Šta je novo?

Lenovo L24Q-10

Resih i problem sa MBPr 2012 (HD 4000 grafika).
uglavnom:
1. disable SIP - reboot u recovery (CMD + R prilikom boot) - Utilities > Terminal, csrutil disable, reboot
2. https://github.com/Floris497/mac-pixel-clock-patch-V2 - skinuti, izvrsiti u zavisnosti od grafike (chmod +x prvo na ono sto vama treba - kod mene je CoreDisplay posto je on za HD4000 na ovom OS), i vrv ce auto-detect verziju (u slucaju 10.12.5 izvrisice 3)
3. reboot
4. switchresx instalirati, dodati custom rezoluciju (2560x1440 ce da se pojavi samo od sebe ali 60Hz) 2560x1440, simplified settings (CVT-RB) i staviti 50Hz refresh rate
5. reboot
6. odabrati tu novu custom u current resolutions
To bi trebalo da bude to.
 
Moze li uopste da ide HD4000 preko 30hz na 1440p?

Imam na mom Lenovu hd4000 i gtx 660m (iz *****nog razloga nvidia ide samo preko vga tj max 1080p, dok preko hdmi-ja ide samo intel hd). Koliko sam citao hd4000 max res je 1440p 30hz, preko ne moze.

I to je razlog zbog kog sam digao ruke od AOC QW2577PWQ.
 
Jesi siguran da ti to nije limit za verziju HDMI koju imas? Ja sam spojio preko mini displayport-a. Takodje mislim da sam negde citao da ovaj isti mac i hd 4000 moze 4k@30Hz (sto je bio razlog sto nisam isao na 4k).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može HD 4000 da izbaci 1440p.

Resih i problem sa MBPr 2012 (HD 4000 grafika).

Najs. Samo jedno pitanje, jel si ti sad povezao mini dp to dp kablom ili hdmi kablom preko mini dp adaptera?

Kad malo bolje razmislim, zašto nisi probao odmah da povežeš mini dp - dp kablom? :)
 
Može HD 4000 da izbaci 1440p.



Najs. Samo jedno pitanje, jel si ti sad povezao mini dp to dp kablom ili hdmi kablom preko mini dp adaptera?

Kad malo bolje razmislim, zašto nisi probao odmah da povežeš mini dp - dp kablom? :)
U radnjama po NS nigde nije bilo a adaptere koje su prodavali su kineski oni jeftini (gigatron i to).
U iStyle nije bilo na stanju pa bih morao dosta cekati, tako da sam porucio provereni Moshi (da moze kasnije i 4k) koji je miniDP - HDMI. Trenutno je povezano preko njega, ali mozda probam za koji dan HDMI - HDMI i sa 2 kineska adaptera sto imam i sa jednim miniDP - HDMI kablom (isto kinez - havit), nemam sada vremena da ih trazim i raspakujem :D
U svakom slucaju radi i to je bitno :d
Inace dobro posluzi Lenovo ovaj pored iMac 5k, mada mislim da bi mi bolje legao neki 4k/5k uz njega i od 27" jer ovako prelazak sa jednog monitora na drugi misem je malo konfuzan zbog visine oba :d
 
Poslednja izmena:
Sad kad sam uporedio ovaj "iz windowsa" direkt sa ovim koji koristim na macu, win mi vuče na žuto i black levels su lošiji. Počinjem da gubim razum :D Kako ti izgleda ovaj profil iz attacha?
Samo da se zahvalim za ovaj profil. Ne bavim se dizajnom, ali primećivao sam prilično crvenilo koje sam imao pre ovog profila.

Hvalaaaaa! :Klanjanje
 
Licno ja imam utisak da je dosta slabija ostrina u odnosu na Dell p2314h. Ne znam da noko od vas ima takav utisak? Ocekivao sam na 2K ostriju sliku.
 
RockyMM da li monitor koristis na win ili macOS-u? Ja i dalje ima jaku crvenu boju cak i sa profilom koji je Ryo doradio.
 
Probaj onda profil sa lenovo sajta koji dolazi sa win driverima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno