Šta je novo?

iOS 11

Ne mora beta program, može samo da se skine ipsw.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

E to ću i da uradim. Može link za zvaničan taj ipsw? Na pm ili ovde kako god je dozvoljeno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Idi na sajt ipsw.me


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
c7618882e2efd73ae637849ad2289ce3.png



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sačekajte par dana za official finalnu verziju. Čemu žurba?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa ako je ovo takođe finalna i dve će biti isto što bih čekao kad se lako ubaci ipsw preko itunes-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato što će možda izbaciti 11.0.1. Bolje sačekaj. Neće ti par dana praviti razliku ništa. Ima još bagova na GM-u, sve što je prijavljeno u beta 9 i beta 10 nije ispravljeno, biće u 11.0.1.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
nije ispravljeno mnogo toga sto datira jis od prve bete... tuga...
 
Pređoh i ja na ios 11.. Za sada mi se jako sviđaju animacije nove i to što mogu da gasim i palim mobilne podatke iz cc -a.. Takođe ovo novo za edit ss-a mi se baš baš dopada.. Za sada sve pozitivno.. Možda ima poneki lag tu i tamo ali ništa strašno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
... i kasnijeg brisanja.

Ček, kako misliš brisanja? Znam da ima odmah da se izbriše dok si na onom novom ekranu za ss..

Aha, misliš odradiš ma ss šta treba, share i posle delete bez čuvanja?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam koliko ima developera na forumu, ali da li je neko primetio da su na iOS 11 build-ovi dosta manji.
Evo npr. framework koji radim (binary) je sa 19.7 MB, spao na oko 10-10.1 MB na iOS 11. Bas cu videti kada budem neki app prebacio na Swift 3.2/4 pa kada compile na iOS 11 koliko ce zauzimati.
Problem je sto vecina developera compile-uje jos sa podrskom za stare OS-ove, tako da i ako je smanjenja dosta velicina, verujem da skorije necemo videti benefite... :(
 
Pa krastavac svakom je u cilju da njihova App može da radi na što više modela(stariji koji ne mogu ios11 ili ne žele)...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se, ali bilo bi cool kada bi bilo moguce submit za vise verzija na store, pa da korisnicima skida verziju u zavisnosti od toga koji OS koriste...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da du iz Apple-a pominjqli da od prethodne verzije iOS-a imaju spp thinning/slicing i da uredjaj skida samo onaj deo aplikacije koji je potreban za njega, zavisno od toga da li su 32 ili 64 bitni :)
Logicno ke da to ne smanjuje ukupnu velicinu fajla koja se prosledjuje Apple-u ali bi trebalo da smanjuje velicinu fajla koji se skida na uredjaj :)
Ovo pominjem iskljucivo laicki i kao neko ko nije developer a koliko to realno ima neku dobit, moze @n2tr0 da kaze :)
 
Meni se desila čudna stvar. Posle apdejta na ios 11 imam 8 gb više slobodnog prostora na fonu, a kolko se sećam ništa toliko veliko nisam brisao...

Imam 64gb verziju i imao sam oko 20gb slobodno, sada imam 28.. Sve su slike itd tu, aplikacije i pesme..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moguce je da i A9 podrzava novi format za slike i snimke,pa si tu dobio vise prostora ako ih imas dosta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije to cudna stvar, koliko se ja razumem on je dok je radio instalaciju pobrisao sve aplikacije i vratio ih, i samim tim obrisao kes, a sacuvao podatke.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se desila čudna stvar. Posle apdejta na ios 11 imam 8 gb više slobodnog prostora na fonu, a kolko se sećam ništa toliko veliko nisam brisao...

Imam 64gb verziju i imao sam oko 20gb slobodno, sada imam 28.. Sve su slike itd tu, aplikacije i pesme..

Ako nisi bio na iOS 10.3, objasnjenje je u APFS sistemu koji je uveo Apple i koji zauzima manje prostora.

U prethodnom postu je pogresno napisano spp thinning/slicing, treba app thinning/slicing i pogresno je napisano ime @n1tr0 :)


Nije to cudna stvar, koliko se ja razumem on je dok je radio instalaciju pobrisao sve aplikacije i vratio ih, i samim tim obrisao kes, a sacuvao podatke.

Ako je radio update, onda se ne brisu aplikacije :)
 
Poslednja izmena:
Bio sam na poslednjem (10.3 jel tako?) i već sam pre ovoga dobio tih nekoliko gb više jer sistem zauzima manje..

Moguće da je do tog novog šta već za slike i video? Imam preko 1200 fajlova u galeriji. A šta je to tačno jel može objašnjenje?
Takođe kao da mi je bolji signal za mobilnu mrežu od kada sam na ios 11.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bio sam na poslednjem (10.3 jel tako?) i već sam pre ovoga dobio tih nekoliko gb više jer sistem zauzima manje..

Moguće da je do tog novog šta već za slike i video? Imam preko 1200 fajlova u galeriji. A šta je to tačno jel može objašnjenje?
Takođe kao da mi je bolji signal za mobilnu mrežu od kada sam na ios 11.

Najlakse je da vidis tako sto ces da prebacis jednu sliku na komp i novi format ima ekstenziju .heic.


Logika nalaze da ne konvertuje slike u drugi format vec ih imas samo na slikama koje pravis na iOS 11 a i njih bi trebalo da mogu da prave iPhone 7 i noviji.

HEIF Encode Support

iOS devices with min. A10 Fusion chip and over [iPhone 7 Plus, iPhone 7, 10.5-inch iPad Pro, 12.9-inch iPad Pro (2017)]
HEIF Capture Support

iPhone 7 Plus, iPhone 7, 10.5-inch iPad Pro, 12.9-inch iPad Pro (2017) and over
HEIF Decode Support

Hardware decode: iOS devices on A9 chip and over | macOS devices on 6th Generation Intel Core and over
Software decode: All iOS devices | All Macs

http://www.redmondpie.com/hevc-and-heif-device-compatibility-in-ios-11-macos-high-sierra/
 
Poslednja izmena:
Nema jpg je slika i od pre apdejta i od posle apdejta.. Upload sam na Dropbox i onda video na kompu..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se desila čudna stvar. Posle apdejta na ios 11 imam 8 gb više slobodnog prostora na fonu, a kolko se sećam ništa toliko veliko nisam brisao...

Imam 64gb verziju i imao sam oko 20gb slobodno, sada imam 28.. Sve su slike itd tu, aplikacije i pesme..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Od iOS 11 pokazuje pun kapacitet modela bez onog gubitka formata i bez sistema. Mozda si se istripovao zbog toga.
 
Nazad
Vrh Dno