Šta je novo?

iOS 11

Svakako cenim Vase misljenje. I naravno nemam nista protiv istog. Ja imam drugacije misljenje i nadam se da me razumete. I dalje zelim da verujem da je ovo slobodan svet, zar ne?
 
Ne, dzabe verujes kada nije tako ti kupi iphone 5 pa uzivaj u svom prosecnom telefonu ja ako dam 1000evra za
Telefon ocekujen da to i nudi... kupci poput tebe nemaju potrebe za telefonom od 1000e za takve je dovoljno i telefon od 100e i ti je to. Nama koji dajemo pare ocekujeno da dobijeno maksimalno dato za te pare a ne da mi skrnave uredjaj kako mi se prazni batt

Dakle, u ovoj priči ti si neka elita jer imas parče plastike i stakla u vrednosti od 1000 EUR, a on je neki jadnik i klošar jer je jedva skupio za iPhone 5? Da neces mozda i da ti dodelimo elitni status, cisto da se zna ko je glavni baja u ovim temama dok šikaniraš i lepiš zanimljive epitete na ostale učesnike teme? Možda da ga banujemo jer je imao hrabrosti da postavi nezgodno pitanje? Nabijemo ga na kolac jer kvari tvoj oreol elitizma iznad glave?
 
Ne idi u offtopic ne zelim dalju raspravu potrudi se i citaj pazljivo sve ;-) ignorisacu postove provokativnog tipa poput ovih
 
Ne idi u offtopic ne zelim dalju raspravu potrudi se i citaj pazljivo sve ;-) ignorisacu postove provokativnog tipa poput ovih

Dakle, možeš da lepiš epitete drugima, možeš da prijaviš dotičnu osobu 5x za neki spam i offtopic dovoljno da bude banovana (iako je ta osoba normalno učestvovala u konverzaciji), ali sad odjednom nećeš da diskutuješ sa mnom? I još meni govoriš da idem u offtopic - možda ne voliš kada neko drugi etiketira tebe, elito?
 
Ne nego jer znam kakvi su ljudi poput tebe izazovu i dodele ban samo jer ti se moze zbog toga ne zelim da se raspravljam a to sta sam ja je moja privatna stvar .. sto se tice mojih postova surovo su istiniti a ti shvataj na nacin koji zelis “bajo”

Ako vam nesto nije jasno ili ne razumete dacu vam broj telefona pozovite voljan sam da vam nacrtam ;-)
 
Poslednja izmena:
Da sam hteo mogao sam to da uradim i bez isticanja tvog elitnog statusa ovde. U stvari čak je i bolje da ostane sve crno na belo, čisto da se vidi sa kakvim sve likovima vodimo diskusiju. A tvoji postovi su, pre svega, surovo nepismeni, a što se ovih iznad tiče, primitivni i nekulturni, ali - kao što si i sam rekao - to je tvoja privatna stvar. Ne bih više uzurpirao vaš elitni oreol i kvario sliku, možemo da se vratimo nazad na temu.
 
Ljudi prestanite sa off-om, molim vas...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam iOS 11.2.1 i Iphone 8. Wifi i Data su uvek ukljuceni ali telefon po nekoj svojoj volji prebacuje sa jednog na drugi i to obicno kada je telefon u sleep modu (iskljucen ekran). Cim ga ukljucim on se vrati na WiFi. WiFi assist je iskljucen i signal je jak (sve crte). Da li ovo moze da se iskljuci?

Koliko ja znam ne može. Kada je telefon u sleep modu isključi WiFi. Kada je na punjaču trebalo bi da ređe gasi WiFi.
 
Cemu onda prepucan cpu ako ga nikad necu koristiti punog potencijala? Evo dajte mi vase logicbo objasnjenje?
Edit evo vec na 87% radi na 1600MHz
Full cpu @2.4 spusteno na 1.6... full cpu potencijalje upotrebljiv do 90% kada opada... znaci ono cime se apple dici jeste gejming ili rendering sada pada u vodu
Totalno besmislena diskusija.
1) Nisam koristio tu aplikaciju, ali poznato ti je da A11 ima 2 "brza" jezgra čija je maksimalna frekvencija 2.4 GHz i 4 štedljiva "jezgra" čiji je maksimalna frekvencija 1.6 GHz.
Ako već na 87% meriš 1.6 GHz, zar ti nije očigledno da ta teorija o spuštanju clocka sa pražnjenjem baterije ne pije vodu?
Da li uopšte imaš uvid čiju frekvenciju ta app meri, možda si dobio frekvenciju Mistrala?

2) Logično mi je da se frekvencija CPU-a dinamički menja u zavisnosti od opterećenja. Ta aplikacija očigledno nije zahtevna. Da li ti je palo na pamet da je CPU ušao u neko "idle" stanje i automatski oborio frekvenciju?
Jel trebaju sva jezgra da rade svo vreme na maksimalnoj frekvenciji radi našeg zadovoljstva ili je cilj da obezbede maksimalne performanse kad je potrebno, a maksimalnu autonomiju kad ih ne koristimo?

3) Da li ti je uopšte palo na pamet da ta aplikacija ne prikazuje tačno podatke? Zar ne vidiš da je trojezgreni A11 GPU pogrešno prepoznala kao 6-jezgreni A10 GPU?

Brate, uživaj u korišćenju uređaja i ne opterećuj se glupostima...
 
To je valjda iP7,ne vidim gde se pominje A11,ili je meni nesto promaklo? [emoji1]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ma jok,dovoljno je sada da vidis status bar i sve ti je jasno [emoji16]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poenta ove diskusije nije samo X. I ja sam kacio fotke gde se vidi da je iP6 spusten clock iako u tom trenutku radi geekbench koji nije bas olak po procesor. Poenta diskusije je zasto Apple u iOS 11 spusta clock. Ako je razlog cuvanje baterije, zasto to ne radi samo u low power mode-u?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Niste manjina i nije ok to sto je uradjeno (mada nisam nikakvo usporavanje primetio u svakodnevnom koriscenju telefona), ali ponavljati jedno kao mantru te isto poslednjih ko zna koliko strana mi je totalno gusenje teme...
 
Slazem se tema je otisla u totalni off moj post je bio test i to je to pre 3dana postavljeno nisam ocekivao ovakav rasplet...
 
Testirano na 92% i 44%, nema nikakvog usporavanja, osim na nivou statisticke greske.

e627459730ea916e6e13723df17fc21f.jpg

f2cbc269b992d01f96f2f54119421878.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Te brojke meni ništa ne znače. I meni na testovima pokaže da je isto tj ne smanjuje mi se clock "na papiru", ali u praksi je raspad živi. Telefon radi normalno dan/dva i onda iz čista mira kreće da koči i laguje. To sam primetio i na 7 plus modelu tako da nije do primerka već do iOSa.
 
Ja napisah da ubijaju starije uredjaje kako bi noviji bili inferiorniji ali nema veze nema downclocka sve je kul sve je top ios 11 rulz...
 
Slazem se da su brojke nebitne. Nemam vremena za brojke, kao i mnogi ovde na forumu. Zelja je, verujem, svih nas, samo da sve radi onako tečno i dobro kao nekad... da iphone opet bude iphone...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja napisah da ubijaju starije uredjaje kako bi noviji bili inferiorniji ali nema veze nema downclocka sve je kul sve je top ios 11 rulz...

Nije mi jasno zašto im je cilj da noviji uređaji budu inferiorniji u odnosu na stare i kako se to postiže “ubijanjem” starih
 
Greska , kako bi stariji modeli bili sporiji od novih sto svi znamo nije bio slicaj cak sa ios 11.0
 
Greska , kako bi stariji modeli bili sporiji od novih sto svi znamo nije bio slicaj cak sa ios 11.0

Hteo si da kažeš da noviji uredjaji budu superiorniji od starijih koliko sam razumeo... ali svakako ce uvek biti superiorniji noviji uredjaji... nema poente u ubijanju starih uredjaja...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na zalost nije tako bilo :) bar sto se tice cpu i performansi

 
Poslednja izmena:
Meni je telefon poceo da secka otkako sam updateovao na 11.2.1. Dok kucam poruku, zalaguje mi i onda odjednom izbaci to sto sam otkucao, isto se desava i na wa...
 
Meni je telefon poceo da secka otkako sam updateovao na 11.2.1. Dok kucam poruku, zalaguje mi i onda odjednom izbaci to sto sam otkucao, isto se desava i na wa...

Potvrđujem da je 11.2.1 nestabilan i meni. Pri ažuriranju aplikacija desi se da zabode AppStore, čitanje emailova preko Airmaila mi je dosta sporije nego pre, Facebook zamrzne na nekoliko sekundi kada ga otvorim i uopšte ne osveži Feed... Ovo sve više liči na Android.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Potvrđujem da je 11.2.1 nestabilan i meni. Pri ažuriranju aplikacija desi se da zabode AppStore, čitanje emailova preko Airmaila mi je dosta sporije nego pre, Facebook zamrzne na nekoliko sekundi kada ga otvorim i uopšte ne osveži Feed... Ovo sve više liči na Android.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk


Kako ste vi uspeli da stavite 11.2.1?

Zar nije taj bio out svega par minuta dok nisu izbacili 11.2.5?

Zasto ne dignete na 11.2.5, sjajno radi.
 
Kako ste vi uspeli da stavite 11.2.1?

Zar nije taj bio out svega par minuta dok nisu izbacili 11.2.5?

Zasto ne dignete na 11.2.5, sjajno radi.

Pa 11.2.1 je poslednji zvanični update. Ja nemam beta profil.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno