Šta je novo?

Skok cena usb flash memorije?

mixa19111

Poštovan
Učlanjen(a)
18.07.2015
Poruke
49
Poena
54
Posle nekog vremena sam odlucio da kupim usb flash.
Pre 2 godine sam kupio u radnji kingston g4 16gb za 790 dinara.
Sada on kosta u istoj radnji 1390?
Nzm kako je moguce da isti fles posle toliko vremena poskupi,aj da je ostala ista cena ili da je izasao neki novi,ali ovo isto.
Takodje i ostale fles memorije su nenormalno skocile,savage 64gb hyperx je bio oko 4000-4500 na kp sad nema ispod 6500.
Zasto su skocile cene usb fleseva?
 
Mozda si kupio usb 2.0 a sada si gledao 3.0 ili 3.1 pa je ta razlika u ceni.
 
Da li je moguce da nisi primetio skok cena memorije i silne tekstove o tome, ne samo IT mediji?
 
Sve memorije su poskupele...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Zasto su poskupele - nestasica! Proizvodjaci mobilnih telefona narucili za dve godine unapred. Tada ce i pojeftiniti.
 
U konkretnom slučaju moguće je da si pre dve godine kupio USB 2.0. A sada gledaš USB 3.0
 
Evo ja sam baš pre dva dana gledao da dodam još jednu flešku kod istog prodavca gde sam kupio istu takvu pre par meseci - transcend 32GB usb 2.0 koja je koštala 2300, sada je 3200, a ista ta na Aliexpress je i dalje 21€ sa sve poštarinom. Kod nas poskupela, kod njih nije!?!? Ma hajte molim vas. Takve sitnice poput usb flash drive, miša, podloge za miša memorije od sada pa na dalje samo preko Aliexpress-a to je moje lično iskustvo. Mnogo toga kupio na taj način i nikada se nisam pokajao.
 
Ne nije 2.0.
Kingston g4 16gb belo-plavi 3.0 je. Kad ubacim u usb 3.0 read mi je 120 mb/s,a na 2.0 40mb/s.Write je isti na oba.
Cuo sam da ce tek jos da raste cena.
Kao nestasica...i kao skocila cena momorije u Svedskoj za 100%.
Jel to tacno?
 
ja skok cena nisam primetio, sta vise.. kupio 32 gb za 2200 din 3.0 Kingston, meni to nije losa cena

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Коју тачно и где, тешко да је то редовна цена у нашим радњама. Или је то 3.0 чисто онако, као.
 
radnja u TC Delta, msm Comtrade

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam u Usponu uzeo Kingston DTR 3.0 G2 32GB za 2000 dinara (+150 slanje). Dosta se razlikuju cene fleševa od radnje do radnje, za ovu npr. idu cene i preko 3000 dinara, uglavnom je 2500-2600.
 
Stare neiznevilisane cene.

Poskupele su drastično memorije svake vrste, odavno. I rastu cene i dalje.
 
Znam za RAM memoriju, ona već dugo skače, ali čini mi se da cene fleševa dižu jer im se može. One su tek sada krenule da skaču, RAM je odavno poskupeo. Ovaj fleš sam uzeo skoro. Mislim, kad pogledaš cene u Gigatronu npr. pa uporediš sa onima koje su bile u Bench Shop-u sve ti bude jasno, a i Bench roba je dolazila iz Gigatrona. Ugrađuju se neke prodavnice previše.
 
Mnogo je manja tražnja za flesh nego za ram memorijama.

Duze je trebalo da se ociste lageri. Moje mišljenje. Možda nisam u pravu.


RAM prvi reaguje, pa GPU, pa SSD, pa fleš.

Ako se nastavi ovakva potražnja, poskupljivaće i telefoni. Tu nisam primetio da je došlo do poskupljenja, ali se svakako ne utrkuju da stave više interne memorije.
 
Nazad
Vrh Dno