Šta je novo?

iOS 11

Ja se sećam kada sam sa iOS 8 prešao na 9.2.1 jer ostao sam na 8 i čekao da se 9 razvije malo pa da ažuriram i sa 8.3 čini mi se, prešao sam na 9.2.1 i seckalo je i kočilo, FPS dropovi, svud je falilo nešto e onda sa 9.3 sve su to sredili i sve je glatko i fluidno radilo. Slična stvar mi je bila i sa 10, evo sada i 11, izgleda da Apple baš voli da bude vredan na tim verzijama[emoji38]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

A mozda do x.3 stedjuju UI i funkcionalnost, a na x.3 fluidnost/optimizaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
252b47264c722010d8d7b8ed4fedf8ed.jpg
11.3 beta 4. Ali ne žalim jer mi telefon radi kao nov bukvalno

@Coma 83%. A pre mesec dana ipo dana na beta 2 čini mi se, bilo je 85%


Ono što sam provalio na 11.3 je da mada uključim onaj režim štednje, clock prosesora opadne duplo, što zapravo jeste dobro i ima logike. Dok pre to nije bio slučaj. Testiraću i kakva je baterija kada je on konstantno uključen pa ću videti.
a429367ce69aa8a92d1d70a5045d879a.jpg
39c56fd3418cf0f7fb0e00a1c403c2a6.jpg


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Nije duplo, ali skoro. Meni pre nije. Za ranije ne znam, jer nisam imao cpu dasher. Ali od kada ga imam i kada ukljucim LPM clock ostane isti, samo isključi neke animacije, onaj kontrast ekrana, smanji osvetljenje(to sam primetio)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Cpu od uvek spusta, i brightness ... animacije ostaju, gasi push mail i tako to... kompletan background activity..
 
Pa isključuje parallax effect, to je isto animacija. Ali background app refresh ne isključuje, a za activity znam. Ali iskreno na petici nikad nisam video razliku u trajanju baterije, dok na šestici se to primećuje


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Što se tiče sporok punjenja. Nije do iOS.... Sada mi je napunio za sat vremena 24%. Koristim Apple usb power brick, pa sam uzeo neki od samsunga potpuno ista stvar. Onda sam uzeo stari kabl original koji se drži na dve žice i evo ga puni super. Za 5 minuta mi je već napunio 4%. Ubedjen sam bio da je do iOS ali izgleda da nije.... Baš mi je krivo jer ovaj stari kabl koristim već godinu dana, ima MFI platio sam ga 1700 i nema nigde ogrebotinu... mali off ali eto....


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
vidim da se pojavio iOS 11.3 Public beta 5, e sad toliko se poboljšao rad telefona i trajanje baterije sa beta 4, bar kod mene na iP6, da ne znam dali da ažuriram
 
Meni je na beta 5 sve isto, osim baterije.... Ne znam kako tako malo update može ponovo da uništi... Baterija mi je mnogo lošija, isto iP6


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
A 5s prsti na beta 5 hahaha ali je clean radjen bez backupa kupio sam ga samo da bih se sprdao :-D
Sad da objasnim prsti. Radi mnogo bolje nego sto mi je davno reklamirani 5s radio na 11.0 eto inace upotrebljiv je telefon nije bas bas kritican kao sto je bio :)
 
Poslednja izmena:
O Bogu hvala da su se setili i 5S da pogledaju. Ma šestica isto radi vrh samo baterija...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Definitivno ima boljitka animacije su solidne sad skroz ... postoji delay tu i tamo ali je za tel koji kosta koliko kosta sasvim zadovoljavajuc
 
Konačno i 5s da pogledaju[emoji23] Nego mogu li nekako da uradim downgrade sa bete na prethodnu betu?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Kako nema sve sto se potpisuje skine se i pukne restore... mislim da se i beta 2potpisuje..
 
Solidan perf gain (posebno multicore) na SE sa beta 5:

ca2683766a01d94f61f0b837c77011c9.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mada nije ovdje mesto ali nek mi se prašta:
Zdravo svima, koga osim mene još iritira evropski modeli iPhone-a? Odlučih se da uzmem 8-cu preko telenor-a, prebacim podatke sa itunes-a, kliknem na muziku, da pojačam evo kolača: high volume popup. Nisam to osetio do sad jer su mi svi do sad bili iz amerike, oni nemaju one limite evropske. Ali brate,mnoooogo smara ta poruka.
Tamam legneš, puštaš muziku, pojačas preko nekih 50~60% bam! Svetli ekran... high volume high volume...nervoza... nesanica...pih.
Javljam apple support preko tvitera ima li spasa jer nijesmo jos u eu pa ne zelim da mi važe ta pravila, oni ladno me proslijedili do re-sellera. Ja im reko da ovo nije hardverski problem vec softverski, oni ništa, ne fermaju ni 2%.
Jel ima ikakav izlaz?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hahahahaha ne vidim razlike izmedju evropskih i americkih modela sem frekvencija itd itd. A eu limit možeš da isključiš u podešavanja [emoji23]


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Meni nikada nije izašla takva poruka... 6s uzet preko mts-a
 
Mada nije ovdje mesto ali nek mi se prašta:
Zdravo svima, koga osim mene još iritira evropski modeli iPhone-a? Odlučih se da uzmem 8-cu preko telenor-a, prebacim podatke sa itunes-a, kliknem na muziku, da pojačam evo kolača: high volume popup. Nisam to osetio do sad jer su mi svi do sad bili iz amerike, oni nemaju one limite evropske. Ali brate,mnoooogo smara ta poruka.
Tamam legneš, puštaš muziku, pojačas preko nekih 50~60% bam! Svetli ekran... high volume high volume...nervoza... nesanica...pih.
Javljam apple support preko tvitera ima li spasa jer nijesmo jos u eu pa ne zelim da mi važe ta pravila, oni ladno me proslijedili do re-sellera. Ja im reko da ovo nije hardverski problem vec softverski, oni ništa, ne fermaju ni 2%.
Jel ima ikakav izlaz?



Sent from my iPhone using Tapatalk

A da probas ovo na off? (Settings -> Music)
fa28a023ffb295ca0c3fcabfc633fb3a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čovek ne priča o on/off limitu već o pop-up prozoru kad se povećava zvuk a slušalice su priključene na fon. Mene ovo isto nervira, ali dok sam imao 7 plus iz Vipa nisam imao ovo upozorenje. Ko zna odakle je Telenor preusmerio te telefone kod nas.
 
A da probas ovo na off? (Settings -> Music)
fa28a023ffb295ca0c3fcabfc633fb3a.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

On i jeste na off, ali evropski modeli imaju ovo:
aced9f8d9683ffce61e7f47209879bac.jpg

Taj popup se moze maknut ako idem na eu volume limit on, s'tim što će se glasnoća smanjiti za ~ 40%. To je za mene audiofila nedopustivo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moj je iz telenora i nemam ovu opciju za EU limit i nikad mi nije iskočilo ništa na foru tok upozorenja
49932706bb3f6a5c1352b92e15beb8da.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Konačno i 5s da pogledaju[emoji23] Nego mogu li nekako da uradim downgrade sa bete na prethodnu betu?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

znaci ima nade za nas 5s da ce da prezivi i bude upotrebljiv do jeseni (meni tad istice ugovor pa gde me dalje operater odnese), mada sam citao negde da ce dobiti i iOS12 to ce biti zanimljivo da se vidi :D:D
 
Moj je iz telenora i nemam ovu opciju za EU limit i nikad mi nije iskočilo ništa na foru tok upozorenja
49932706bb3f6a5c1352b92e15beb8da.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Imao si sreće, dobio si američki a ne evropski model kao ja. Kad bi znao da može nekako ovo da se softverski prevaziđe...[emoji30][emoji30]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
znaci ima nade za nas 5s da ce da prezivi i bude upotrebljiv do jeseni (meni tad istice ugovor pa gde me dalje operater odnese), mada sam citao negde da ce dobiti i iOS12 to ce biti zanimljivo da se vidi [emoji3][emoji3]

Mislim da mogu da ispeglaju 5S do zadnjeg update da ga ostave na putu ka zaboravu sa dobrim utiskom i solidnim rezultatima rada, kao što je recimo iPhone 5. A ako dobije podrušku za iOS12 to će ga uništiti, mada ne verujem da hoće. Jer uglavnom od iPhone 4 svi imaju podršku 3 ili 4 god
iPhone 4 (iOS 4>5,6,7)
iPhone 4S (iOS 5>6,7,8,9)
iPhone 5 (iOS 6>7,8,9,10)
Moje nagadjanje: iPhone 5S (iOS7>8,9,10,11)

@dentisa Nisam siguran koliko je to baš moguće jer sam u kutiji dobio evropski punjač. Sad ću da probam nešto preko IMEI da izvučem

EDIT: Ne znam šta tačno podrazumevaju pod “country purchased”. Ja bih rekao da oni to odredjuju po SIM LOCK ili čemu ne znam, stvarno ne znam šta znači. Razumem značenje reči na srpskom ali ne znam šta ovaj IMEI checker podrazumeva. Gde je telefon zapravo kupljen? Ali mi onda nije jasno, telenor sigurno nije mogao da nabavi telefon sa američkog tržišta, na nekom drugom forumu sam pročitao da telenor nabavlja čini mi se iz Holandije a VIP iz češke, što sam imao jednom priliku da vidim za vipov iPhone, piše lepo Češka Republika, kako onda meni miše Srbija? Ne znam, potpuno sam sada zbunjem i ništa ne razumem [emoji23]
Mada vipovi telefoni su otključani a telenor nisu i verovatno ovi imei checkeri po sim locku odredjuju zemlju, ne znam, stvarno ne znam, skroz sam zbunjen
P.S za sestrin telefon iz telenora isto stoji Serbia u country purchased
e67acd1665691cd2995d29560f786c23.jpg

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Moj je iz telenora i nemam ovu opciju za EU limit i nikad mi nije iskočilo ništa na foru tok upozorenja
49932706bb3f6a5c1352b92e15beb8da.jpg

Ista stvar :)
Nemam ni ja, a isto iz Telenora (iPhone X)

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Imao si sreće, dobio si američki a ne evropski model kao ja. Kad bi znao da može nekako ovo da se softverski prevaziđe...[emoji30][emoji30]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zasto mislis da je americki? Zar nije to limit u EU (uniji) - znaci nije u citavoj evropi...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno