Šta je novo?

Koji ssd za iMac 5k retina?

probotzor

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
4,696
Poena
315
Ovo ne pripada temi "sta da kupim" zbog toga sto je pitanje specificno, tako da molim da se ne prebacuje tamo.

U glavnom, razmisljam se da li da uzmem 850 evo od 500gb ili san disk od 480gb, posto je razlika 7k dinara u korist san diska.
Govorim o obicnom ssd disku, koji bi dosao umesto obicnog hard diska koji je sada u iMacu.

Takodje me zanima da li bi se onaj deo koji je u m2 slotu, spojio sa novim ssd, kao sto je to slucaj sa hdd koji je trenutno tu?
Bar pretpostavljam da je u m2 slotu ssd od 24gb, a na sata slotu samo hard, pa su tako spojeni u "fusion drive".
 
Ja sam za Samsung. Fusion moraš da napraviš, neće se sam napraviti.
 
Posto sam kupio iMac u macoli uz onaj kurs, ako mi ga oni budu ugradjivali, sta mislis, da li oni mogu to da naprave?
Posto treba da ga odnesem da mi zamene ekran zbog stuck pixela. Nije da se cesto vide, ali podlozno je garanciji, pa reko ako ce da skidaju vec ekran, da im dam neki ssd da mi ubace.
Verujem da mogu da donesem i u iStyle, posto mi jos uvek vazi prva godina apple garancije, ali mi je malo glupo, posto nisam kupio tu.
Da li se i u tom slucaju naplacuje ugradnja ssd i ako vec otvaraju iMac zbog druge stvari? Bar kod tebe kako je mi reci.
 
Možeš da nosiš gde god hoćeš i u Macoli i u iStyle-u važi dvogodišnja garancija jer je računar kupljen kod Autorizovanog prodavca u Srbiji.
U iStyle -u se ne naplaćuje ugradnja ako se već menja ekran u garanciji, a inače je cena 8000 RSD
 
Aha, pa super, videcu da li se kod njih placa. Znaci odem sad u radnju i donesem ssd i mac, zamenite mi ekran i ugradite ssd, a stari hard nosim kuci?
Koliko se obicno ceka na ekran? Da li je dovoljno da snimim stuck pixele ili moram da donesem mac i na ustanovu kvara, pa posle na zamenu kada stigne ekran?
I da li je bolje da uzmem m2 disk od 500gb ili obican ssd, posto je razlika u ceni izmedju m2 850evo i regularnog manja od 1k dinara?
 
Poslednja izmena:
Zavisi od dela. Ja sam za neki deo za Mac-a cekao 10+ dana... kada ustanove kvar. Nece oni nista naruciti dok ne urade dijagnostiku.
 
nije mi problem ni da cekam, ako ce mac biti kod mene dok cekam, pa da ga donesem da urade intervenciju, posto mi treba
 
sto se tice ssd, cekam preporuku i kupujem gotovo danas, ako bude bilo preporuke

znaci jedino se dvoumim izmedju obicnog i m2 850evo

edit: sad vidim da za m2 treba neki adapter, posto je ono u imacu neki custom interfejs

uzecu onda obican 850
 
Poslednja izmena:
da pohvalim servis, sve je bilo gotovo za 10 dana, novi ekran nema stuck pixele, airplay radi i ugradjen je ssd.

jedino mi je cudno sto mi je read speed bio veci kada je bio fusion sa hardom nego sad kad je sa ssd
 
pa kakav je u radu, ima li poboljsanja u brzini?
meni fusion odlicmo radi ali cisto povremeno razmisljam da u buducnosti ugradim samo ssd. jedino mi se ne svidja da mi neko otvara iMac :)
 
ma radi super, ali mi je upalo u oci sto je fusion drive sa 1tb hardom imao brzinu 300/700, a fusion drive sa ssd ima 460/500
 
pa to i jesu deklarisane brzine za 850evo ako se ne varam.
preko cega si radio speed test da okrenem i ja jedan?
 
blackmagic

ma skroz mi je jasno za brine 850 evo, ali mi nije jasno kako 3.5 mehanicki hard u kombinaciji sa flash delom od 24gb ima navodno read od 700, a evo u kombinaciji sa istim tim flashom od 24gb ima oko 500
 
ma i ti programi znaju da brljave, najvaznije je da radi i da se osete promene u realnom radu. ja jos necu nista da diram ali svakako planiram nekad da ugradim cist ssd.

ako hoces istestiraj ovime, imas 10 dana trial:

https://cindori.org/disksensei/
 
Imao si stuck pixel na iMac-u ?
Ja sam uzeo ovaj novi 27 5k 2017 sto je izao pre par dana. Razmisljao sam o tome , nisam primetio da ima neki pixel zaglavljen. Mislio sam je rigorozna kontrola da nema toga.......
 
moj je 27 5k 2015

imao je jedno 15tak stuck pixela, najvise plavih koji su meni smetali, i nesto malo sitnih crvenih i zelenih
oni su u servisu primetili samo te crvene i zelene, nisu plave, a kod mene ih je bilo poprilicno i krupni su bili...

sto se tice kontrole i robe za nase trziste generalno, pisao sam vec u nekoj temi, ako opet pokrenem pricu necemo nista postici
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno