Šta je novo?

iOS 11

Ne znam zašto pravdaš takve odluke. Možda tebi kamera nije bitna stavka, njemu možda nije muzika, nekom trećem mejl ili šta već... tom logikom bi od smart telefona napravili opet dumb jer će se uvek naći neko kome baš to što fali nije bitno.
Prosto treba shvatiti da Apple daje na kašičicu i samo ono što hoće. Oduvek su to radili, kao za korisnika je bolje ovo ili ono... po meni gluposti i jedna od stvari koje mi se ne sviđaju kod njih, ali avaj.. umesto da daju opciju korisniku, oni će ga ograničiti i ćao. Pa šta mislite zašto u svakoj verziji ubacuju po nešto od tvikova kojim su se ljudi godinama dovijali?
 
Važno da su grupisanje notifikacija shebali. Sve do iOS 10 postoji kao i na svakom normalnom sistemu, ali ne daj da uništimo to, pa kad ti dodje gomila da se izgubiš i ne znaš gde udaras. [emoji1376]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Važno da su grupisanje notifikacija shebali. Sve do iOS 10 postoji kao i na svakom normalnom sistemu, ali ne daj da uništimo to, pa kad ti dodje gomila da se izgubiš i ne znaš gde udaras. [emoji1376]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
To se slazem, mada mislim da mogu da grupisu i bolje od toga. Zasto to ne rade - to vec nema logike.

Ne znam zašto pravdaš takve odluke. Možda tebi kamera nije bitna stavka, njemu možda nije muzika, nekom trećem mejl ili šta već... tom logikom bi od smart telefona napravili opet dumb jer će se uvek naći neko kome baš to što fali nije bitno.
Prosto treba shvatiti da Apple daje na kašičicu i samo ono što hoće. Oduvek su to radili, kao za korisnika je bolje ovo ili ono... po meni gluposti i jedna od stvari koje mi se ne sviđaju kod njih, ali avaj.. umesto da daju opciju korisniku, oni će ga ograničiti i ćao. Pa šta mislite zašto u svakoj verziji ubacuju po nešto od tvikova kojim su se ljudi godinama dovijali?
Apple radi ono sto je u interesu vecine korisnika. Nas par koji bi koristili raw smo u manjini i sigurno ne bi koristili stock app za to. A sto se tice budzenja svih opcija - ako pocnes da pravis kompromise, onda ces to trebati svuda, i na kraju ces zavrsiti sa hrpu bloata... Poenta iOS je - jedna aplikacija koja radi svoj posao - simple stock app radi svoj posao savrseno i nju ce koristiti vecina. Hoces pro app - instaliraj. Isti princip primenjujemo za development iOS aplikacija - ne trpas stvari koje ce koristiti 1% ljudi, posto ce onima 99% da smeta to, ili 50% njih ce da se pobuni. Dakle - jel bi tebi bilo bitnije 99% neutralnih i 1% onih koji se bune i mogu da rese problem instaliranjem drugog app-a, ili 1% zadovoljnih, 49% neutralnih i 50% onih koji se bune, s tim da tih 50% ne moze da se resi toga (jer je inbuilt u iOS).



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ako pogledaš broj onih koji su kupili baš tu procam 3 ili neku sličnu aplikaciju onda bih rekao da to nikako nije 1-2% već mnogo više. Poenta je pružiti mogućnost izbora, pa ako nekome ne treba onda to ne mora ni da koristi, a kome treba taj će i koristiti. Svima bi bilo lepo.
Apple samo voli da misli umesto svih korisnika, a one druge da ubedi kako im to što im treba zapravo ne treba, pa tu priču vrte neko vreme i onda na kraju popuste (CC na iOS11, widget na iOS10 itd.). Dakle, to što misle u ime svih korisnika nikako ne znači da je ispravno, što je vreme i pokazalo. Oni prosto teraju tu svoju filozofiju i to je to. Mogu ali neće, jer šta će kroz godinu ili dve ponuditi kao nešto novo.
Da me ne shvatiš pogrešno, gotivim iOS, ali mi neke stvari jako bodu oči, a to naturanje je jedna od njih.
 
Jel ta beta 2 dovoljno stabilna za svakodnevno korišćenje? Ili treba čekati još?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel drzi apps u ramu?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Sljaka downgrade... drzi apps u ramu bolje cak sta vise neke nece ni da izbaci hahaha
 
Sacekacu ja lepo septembar. Nekako me bete ne privlače, iako testiram dve aplikacije koje su u beti [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sacekajte baterija je gora nego na beta 1 sada u stanju mirovanja vice batt preko noci nagruva
Usage 10h
 
Ima li ikakvog nagovestaja da ce vratiti grupisanje notifikacija na nacin na koji su to radili u iOS9?
 
Pisao sam par puta na MR-u u iOS 11 beta temama, a odgovor većine je bio, ako ti se ne svidja vrati se na Android. To su većinom programeri bili, pošto vidim njihov doprinos u temama. Ne mogu da verujem da je njima ovaj kupus lepši, nego grupisanje.

Sa takvim stavom, kontam da se bune samo ljudi kao npr ja, koji su prešli sa androida. Dok oni koji su na iOS-u već duže vreme, njima je ok, sve što Apple servira.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Grupisanje je bilo sve do ios 10 ios :) ne znam sta im bi da naprave tako ali ajde...
 
@Djilkosh ne bih pozeleo takve programere u tim. Takav programer ocigledno ne razmislja iz ugla prosecnog korisnika :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Programer i nema sta da razmislja vec da implementira kako mu se kaze. Drugi su tu da razmisljaju i donose odluke, no to nije poenta ove diskusije.

Nadao sam se da negde u beti ima bar nekog pomaka po tom pitanju. Nedostatak grupisanja me je i naterao da prodam 6S sa kojim sam, inace, bio savrseno srecan.
 
Pisao sam par puta na MR-u u iOS 11 beta temama, a odgovor većine je bio, ako ti se ne svidja vrati se na Android. To su većinom programeri bili, pošto vidim njihov doprinos u temama. Ne mogu da verujem da je njima ovaj kupus lepši, nego grupisanje.

Sa takvim stavom, kontam da se bune samo ljudi kao npr ja, koji su prešli sa androida. Dok oni koji su na iOS-u već duže vreme, njima je ok, sve što Apple servira.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Koliko sam video na iOS 11 beta,sada je notification centar jos losije resen. Kada uradis swipe na dole,prvo iskoci lock screen,pa tek onda moras swipe na gore(tacnije na sredini ekrana) da bi video sve notifikacije. I sto je jos gore,da bi neku obrisao,moras na istu da stisnes force touch [emoji849] Bas su ga iskomplikovali... A da je ok svima sve sto Apple servira,ne bih se slozio,ranije smo pravili i vece kompromise,ljudi su jednostavno navikli da ne moze biti idealno sve,pa im je valjda dosadilo da drame oko svake gluposti. Od toga nema vajde.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, tek to sto je smesno, svajp sa status bara prema dole i izadje ti lockscreen, a onda svajp od dole da ti izadje notifikacije. Vise ne radi svajp na notifikaciji, da obrises ili procitas.

Vazno da su ubacili QR code u kameru, a to sto nisu ubacili manuelna podesavanja ili RAW podrsku to nikom nista :smash:
 
Ma to resavas jednom aplikacijom,gore je sto nije mogla rezolucija videa da se promeni iz same aplikacije,nego moras da ides u podesavanja kamere svaki put. Ali ono sto urade da valja,bas izgleda ludacki dobro,npr ovaj VR mode u mapama sto je drgonzo okacio. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vau kako je to glupo... Nadam se da će to biti drugačije rešeno do stabilne verzije.
 
Zabrinjavajuce dobro radi AR :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ar zaista kida :-D steta sto je za samo A9+ mislim da moze da potera to i A7 ali avaj ;-D
 
Zanimljiva tema

https://forums.macrumors.com/thread...underwhelming-10-year-iphone-release.2050967/

Ovaj odgovor posebno, gde se slazem sa boldovanim posebno

Let's be real....if a UI/UX designer in another company comes up with a control centre UI (or something similar to a control centre) as in this new iOS 11 a.k.a cluster**** of toggles in one screen he/she can pack his bags and look for another job.
But ofcourse, not at Apple HQ
.

When those designers at Apple HQ were ready with the revamp of the iOS 11 control centre they looked at eachother and said to eachother:
''wow, yes...this is it...it took us 11 (!!!) versions of iOS, but this is the most beautiful useful control centre we ever created, we can be very proud, heck its designed by Apple, so its amazing anyway!!"

To me, this new Control Centre is a perfect example of a company getting really, really lazy when it comes to both soft- and hardware (iPhone 6/6S/7).
But then again I realise people are coming back anyway for the Holy Grail, the Apple eco system. And of course due to the fact they are vendor locked in (seamless intergration between Apple devices).

Apple is fully aware of this, so even if they **** up a Control Centre in iOS 11 by being super lazy, the user doesn't care, cause of the Apple eco system and vendor lock in.
People are buying their iPhones regardless at almost any price (f.e outright or in a 24 months plan), Apple can do little to less efforts for this, the $$$ are coming to Cupertinho anyway so why bother??

I still really like and use with joy, all of my Apple devices I got over the years, but the laziness (soft-hardware) of Apple is very clear the last few years.

TL;DR

Apple can continue hardware and software wise like they did the last 3 or 4 years, with very very little changes, they make billions of dollars with making iPhones. Just simply look at the sales history.
People stay with Apple cause of the seamless integration between Apple devices and the eco system; you have got the prefect vendor lock in here.
So why should Apple really bother with real useful changes in soft- and hardware?
 
Nazad
Vrh Dno