Šta je novo?

iOS 11

To od tastatura nikad neces doziveti, posto je to jelte Apple, a sto se tice CC-a ocajan je, barem da mogu sve da izmestam npr ovo za wifi/bt/airplane/ da mi stoji kao posebne ikonice, a ne da moram da ulazim u "folder" nego jednim klikom da palim.

Koliko ja vidim,ne mora da se ulazi u folder,pali se i dalje jednim klikom. Vidi se ovde lepo kada prica o novom CC. Inace,super je i fora za editovanje SS.

https://youtu.be/lENFECCD4ms


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Customizable je CC kao sto se vidi iz videa :)
 
Samo kad bi mogao long press na wifi CC meni dosta od ios11 inovacija. [emoji30][emoji30][emoji30]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Long press na sve te, malo da se zadje bar u 2014 godinu [emoji1]

Npr long press izadju mreže i izaberem na koju hoću da se nakacim.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
A zamisli da ima podrsku za flac a tonkur audio chip kao vecina danasnjih androida recimo...


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Top 5 iOS 11 Features!
Veliki update, File Manager i kastomizacija kontrolnog centra?
Nadamo se da će možda puštati flac iz playera?
Novine u 2017. god?!

Imas na prethodnoj strani video "100 changes/features" pa pogledaj ako ti je ovih 5 malo. :d
Svakako jeste jedan od vecih update-a,kada je iOS u pitanju. Ne vidim svrhu poredjenja sa drugim os,niti me zanima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ipad pro i ios 11 kidaju kako rade, ipad je dosao na whole new level... svaka cast ja sam prezadovoljan..,
 
Ne vidim zastao sakate iPhone iOS u odnosu na verziju za iPad. Mislim procenat iPad-a u odnosu na iPhone, smesno i prikazati.

Totalna kastomizacija CC bi bilo super, nije da nisu mogli to da odrade. Dodaci 3D touch na wifi i ostale stvari bi bile super.

Dodatna podesavanja u kameri takodje, moglo bi da se odradi, sto i nije neki posao. Mene samo zanima HEIF i HEVC. Mislim radi se o kompresiji verovatno cim manje zauzima, a znamo da kompresija znaci i gubitak kvaliteta. Glupost je sto uopste i razvijaju to, interne memorije sve vece i vece, a oni rade kompresiju, velika glupost. Onda kompatabilnost tih formata sa Windows-om, drndanje i njakanje prebacivanja i ostalih cuda na pretek. Jel gledao neko ili zna malo vise o tome?
 
Oa ipad su totalno zapostavili ios 8-9 dva najgora os za ipad totalno ocajno iskustvo , vec sa ios 10 poradili su malo i na ipadima i napokon... ios 11 je fantazija
 
Dodatna podesavanja u kameri takodje, moglo bi da se odradi, sto i nije neki posao. Mene samo zanima HEIF i HEVC. Mislim radi se o kompresiji verovatno cim manje zauzima, a znamo da kompresija znaci i gubitak kvaliteta. Glupost je sto uopste i razvijaju to, interne memorije sve vece i vece, a oni rade kompresiju, velika glupost. Onda kompatabilnost tih formata sa Windows-om, drndanje i njakanje prebacivanja i ostalih cuda na pretek. Jel gledao neko ili zna malo vise o tome?
Kompresija ne znaci gubitak kvaliteta. Lossy compression oznacava gubitak originalnih podataka, dok lossless znaci bez gubitka originalnih podataka (odnosno mozes iz tog file-a da dobijes opet originalan file). Primer lossy kompresije - JPEG, primer lossless - rar, zip, tar... Dakle sa JPEG si vec imao gubitak kvaliteta, a Apple tvrdi da je ova kompresija takva da je gubitak kvaliteta isti ili manji sa oko 50% ustede prostora u odonosu na JPEG (ili tako nesto priblizno). Moje pitanje je - sto da ne? Zasto ne preci na novi standard kada vec moze export u JPEG (mada ce to insta i ostali automatski raditi), a ako kompresija zazivi(i ako je otvore) mozda ce zameniti outdated JPEG u narednom periodu na svim sistemima...



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znaš i sam fotograf si, koliko na iPhone-u jpg kompresija ubije fotku. Mislim fotkas u istoj rezoluciji sa iPhone-om i sa npr S8 video bi duplo manju kompresiju nego kod Apple-a. Fotka iste rezolucije zauzima ovde oko 2-3 dok kod ostalih ide na 4-5 megabajta. Jeste ne mogu puno da pričam o HEIF-u tek je krenuo, ali bojim se da će da budu ako ne iste, onda lošiji malo kvalitet usred kompresije.

Ja bih voleo da ne bude toliko kompresije kao što rekoh storage raste iz godine u godinu, pa tako bi i trebali uvesti podršku za npr RAW. To su mogli sa iOS 11 da urade, ali izgleda da neće (mislim čisto sumnjam da će u narednoj verziji to dodati (možda?!))

No ajde, čekamo septembar, pa ćemo raditi uporedni test da vidimo kako je to rešeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


____________________________________________________________________________________

Inace evo malo o podrzavanju, encode/decode

Pogledajte prilog 231004Pogledajte prilog 231005Pogledajte prilog 231006
 
Poslednja izmena:
Pazi sto su limitirali na A10 fusion 8bit... be vidim zasto ali ok

Isto kao AR samo za a9+ kao i live photos ne kapiram zasto tako rade ali dobro :)
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam postoji raw podrska(ako se ne varam od osmice ili devetke)?
Lightroom fotka i cuva RAW npr :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto official camera app nema mogucnost da fotka raw ?
Nadam se da ce to biti ubaceno u 11-ici na jesen.
 
Koliko ja znam postoji raw podrska(ako se ne varam od osmice ili devetke)?
Lightroom fotka i cuva RAW npr :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa valjda znaš da nisam lud i da mislim na stock kamera app :) imam ja procam4, ali ono brža mi je ova stock.
Sto official camera app nema mogucnost da fotka raw ?
Nadam se da ce to biti ubaceno u 11-ici na jesen.

Neće.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sviđa mi se ovo za brz edit ss-a, ionako tražim tu App da mi da odmah neke opcije za edit čim uhvatim ss...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa valjda znaš da nisam lud i da mislim na stock kamera app :) imam ja procam4, ali ono brža mi je ova stock.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Grupisanje notifikacija razumem, jer to zeli dosta ljudi. Stock app da ima opciju za RAW je bitno za jako zanemarljivu manjinu ljudi i iz tog razloga ne verujem da cemo videti tu opciju iako je to svega par linija koda. Cak ni ja ne koristim RAW na iPhone kada fotkam jer jednostavno - jeste bolje, ali nije to to. Jednostavno aparat je aparat...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Naravno da nije to to i razumem. Daj opciju. Nek bude default jpg, ali daj da može da se promeni.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nisam fotografisao u raw ali da li stvarno ima toliko primetne razlike da je bolje imati tu opciju nego nemati je? Ipak pričamo o senzoru veličine 17mm^2 :D
 
Pa ako ćeš da izvlačiš maksimalno iz fotografije i da koristiš za svaku neku ps aplikaciju onda da.. Mada u kombinaciji obična slika kao sada + raw bi bilo fino...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam fotografisao u raw ali da li stvarno ima toliko primetne razlike da je bolje imati tu opciju nego nemati je? Ipak pričamo o senzoru veličine 17mm^2 :D

Evo jedan od klipova o tome :)

 
Evo Đilkoš mi je razrešio dileme :D (posle ću da pogledam video)
 
Nice :)

Ja se sve nadam da ce ubaciti native raw podrsku u svoju app.
 
Da al to je par linija koda.


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Jeste par linija koda ali moras to negde smestiti. Google the word cluttered, and KISS principle.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno