Šta je novo?

iOS 11

A ti misliš da si upravu iako ti realnim primerima nas 10 dokazuje da nisi.. O nadobudni čoveče..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sta vam tano secka i baguje na 6S.Koliko god su predhodne verzije bile lose 11.2.5 je prilicno dobar, bar meni sa novom baterijom
 
Kojim to realnim primerima? Kako to da niko nije rešio taj problem nego je i sam Apple označio odgovore na svom forumu kao podržanim gde likovi pišu da nema veze da ruterom već da je u pitanju power saving mod??

https://discussions.apple.com/message/12177393#message12177393

Evo da ti i nitro dva vrsna znalca mreža, protokola i ios arhitekture odete na apple forum i objasnite im stvari :d
 
Nisam ni ja mislio da loše radi 11.2.5 dok nisam juče video prvi iPad air na ios8 i skontao da taj iPad koji je otprilike 3x slabiji od Ip SE radi tecnije i lepše od SE na 11...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kojim to realnim primerima? Kako to da niko nije rešio taj problem nego je i sam Apple označio odgovore na svom forumu kao podržanim gde likovi pišu da nema veze da ruterom već da je u pitanju power saving mod??

https://discussions.apple.com/message/12177393#message12177393

Evo da ti i nitro dva vrsna znalca mreža, protokola i ios arhitekture odete na apple forum i objasnite im stvari :d

Aj vise da stavimo tacku na ovu pricu:



Pre nego sto sam i poceo screencap sigurno je barem 30 min telefon vec bio na standby mode-u.
 
Ti ovo zoveš tačkom :D
 
Treba mi pomoć, nisam radio downgrade još od iOS 9.3. Hoću da spustim na 11.2 pa me zanima mogu li shift+update ili moram sa restore? Jer me mrzi da radim backup i onda restore tog backup. Znam da ne može kad je promena recimo sa 11 na 10, sa 10 na 9 i sl


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Kojim to realnim primerima? Kako to da niko nije rešio taj problem nego je i sam Apple označio odgovore na svom forumu kao podržanim gde likovi pišu da nema veze da ruterom već da je u pitanju power saving mod??

https://discussions.apple.com/message/12177393#message12177393

Evo da ti i nitro dva vrsna znalca mreža, protokola i ios arhitekture odete na apple forum i objasnite im stvari :d
Ljudi su ti vise puta objasnili da im se to ne desava. Ti si dokazao svoje znanje o mrezama tamo u drugoj temi kada niste mogli da razumete zasto je 100Mbps LAN port na ruteru bottleneck za NAS server.

Inace, ne znam kakve veze ima nesto iz iOS4 sa iOS11? Toliko gadno pokusavas dokazati glupost da si lupio prvi google link koji si nasao, a nisi ni pogledao da su postovi iz 2010.

Ti ovo zoveš tačkom [emoji3]
Sam si tvrdio da timeout-uje nakon 5 minuta, covek ti je pokazao suprotno. Ja ti mogu i snimiti 2 hour video, ali prvo da mi platis za vreme koje cu da izgubim [emoji6]

Moj predlog je - ako odvalis vec nesto, ili priznaj da nisi u pravu ili samo precuti. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kojim to realnim primerima? Kako to da niko nije rešio taj problem nego je i sam Apple označio odgovore na svom forumu kao podržanim gde likovi pišu da nema veze da ruterom već da je u pitanju power saving mod??

https://discussions.apple.com/message/12177393#message12177393

Evo da ti i nitro dva vrsna znalca mreža, protokola i ios arhitekture odete na apple forum i objasnite im stvari :d
Rešio Đilkoš npr sa promenom dhcp podešavanja u ruteru? Kako objašnjavaš da mi se sa kućnog neta ne odkačuje nijedan uređaj a npr u kladzi mi se okači i iphone i Android?
Takođe što kaže Nitro stavljaš postove iz 2010 koji nemaju veze sa vezom niti sa ios 11..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Treba mi pomoć, nisam radio downgrade još od iOS 9.3. Hoću da spustim na 11.2 pa me zanima mogu li shift+update ili moram sa restore? Jer me mrzi da radim backup i onda restore tog backup. Znam da ne može kad je promena recimo sa 11 na 10, sa 10 na 9 i sl


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Mozes jos uvek jer potpisuju 11.2
 
Ljudi su ti vise puta objasnili da im se to ne desava. Ti si dokazao svoje znanje o mrezama tamo u drugoj temi kada niste mogli da razumete zasto je 100Mbps LAN port na ruteru bottleneck za NAS server.

Inace, ne znam kakve veze ima nesto iz iOS4 sa iOS11? Toliko gadno pokusavas dokazati glupost da si lupio prvi google link koji si nasao, a nisi ni pogledao da su postovi iz 2010.

Sam si tvrdio da timeout-uje nakon 5 minuta, covek ti je pokazao suprotno. Ja ti mogu i snimiti 2 hour video, ali prvo da mi platis za vreme koje cu da izgubim [emoji6]

Moj predlog je - ako odvalis vec nesto, ili priznaj da nisi u pravu ili samo precuti. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja bih te zamolio da ne pišeš više stvari koje ne znaš i dovodiš ljude u zabludu..dovoljno si pokazao svoje neznanje na ovom forumu :)
 
O obem mu misa, da otvorimo posebnu temu za ovo?
Ovde bas smara :)
 


istina recena za ios 11 video je vezan za ios 6 i kako svi uredjaji rade fantasticno pocevsi od 3GS do 5 a ios 11 katastrofa...
 
Ja i dalje cekam da cujem kako to da mi se nije disconnect-ovao sa WiFi-ja na snimku koji sam okacio?

Ne znam, jel bio na punjaču možda, pošto koliko vidim pišu da ne bi trebalo da se gasi kada je na punjenju..nisam ja dizajnirao sistem ni hardver, zašto ne otvoriš support ticket na apple web sajtu i tražiš da ti njihov inženjer objasni?

Ja rekoh da mnogo pametniji ljudi od tebe, nitra i onog zlostavljača su pisali da je režim čuvanja energije u pitanju..vi ste navikli da živite u zabludama, mi ostali koji smo koristili više (eko)sistema gledamo da stojimo čvršće na zemlji ;)

https://discussions.apple.com/message/32621745#message32621745 (evo svežije teme iz 2017. godine)

I have not been writing "stupid things". This question has come up regularly in the forum and other sites over the past 10 years, and the answer has always been the same. iOS devices have always disconnected from Wi-Fi 30 seconds after they lock. I have a very definite idea of what I am talking about; I have a Masters degree in Electrical Engineering, and I have worked as a network engineer. I have actually demonstrated it using network monitoring. It has always worked this way. If you have a device on an older version you can very easily test it yourself by simply pinging the phone's IP address from a computer and watching the pings time out 30 seconds after the phone locks. I've done this with every version of iOS, to see if anything has changed, and it never has.

To je napisao diplomirani inženjer elektrotehnike što niko od vas trojice nije..za nitra znam da nije jer ne bi pisao svakakve nebuloze vezane za gomilu stvari...o da i nitro dobrodošao na moju black listu..čestitam, jer si prva osoba, a verovatno i jedina koju sam blokirao jer nemam nameru više da čitam i odgovaram na tvoje gluposti :)
 
Poslednja izmena:
Čoveče, ja sam imao isti problem i u pitanju je bio dhcp lease. Đilkoš isto. Da li se tebi dešava na svim ruterima ili na jednom? Ja sam dnevno zakačen na nekoliko rutera i nikad mi se nije desilo da se disconnectuje WiFi sam od sebe. Imao sam 6s, 8 plus i sada X i nikada problem, sem taj dok nisam podesio dhcp lease.
 
Ne znam, jel bio na punjaču možda, pošto koliko vidim pišu da ne bi trebalo da se gasi kada je na punjenju..nisam ja dizajnirao sistem ni hardver, zašto ne otvoriš support ticket na apple web sajtu i tražiš da ti njihov inženjer objasni?

Ja rekoh da mnogo pametniji ljudi od tebe, nitra i onog zlostavljača su pisali da je režim čuvanja energije u pitanju..vi ste navikli da živite u zabludama, mi ostali koji smo koristili više (eko)sistema gledamo da stojimo čvršće na zemlji ;)

https://discussions.apple.com/message/32621745#message32621745 (evo svežije teme iz 2017. godine)



To je napisao diplomirani inženjer elektrotehnike što niko od vas trojice nije..za nitra znam da nije jer ne bi pisao svakakve nebuloze vezane za gomilu stvari...o da i nitro dobrodošao na moju black listu..čestitam, jer si prva osoba, a verovatno i jedina koju sam blokirao jer nemam nameru više da čitam i odgovaram na tvoje gluposti :)

Naravno da nije bio zakacen na punjac, ovo sto pises zaista nema veze sa zivotom i zaista mi nije jasno da i dalje forsiras tu pricu? Hoces priznati da nisi u pravu i da pricas napamet ako ti napravim video zakljucanog telefona i komp-a sa kog ping-ujem? Ako je to cena da nestanes iz glupe diskusije koju si sam zapoceo evo ja cu se zrtvovati zarad foruma i napraviti video :D

https://discussions.apple.com/thread/7469376
 
Čoveče, ja sam imao isti problem i u pitanju je bio dhcp lease. Đilkoš isto. Da li se tebi dešava na svim ruterima ili na jednom? Ja sam dnevno zakačen na nekoliko rutera i nikad mi se nije desilo da se disconnectuje WiFi sam od sebe. Imao sam 6s, 8 plus i sada X i nikada problem, sem taj dok nisam podesio dhcp lease.

Na ovim sbb ruterima, na linksys-u mi se dešava...nisam proveravao na ostalim na koje sam se kačio..na koliko je tebi namešten lease time?
 
Ja rekoh da mnogo pametniji ljudi od tebe, nitra i onog zlostavljača su pisali da je režim čuvanja energije u pitanju..vi ste navikli da živite u zabludama, mi ostali koji smo koristili više (eko)sistema gledamo da stojimo čvršće na zemlji ;)

Nek si ti nama upucen, koristis vise ekosistema i stojis cvrsto na zemlji :D

 
Poslednja izmena:
Nek si ti nama upucen, koristis vise ekosistema i stojis cvrsto na zemlji :D

https://www.youtube.com/watch?v=WWLZA8r79VI

Vidiš kod mene radi drugačije :D kad je u sleep modu time -outuje se...nema wifi-ja..kad ga probudim kači se na wifi.. iako ne vidim nikakvu korelaciju sa dhcp protokolom što svako ko bi malo razmislio uvideo bi da nema tu neke povezanosti između održavanja konekcije i dodele ip adrese jer se radio ne gasi kada nema ip adresu :D lease time mi je po def-u na 24h bio i ostao..pool adresa je namešten, tako da ne vidim koje to podešavanje na ruteru može da ima uticaja na gašenje wifi radija na ajfonu..realno

Hajde logički razmisli...imaš dva zasebna entiteta..i jedan će drugom da govori da ovaj ne gasi wifi radio?

Sa druge strane ako si ikada koristio Android npr. u wifi podešavanjima si imao da namestiš da se wifi ne gasi u sleep modu. To podešavanje na ajfonu nemaš.
 
Vidiš kod mene radi drugačije :D kad je u sleep modu time -outuje se...nema wifi-ja..kad ga probudim kači se na wifi.. iako ne vidim nikakvu korelaciju sa dhcp protokolom što svako ko bi malo razmislio uvideo bi da nema tu neke povezanosti između održavanja konekcije i dodele ip adrese jer se radio ne gasi kada nema ip adresu :D lease time mi je po def-u na 24h bio i ostao..pool adresa je namešten, tako da ne vidim koje to podešavanje na ruteru može da ima uticaja na gašenje wifi radija na ajfonu..realno

Hajde logički razmisli...imaš dva zasebna entiteta..i jedan će drugom da govori da ovaj ne gasi wifi radio?

Sa druge strane ako si ikada koristio Android npr. u wifi podešavanjima si imao da namestiš da se wifi ne gasi u sleep modu. To podešavanje na ajfonu nemaš.

Aj ti meni samo pojasni, posto si, citiram, naveo da "zivim u zabludi", sta ovaj video koji sam okacio govori o tome ko "zivi u zabludi" ?
 
Aj ti meni samo pojasni, posto si, citiram, naveo da "zivim u zabludi", sta ovaj video koji sam okacio govori o tome ko "zivi u zabludi" ?

Ovaj video govori da niko nije u zabludi, jednostavno tebi radi, zašto ja ne znam..meni ne radi i to je to..jedino logičko objašnjenje koje sam ja našao je na apple forumima gde je objašnjeno kako stvari funkcionišu u samom operativnom sistemu ajfona i napisali su da nema veze sa ruterima.. Ja ti ponovo kažem okači taj video u toj temi sa apple foruma koju sam citirao i traži razjašnjenje? Prosto i jednostavno, zar ne?
 
vi ste navikli da živite u zabludama, mi ostali koji smo koristili više (eko)sistema gledamo da stojimo čvršće na zemlji

Ovaj video govori da niko nije u zabludi


Dobro, barem napredujemo. Pre ce biti da ti treba da okacis takvo pitanje jer su se ovde uglavnom javljali ljudi koji nemaju taj problem a ti tvrdis da "zive u zabludi". Bolje gledaj da resis svoj problem ako te nervira sto ti iskljucuje wifi i prebacuje te na cellular nego sto ovde vredjas ljude. Moje logicko razmisljanje me navodi na zakljucak da te automatski prebacuje na cellular jer imas problem sa wifi signalom pa radi ustede baterije gasi wifi radio i baca te na cellular radi ustede baterije.
 
Poslednja izmena:
Dobro, barem napredujemo. Pre ce biti da ti treba da okacis takvo pitanje jer su se ovde uglavnom javljali ljudi koji nemaju taj problem a ti tvrdis da "zive u zabludi". Bolje gledaj da resis svoj problem ako te nervira sto ti iskljucuje wifi i prebacuje te na cellular nego sto ovde vredjas ljude.

Vidi, jedini ovde koji je vređao ljude je nitro..ja nikoga nisam molio ništa niti sam im govorio da su glupi i nemaju pojma. Što se tiče ovog "problema", ne nervira me jer sam prihvatio objašnjenje o režimu štednje energije i uvideo sam da u sleep modu vrlo malo troši cell data tako da mi ne smeta..
 
Pojma nemam o ovome o cemu pricate ali iz videa koji su postavljeni i tvoje tvrdnje da nije tako nego je onako kako ti kazes, mislim da ipak nisi u pravu.

Jos si kao jedini "dokaz", okacio temu iz 2010te godine. Ako se samo tebi desava to, poslusaj savete i resenja ostalih ljudi i probaj to sto su ti oni rekli, pa javi da li i dalje imas problem.

U svakom slucaju, smoriste temu sa ovime, nebitno ko je u pravu.
 
Poslednja izmena:
Pojma nemam o ovome o cemu pricate ali iz videa koji su postavljeni i tvoje tvrdnje da nije tako nego je onako kako ti kazes, mislim da ipak nisi u pravu.

Jos si kao jedini "dokaz", okacio temu iz 2010te godine. Ako se samo tebi desava to, poslusaj savete i resenja ostalih ljudi i probaj to sto su ti oni rekli, pa javi da li i dalje imas problem.

Imaš temu i iz 2017. koju sam kačio..vrati se par odgovora unazad
 
Vidi, jedini ovde koji je vređao ljude je nitro..ja nikoga nisam molio ništa niti sam im govorio da su glupi i nemaju pojma.

..vi ste navikli da živite u zabludama, mi ostali koji smo koristili više (eko)sistema gledamo da stojimo čvršće na zemlji ;)

Cek nisi vredjao a tupis kako "zivim u zabludi" jer sam okacio 2 klipa u kojima se jasno vidi da se wifi radio ne gasi kada je telefon zakljucan?
 
Nazad
Vrh Dno