Šta je novo?

iOS 11

Jer sta? 11.2 najnormalnije radi na 8+, ne znam sta tripujete.
 
Sta hoces reci? :) covek pita za 6s uporedili su ip6 vs x sestica sa 10.3.3 a x sa 11.2 bukvalno sestica kod tezih app kaska za 1-2 s :) dakle sta zaklace uredja.pj, i onako nema poente da azurira sa vec daleko bolje ispeglanog aistema
 
Ma moj odgovor je bio za TheCyA i njegovo pitanje :)
 
Azurirao sam iOS, sve je dobro.
 
Nešto mi ne da telefonu da “spava”, iOS 11.2.1:
b8d636a4a20d586c1520e818bafbaf7f.jpg



Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Imao sam isti slucaj vise puta. Sta jos imas od aplikacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
HBO Go, Facebook, Viber, Deezer, Enlight, Facetune, Home Budget, Fantastical ... Ne znam koja me zeza. Mada mislim da je nešto sistemski uključeno. Hey Siri mi nije uključeno.


Sent from my iPhone 7+ using Tapatalk
 
Znam da zvuci glupo ali probaj da omogucis weatheru location services da koristi i hard restart uradi (restart a ne factory reset).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvinite, nov sam u ovom svetu iPhonea, ali sta bi zapravo gornji diagram trebalo da predstavlaj, tj. pokazuje?
 
Pad radne frekvencije procesora u odnosu na utrosak baterije.
 
OK, hvala. A sto bi to bilo znacajno za bilo sta. Ili to mozda znaci da kako je procenat baterije manji, da se telefon usporava?
 
Imam iOS 11.2.1 i Iphone 8. Wifi i Data su uvek ukljuceni ali telefon po nekoj svojoj volji prebacuje sa jednog na drugi i to obicno kada je telefon u sleep modu (iskljucen ekran). Cim ga ukljucim on se vrati na WiFi. WiFi assist je iskljucen i signal je jak (sve crte). Da li ovo moze da se iskljuci?
 
OK, hvala. A sto bi to bilo znacajno za bilo sta. Ili to mozda znaci da kako je procenat baterije manji, da se telefon usporava?



Bas tako ... sa 11.2 dobili smo ujednacenu potrosnju baterije sada traje kao blesava ali na zalost performanse opadaju ... ne znam dal se klok dize kada se igra pokrene ali geekbanch baca nizi skor i clock ne ide gore
 
Poslednja izmena:
Hmmmm, a mozda je ideja da se smanjenjem brzine produzava trajanje baterije do sledeceg punjenja. Ako je tako, onda smatram da je Apple uradio dobar posao. Narocito u onim situacijama, kad sam samog sebe milion puta prokleo sto nisam napunio telefon na vreme.
 
Poslednja izmena:
Za to postoji LPM ako ga ja kao korisnik mog uredjaja ne zelim zasto ti mene skrnavis i teras da predjem na ip8 kojijelte nece da oseti taj pad znaci ovo je takvo jeftino resenje da nemam reci. Ako neko zeli nek ukljuci LPM I NEK UZIVA... a ne da oni odluciju o tome
 
Ali ja koliko sam bar do sada ispratio situaciju, Apple radi ono sto smatra da je najbolje za korisnike, tj, bar za vecinu. Ako vi smatrate da to nije u redu, pa mozda treba razmisliti o alternativama.
 
Cemu onda prepucan cpu ako ga nikad necu koristiti punog potencijala? Evo dajte mi vase logicbo objasnjenje?

Edit evo vec na 87% radi na 1600MHz
Full cpu @2.4 spusteno na 1.6... full cpu potencijalje upotrebljiv do 90% kada opada... znaci ono cime se apple dici jeste gejming ili rendering sada pada u vodu
 
Poslednja izmena:
Zao mi je nemam ga, samo kazem da mislim da mi je usporavanje brzine telefona radi produzavanja trajanja baterije svakako nesto sto mi moze biti korisnije u zivotu u odnosu na full speed konstantno uz krace trajanje baterije.
 
Za to sluzi low power mode ko zeli koristi ga i to je to...
 
OK, razumem, ali ja kao, dozvoljavam sebi klasifikaciju, prosecan korisinik, vise volim da sistem to radi sam, a ne ja da razmisljam o opcijama koju treba ili ne treba da ukljucim.
I verujem da isto razmislja i ogromna vecina korisnika.
 
Ne, dzabe verujes kada nije tako ti kupi iphone 5 pa uzivaj u svom prosecnom telefonu ja ako dam 1000evra za
Telefon ocekujen da to i nudi... kupci poput tebe nemaju potrebe za telefonom od 1000e za takve je dovoljno i telefon od 100e i ti je to. Nama koji dajemo pare ocekujeno da dobijeno maksimalno dato za te pare a ne da mi skrnave uredjaj kako mi se prazni batt
 
Poslednja izmena:
Cemu onda prepucan cpu ako ga nikad necu koristiti punog potencijala? Evo dajte mi vase logicbo objasnjenje?

Edit evo vec na 87% radi na 1600MHz
Full cpu @2.4 spusteno na 1.6... full cpu potencijalje upotrebljiv do 90% kada opada... znaci ono cime se apple dici jeste gejming ili rendering sada pada u vodu
Pa samo za gejming,renderovanje i ostale zahtevne operacije pali sva jezgra valjda. Sta ce ti full potencijal u svakom trenutku, dok pises poruku ili surfujes?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa problem je sto vise ne vraca klok...

Evo shotova rad sa punom batt rad sa 82%
 
Poslednja izmena:
Ne, dzabe verujes kada nije tako ti kupi iphone 5 pa uzivaj u svom prosecnom telefonu ja ako dam 1000evra za
Telefon ocekujen da to i nudi... kupci poput tebe nemaju potrebe za telefonom od 1000e za takve je dovoljno i telefon od 100e i ti je to. Nama koji dajemo pare ocekujeno da dobijeno maksimalno dato za te pare a ne da mi skrnave uredjaj kako mi se prazni batt

Ja se izinjavam, ali ne vidim razloga za bahatim odgovorom kao sto je vas! Zamolio bih vas da mi se tako ne obracate. Ja takodje volim tehnologiju i imam telefon od 800 Evra i drago mi je sto Apple razmislja o tome sta meni kao korisniku treba, jer ja nemam vremena za to. A ako sto vec rekoh gore vi niste zadovoljni, mozda Vam je vreme da razmislite o alternativama. Koliko sam pratio situaciju u poslednje vreme, alternativa ima zaista dovoljno.
 
Gresite nista nije bahato vecrealno ako volite onda naucite da postoji lpm a ne nama koji zelimo maksimalno dobijemo traktor zbog ispod prosecnih korisnika koji tel koriste samo za halo i low power mod je strana rec za njih... bez uvrede glupo opravdabje da ti je to “raxmisljanje” i da “nemas” vremena za slajd na CC i kliknes na batt ikonu

Da ne sirimo pricu u nedogled:

Apple se dici performasama svojih uredjaja, hvale se
Kako imaju najbrzi rendering i kako su im iredjaji prave konzole za igranje... sto sa ovom stavom gubi svaki smisao... kraj rasprave.
 
Poslednja izmena:
Jel si im pisao? Ovo je verovatno jos jedan biser 11-ke. Na 10.3.3 sam odradio milion geekbench testova,nikad performanse nisu opadale sa padom baterije.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ni meni do 11.2 od 11.2 imam taj problem... pisao sam im feedback van develpoer acc na njihovom sajtu ali moracu da se bacim i na samu feedback app
 
Zao mi je nemam ga, samo kazem da mislim da mi je usporavanje brzine telefona radi produzavanja trajanja baterije svakako nesto sto mi moze biti korisnije u zivotu u odnosu na full speed konstantno uz krace trajanje baterije.

Tebi mozda da, ali ne znaci da se svi slazu sa tim. Evo ti i primer - ako radis nesto gde se cpu cesto ukljucuje da odradi nesto (vise aplikacija, multitasking) to sto se ustedi na downclock ce da potrosi ekran jer ce duze vreme biti upaljen zato sto se sve ucitava sporije.
Takodje lepo je receno - postoji battery saving/low power mode - za korisnike poput tebe kojima to treba - ukljucis lepo to i eto ti stednje baterije kada ti toliko znaci. Mi ostali smo uzeli iP da bi imali nesto sto je fluidno i brzo i ne planiramo da ga koristimo samo dok je na punjacu :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno