Šta je novo?

WiFi sigurnostna kamera i brzina interneta

aleksicbre

Poštovan
Učlanjen(a)
29.05.2017
Poruke
81
Poena
60
Pozdrav, trenutno kod kuce imam WiFi kameru (xmeye), posto imam dva stream-a jedan SD(losiji) jedan HD(kvalitetniji), a trenutna brzina interneta mi je 10/1, da li ce sta uciniti brzina 20/2 sto se tice toka streama kamere, da li ce ona i dalje seckati na hd?

Hvala unapred!
 
Kamere gledaš van kuće? Proveri u kući koliki je protok za HD, pa ćeš znati koliko ti treba. Taj podatak bi trebalo da piše i u podešavanjima kamere.
 
Da, to se automatski strimuje na internet. Ne pise nista konkretno sto se tice podatka protoka... Narucio sam veci paket, pa cemo da vidimo.
 
Veci je problem udaljenost rutera, posto nemaju te kamerice bas neki prijem signala. Ja imam xiaomi i kroz 2 zida i 5 metara zna povremeno da prebaci sa hd na sd ili cak da izgubi konekciju... 60/4 je net. Ono sto ne znas je kvalitetet servera preko kojih se stream-uje, a verujem da je to i naveci problem...
 
Kupio sam Wifi Range extender, mreza ima isti SSID kao i ruter, znaci bukvalno prosirena, nije drugaciji SSID, nalazi se na pola puta izmedju kamere i rutera. Ne znam da li hvata signal od extendera ili rutera... Takodje postoji opcija za direct/local login, sto bi znacilo da pristup internetu nije neophodan da se gleda kod kuce, ali i tada se desi da koci ponekad..

Takodje, ova kamera ima svoju antenu, antena ima 3 dbi, ja sam narucio preko aliex. antenu sa 10dbi, nije nista pomoglo, osim sto kamera izgleda glomazno sa tolikom antenom :zgran:
 
Nazad
Vrh Dno