Koji modeli dobijaju ios11 ?

Sent from my Nokia 5
 
Pa iPhone SE je u rangu sa 6s koliko sam ja upućen...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
hvala, znaci i iphone se , posto je posle 5s izasao?

Sent from my Nokia 5

iPhone SE isti cpu kao 6S. Dakle, ako sledeci update izbace tipa 5S dobijaju 6, 6s, se i ostali. Ako onda opet sledeci izbace 6, dobijaju 6s, se i ostali. Kada izbace 6s, izbacice i se sa njim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A to se neće desiti bar još dve godine sigurno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi treba mi pomoć. Instalirala sam Beta 7 i htela sam veceras da vratim na 10.3.3. Skinula sam stari sistem na iTunes i kad je hteo da obnovi izbacilo mi neku poruku, i sad ne kontam u čemu je problem.
4fe8f0088af5038efe3e8bcd098d53e5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imas premalo slobodnog prostora na telefonu da bi se odradio iOS update - moras da pobrises nesto :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izbrisala sam sve aplikacije i ništa mi ostalo nije. I opet ista priča nije htelo. Neko na drugom forumu mi reče da je moguće da mi je c particija na računaru puna i da zato neće da završi restore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je. Pun ti je hard na kompjuteru. Vodu računa, ako si instalirala betu pre više od nedelju dana, nećeš moći da vratiš bekap na 10.3.3.
 
Zavrsila sam sve, dobro sam prosla [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno