Šta je novo?

iOS 11


Sto sarkazam kada je 10x bolja od onoga sto smo imali do sada, plus mnogo lakse mozes da dodjes do nekih zanimljivih aplikacija i igara, jer su iste inace kompletno zakopane na Top X listama? Meni se dopadaju ideja i izvedba iskreno.
 
+1

Ne znam šta fali novom AppStore-u

Na žalost mislim da nije. Nekima se sviđa ovaj izgled. Nego Đilkoše kada će final iOS 11.1? Imaš li info?


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk

S obzirom da je beta 4 najverovatnije GM, ne bi bilo iznenadjenje da izadje sutra
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Nego Đilkoše kada će final iOS 11.1? Imaš li info?
Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
Jako je cudna situacija. Lik sto ima glavni info i do sada nije pogresio, kaze da nema sanse sledece nedelje da izadje final 11.1, a opet cudno je sto je Apple izbacio GM u petak, jer sto bi izbacivali u petak, ako nece sledece nedelje izaci final. Videcemo, ja se nadam da ce da bude.
Sto sarkazam kada je 10x bolja od onoga sto smo imali do sada, plus mnogo lakse mozes da dodjes do nekih zanimljivih aplikacija i igara, jer su iste inace kompletno zakopane na Top X listama? Meni se dopadaju ideja i izvedba iskreno.

Malo je preterano reci 10 puta. Jednu dobru stvar sto mogu da nabrojim da je dobro odradjeno je trailer od aplikacije/igrice ne ulazi u full screen.

Onaj today deo apsolutno nicemu ne sluzi, bar po meni, kontam da cu sa toliko svajpovanja da potrosim oleophobic premaz. Cek pravljenje od aplikacije magazin izdanje je... Ne znam kako bih to nazvao. Prosli App Store je imao deo app of the day i game of the day, kao i free app of the day, nisi morao da imas posebnu kolumnu za to.

Sve je toliko veliko, podseca me ceo gotovo iOS 11 sa tim velikim bold fontom na windows 10 i propast koliko se gubi i koliko ima neiskoriscenog prostora. 4 i po aplikacije stane kad gledas listu, a na 10-ci stane duplo skoro.
 
Jako je cudna situacija. Lik sto ima glavni info i do sada nije pogresio, kaze da nema sanse sledece nedelje da izadje final 11.1, a opet cudno je sto je Apple izbacio GM u petak, jer sto bi izbacivali u petak, ako nece sledece nedelje izaci final. Videcemo, ja se nadam da ce da bude.


Malo je preterano reci 10 puta. Jednu dobru stvar sto mogu da nabrojim da je dobro odradjeno je trailer od aplikacije/igrice ne ulazi u full screen.

Onaj today deo apsolutno nicemu ne sluzi, bar po meni, kontam da cu sa toliko svajpovanja da potrosim oleophobic premaz. Cek pravljenje od aplikacije magazin izdanje je... Ne znam kako bih to nazvao. Prosli App Store je imao deo app of the day i game of the day, kao i free app of the day, nisi morao da imas posebnu kolumnu za to.

Sve je toliko veliko, podseca me ceo gotovo iOS 11 sa tim velikim bold fontom na windows 10 i propast koliko se gubi i koliko ima neiskoriscenog prostora. 4 i po aplikacije stane kad gledas listu, a na 10-ci stane duplo skoro.

Prosli APp store je bio totalna UI i UX katastrofa. Pocev od presitnih linkova, jako lose reprezentacije sadrzaja, presitnih fontova, jako loseg interfejsa za ostavljanje komentara... mozemo da nabrajamo do sutra.
Trenutni App Store je napravljen tako da prezentuje sadrzaje i privuce paznju ljudi na neke druge aplikacije koje postoje, a koje su izgubljene u Top listama. I meni je to sasvim ok. Ne znam sta ti toliko radis po App Store-u kada uspevas da unistis svoj ekran, ali to je verovatno problem do tebe. Uostalom - kada startujes App Store i dalje imas ono sto si imao i pre - pretragu, podelu na Apps i Games - sem landing feed-a nista se epohalno nije promenilo.
 
Mozda i jeste problem kod mene, jer ja volim kad je sitnije. Ja drzim Dynamic Font Type na 1, odnosno na minimumu, jer navika neka da imam vise informacija na ekranu, da bi sto manje vuk'o prst po ekranu.

Ovde mi je malo napadno to prezentovanje, jer i na proslom je postojao featured deo koji je bio na vrhu.

I zaboravio sam jos prvi put da napomenem. Ovde nema wishlist-a. Zasto? To je nagradno pitanje, jer ja ne mogu nikako da dokucim zasto bi to izbacili.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mozda i jeste problem kod mene, jer ja volim kad je sitnije. Ja drzim Dynamic Font Type na 1, odnosno na minimumu, jer navika neka da imam vise informacija na ekranu, da bi sto manje vuk'o prst po ekranu.

Ovde mi je malo napadno to prezentovanje, jer i na proslom je postojao featured deo koji je bio na vrhu.

I zaboravio sam jos prvi put da napomenem. Ovde nema wishlist-a. Zasto? To je nagradno pitanje, jer ja ne mogu nikako da dokucim zasto bi to izbacili.

I ja volim sitnije fontove, ali na staroj prodavnici su bili presitni i totalno u suprotnosti sa filozofijom vise informacija na ekranu. Znas, nekad to treba i procitati :)

Sto se liste zelja tice - u pravu si i ja sam u totalnom zbunu gde je to nestalo?

Sveukupno smatram da App Store na iOS-u i dalje kaska u nekim stvarima za Google Play-om, konkretno najvise u pogledu kupovine i povracaja novca - GP je to izuzetno elegantno resio ako hoces nesto da probas - platis, pa ako ne valja - kliknes na dugme i pare su tu; App Store je tako komplikovan kada je to u pitanju da me prosto odbija da kupujem i isprobavam.
 
Sto se tice placanja, to je i mene nerviralo, ali vratili su mi svaki put kad sam zatrazio refund, doduse to je bilo samo 3 puta.

Lista zelja je izbacena mozda zato sto niko nije koristio? Mada ja sam tu drzao aplikacije, pa s vremena na vreme bacim pogled da nije na nekom popustu.

Bice mucno gledati godinu dana kroz ceo sistem ovaj Big Bold Font, nadam se da ce ga se brzo odreci u iOS 12 (jer tada bi trebalo da padne redizajn).
 
Ne znam, meni se sviđa ovaj novi dizajn prodavnice,...lepo su razdvojene aplikacije i igre...pristup plaćenim aplikacijama mi je mnogo lakši npr...ja volim veći font...ne volim da piljim u ekran :p
 
Sveukupno smatram da App Store na iOS-u i dalje kaska u nekim stvarima za Google Play-om, konkretno najvise u pogledu kupovine i povracaja novca

Ima nekih stvari koje su bolje resene na Play store-u,ali lag,tj seckanje pri skrolovanju bas kvari utisak da je to neverovatno.



Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Viber nece svaki put da sinkuje kontakt sa gmail nalogom
 
Jako je sitan apdejt (40-ak MB), verovatno nema neke veće razlike... Videćemo
 
ne znam za Vas,ali meni se desava da mi zvono za poruku zvoni vise puta uzastopno iako sam primio samo jednu poruku. Konkretno,za svaku primljenu poruku zazvoni jednom,a sada od kako sam update na 11.0.3 za jednu poruku zvoni po nekoliko puta.... Plus, ima bagova prilikom primanja poruka i odgovaranja na istu. Desava se da SMS ili iMessage pobrljave pa ne mogu da otvorim tastaturu da kuckam tekst, nego moram da izadjem skroz iz aplikacije,zakljucam telefon,opet otkljucam i opet udjem u istu poruku....
 
^Pogledaj u Settings/Notifications/Messages/Repeat Alerts da nije podeseno da zvoni vise puta.
 
Nije to. Desilo se i meni par puta da se čuje, bukvalno jedna za drugom
 
Tako si tvrdio i za Betu 4 [emoji4]

Ja se iskreno nadam da ce final uskoro, ne mogu vise da restartujem telefon 3x dnevno, ovo nije humano.

Sta se konkretno desava?
Meni je manje/vise ok i 11.0.3 na 7+, ocekujem na 11.1 da poprave curenje baterije, lag animacija pri pojedinim radnjama i par sitnih bagova.
Mada, opet, specifican sam korisnik: 20ak tabova safari, pozivi i poruke, viber/fb/wa, tapatalk i novine - to cini 95% svakodnevnog koristenja.
Zaboravih: i mail/gmail app.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sta se konkretno desava?
Meni je manje/vise ok i 11.0.3 na 7+, ocekujem na 11.1 da poprave curenje baterije, lag animacija pri pojedinim radnjama i par sitnih bagova.
Mada, opet, specifican sam korisnik: 20ak tabova safari, pozivi i poruke, viber/fb/wa, tapatalk i novine - to cini 95% svakodnevnog koristenja.
Zaboravih: i mail/gmail app.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

To je sve sređeno na 11.1
 
Meni se na SE svašta dešava i na 11.0.3
Taman kad odradim reset sredi se jedno a pojavi drugo... sada baterija uništena sa FaceTime...usijao se tel kao nikad do sada..pre neki dan hotspot isto se ovako ponašao.
0479ac74bf7fc8af67255a0e5fcf4a85.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Trebao sam snimiti, ali necete verovati da je kod mene aplikacija TEHNOMANIJA bila 54 sati u background activity (ne minuta, sati), iako je bila ugašena, prosto da ne verujes. Pojede mi bateriju... 42% otisli na to... strasno... usput, da li znate kako resiti imessage? Stignu mi prvo obicne pa onda iste poruke preko imessage, iako je net upaljen konstantno, zivcira jako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene na SE evo već 20-tak dana IOS 11 i nemam ali baš nijedan bug ili slično. Čini mi se čak da za nijansu brze radi nego na 10.3.3 sa kojim sam kupio tel. Otisak prsta radi mnogo brze. Možda je za nijansu baterija slabija, ali bas ono skoro neprimetno. Izgleda da su ovi iz Apple dobro optimizovali 11 za SE.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Svi sa SE su zadovoljni..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada je izasao ios 11, bio je ok na 6s, sada je urnisan, dok ne izadje 11.1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i 5s odlično...

Malo baterija, ali ima preko 3 godine...
 
Svi sa SE su zadovoljni..


Sent from my iPhone using Tapatalk

ni najmanje nisam zadovoljan, telefon mi radi kao najgori kinez i baterija mu traje sat vremena

sad sam stavio najnoviju betu i radi mnogo bolje, ali i dalje mi ne radi wether widget i potpuno je neupotrebljiv

moj se je dosao sa 9.1.1 ako se secam, sa svim tim verzijama do 9.1.5 je radio kao avion, sa 10.3.3 pogotovo
 
Poslednja izmena:
SE sa 10.3.3 radi bolje nego moj 6s sa 11.0.3 koji se raspada. Nema da makne SE... Uporedjivao baš danas... čeka drug 11.1, bio pametan pa nije žurio sa apdejtom. Baterija kaze 2 dana!!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja cu na mom SE najverovatnije da ostajem na 10.3.3. Odlicno radi, baterija full jos samo JB da uleti i eto veselja ... :)
 
Ja stvarno ne znam šta se dešava sa ovim mojim nesrećnikom... bio mi uključen onaj kružić kao da sinhronizuje nešto jedno sat vremena jutros, a noćas je bio na punjaču i wifi, i ja pogasim sve aplikacije i uradim običan restart i kad se upalio skida nešto i to na max brzini a nema onog kružića gore?? Evo dokaz..
3af5edaacec80f1ae533aae878ec4ec6.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno