Šta je novo?

Potrebna maticna

Midian

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruke
402
Poena
169
Pozdrav,izvinjavam se moderatorima ako pisem u pogresnom delu foruma,neka pomere ako nije odgovarajuca tema.
Naime,ima skoro mesec dana kako mi se kompjuter samo "zamracio",tj. kuciste radi ali ekran je crn.Ne dize sistem.Proverom komponenata dosli smo do zakljucka da je otisla maticna.
Probao sam da je reprogramiram ali bez uspeha.
Te mi treba pomoc u vidu nabavke druge,nove ili polovne,kako god.
U pitanju je AM3 HT2000.
U kucistu je AMD Athlon II 3.0 4gb rama,64 bit OS.

Svaki savet,predlog,ili kontakt bi mi dosta znacio.

Hvala unapred.
 
Ova bi trebalo da odgovara.


Ova jos bolja.

Po mogucstvu,ovog drugog zaobidji.Znam ga licno,kao i gde nabavlja robu.Licno sam gledao kad u plasticnoj kadi potopi par ploca i pere ih da izgledaju kao malo koriscene.Zaobidji ga bez obzira na pozitivne.
 
@Midian, najjeftinije, a da icemu valja (mozes kasnije i fx83** da ubodes slobodno, 4 slota za ram) - Gigabyte GA-78LMT-USB3 - 6,9k din nova sa 3 god garancije. Mane - stari cipset (ali sa integrisanom grafickom - ponekad dobro dodje) i zastareo juzni most - sata2.
 
Pozdrav svima, imam konfiguraciju iz potpisa, hteo bih da overklokujem amd phenom x6 1100t pa mi treba bolja ploca, dvoumim se izmedju Gigabyte 970a UD3P i Asus M4A89GTD PRO USB3. Vidim da obe imaju 10 faza, usb 3.0, sata 3. Koji je bolji izbor po vama generalno za overklok i stabilnost, tj koja je izdrzljivija? Vidim da je asus ogranicen sa 16 gb rama maks, koliko dugo mogu biti miran za igranje igrica sa tom kolicinom memorije?
 
Poslednja izmena:
Ryzen 1200, A320 ploca i 8GB DDR4 kostaju 210e.

Dobro razmisli o ulaganju u AM3(+) platformu, jer ako bi rasprodao sve to sto imas i uzeo ovo sto sam ti gore napisao, mislim da ne bi bilo mnogo skuplje od ulaganja u novu plocu, a imao bi daleko bolji komplet.

Sa 16GB ram za gaming bi bio miran barem 5 godina.
 
Ako je Gigabyte 970a UD3P rev2 - onda su tu negde (zavisi da li ti je vaznija integrusa i podrska crossfair 8x+8x ili novija ploca i bolja podrska fx*3**), ako je rev1 - bolje uzmi asus.
 
Uzeo sam asus ali imam problem, graficka nece da radi u x16 rezimu vec samo u x8, probao sam da je stavim u drugi slot i da kombinujem sa onom malom karticom (vga swtich card) i opet isto. Kako da namestim da radi u x16 u onom prvom belom slotu, u biosu nema podesavanje za pcie lane, ima li neko resenje? Da li na gigabyte ud3p ploci u prvom slotu graficka radi u x16 rezimu ili je isti slucaj kao na asusu?
 
Nebitno je cak i za grafe 2-3 puta jace od tvoje. Ne gubis nista time.
 
U x8 rezimu imam duplo manji memory read i copy, igrao sam gta 5 i zabolo mi je. Kad sam pogledao gpu z nakon toga pola stvari nije pisalo kao da nisam instalirao drajvere...
 
Nazad
Vrh Dno