Šta je novo?

GTX 1080 Ti zamrzavanje slike i BSOD

Nikola Nervozni

Poštovan
Učlanjen(a)
03.06.2017
Poruke
4
Poena
51
Sastavio sam novu konfiguraciju pre dvadesetak dana i instalirao Windows 10 Pro 64bit. Posle nekoliko dana mi se pocelo desavati jednom dnevno da se slika zamrzne na nekoliko sekundi a zatim dobijem crni ekran nekoliko sekundi pa se vrati u normalno stanje. Juce mi se to desilo opet i to dva puta ali sad vise nije crni ekran posle zamrzavanja slike neko sledi blue screen i restart sistema.
Ovo mi se do sada uvek desavalo kada sam bio na Youtube i gledao neki video, za sada nije bilo problema u igrama ili drugim aplikacijama. Web browser koji koristim je Opera.
Drajvere za grafiku sam intalirao pre dve nedelje kada sam sastavio sitem i to su bili tada aktuelni 382.05 a juce sam presao na sada aktuelne
382.33 i nije se nista promenilo.
Pre desetak dana sam probao sve 3D Mark programe od 2005 pa to ovog poslednjeg TimeSpy i Firestrike, takodje sam sve Unigine benchmarke prevrteo i sve je bilo u redu i rezultati su ok.
Temperature su ok za sada za sve komponente u sistemu uvek mi je upaljen HW Monitor pa tu pratim. Imao sam instaliran Asus GPU Tweak 2 i jedino sto sam uradio je da sam iskljucio Strix mode jednim klikom da grafika vrti ventilatore i kad je u idle. Kada su poceli problemi obrisao sam Asus GPU Tweak 2 za svaki slucaj i u MSI Afterburneru sam napravio custom fan profil da bi grafika vrtela ventove lagano i dok je u idle modu, mada mislim da ovo nema veze sa mojim problemom samo eto napominjem.

Nista u sistemu nisam overklokovao, grafika je na defaultu blago overklokovana posto je OC verzija i jedino sam u biosu za RAM memoriju upalio XMP da bi radila na 3200MHz a ne na 2133MHz.

U prilogu se nalaze dva screenshota iz BlueScreenViewer-a, pa vas molim ako neko zna sta je da mi pomogne.

Konfiguracija je sledeca:

MB: Asus Maximus IX Formula Z270
CPU: Intel i7 7700K 4.2 GHZ (4.5 boost) + Noctua NH-D15
RAM: G.Skill Ripjaws V 2x16GB DDR4 3200MHz
Grafika: Asus Strix GTX 1080 Ti OC 11GB DDR5X
Napajanje: Evga SuperNova 1600 P2 Platinum

U prvom M.2 slotu je Samsung 960 Pro 1TB i na njemu je sistem, u drugom M.2 slotu je Samsung 960 Evo 1TB.
Sata uredjaji su jedan Asus DVD rezac i tri hard diska, dva komada WD Black 6TB WD6002FZWX i jedan Toshiba P300 3TB
 

Prilozi

  • Bsod 1.png
    Bsod 1.png
    101.2 KB · Pregleda: 131
  • Bsod 2.png
    Bsod 2.png
    127.6 KB · Pregleda: 133
Probaj da stavis Win 8.1 gledam na netu prihvata ga procesor....Pa vidi stanje.

Mada meni sve izgleda kao da si zaradio neki virus pa ti izbacuje plav ekran....Koji antivirus si stavio na tvoj racunar?
 
Ajd kao nesto da predlozim. :type:

Ne znam, meni deluje kao greska koju daje neka komponenta u kompu, ceo sistem nestabiln zbog jedne komponente ( al' sam pametan :D ). Recimo, kada overklokujes procesor iznad mogucnosti dobijes plav ekran.

Kada klokujes memoriju ne bi valjda trebao da dobijes plavi ekran. Probaj da vratis memoriju na default, izbaci grafiku i prebaci na intergrisanu grafiku na procu i probaj kako sljaka.

Vidim da imas dosta diskova. Mozda se i izmedju njih desila neka miscommunication. Mozda da poskidas sve diskove i ostavis samo disk na kome je sistem i probas da odradis.

Ili, da probas drugi Web browser umesto Opere ( kakva genijalna ideja :beat: ). Bas je simptomaticno sto se desava kada gledas video ili Youtube. Mozda je i bas grafika u pitanju ili mozda neki sistemski program koji kontrolise sljakanje video materijala. Cudno je da u igrama sljaka grafika itd.
 
Poslednja izmena:
Skenirao sam sad na brzinu C particiju sa Malwarebytes Anti Malware-om i nista ne detektuje, a sto se tice antivirusa imam Aviru i ona mi je stalno aktivna kao real-time protekcija.
Vidim da je problem ovaj nvlddmkm.sys koji prijavljuje na blue screenu, ne znam sta je to, pretpostavljam da je vezano za Nvidia driver i za graficku karticu.

edit: reviewsrb, sad vidim i tvoju poruku, probacu nesto od toga.
 
Poslednja izmena:
Za početak sve na default uključujući i memoriju, dakle bez XMP, prvo F5 u BIOS-u pa save and exit. Obriši drajvere sa DDU u safe modu i instaliraj poslednje.
 
Na netu pise za nvlddmkm.sys da je to do drajvera od Nvidije problem su resavali tako sto su stavili starije drajvere i onda im je racunar radio kako treba.
 
Sastavio sam novu konfiguraciju pre dvadesetak dana i instalirao Windows 10 Pro 64bit. Posle nekoliko dana mi se pocelo desavati jednom dnevno da se slika zamrzne na nekoliko sekundi a zatim dobijem crni ekran nekoliko sekundi pa se vrati u normalno stanje. Juce mi se to desilo opet i to dva puta ali sad vise nije crni ekran posle zamrzavanja slike neko sledi blue screen i restart sistema.
Ovo mi se do sada uvek desavalo kada sam bio na Youtube i gledao neki video, za sada nije bilo problema u igrama ili drugim aplikacijama. Web browser koji koristim je Opera.


Welcome to the club. Rekao bih ti da instaliraš v365.19 da nemaš 1080Ti. Kakvo je stanje sa gledanjem video fajlova u MPC-HC ili bilo kom drugom plejeru gdje je aktivna HW akceleracija?
 
Nemam za sada instaliran ni jedan player, otvarao sam jedino video fajlove na kratko da pregledam sto sam snimao gameplay sa shadowplay-om, to uvek otvaram preko ugradjenjog media playera u windowsu, to se ovde na win 10 zove valjda Movies & TV, sve radi dobro sto se toga tice, meni su ova zamrzavanja u kombinaciji sa crnim ili plavim ekranom bila jedino dok sam na Youtube... za sada nisam jos nista preduzimao evo ceo dan citam na googlu i gledam da se sto vise informisem pre nego sto bilo sta krenem da diram.
 
Nazad
Vrh Dno