Šta je novo?

Nvidia mining

E to je vec druga prica temperature u kucistu i u konstrukciji rig-a mogu da se razlikuju i do 15 stepeni.....

Nisam jos eksperementisao sa tim sada kopam Monero i dok ga kopam karta je na 40 stepeni a daje 500 hash/a,takodje probao sam Zec i Lbry,sutra planiram da probam i VTC da kopam.

Eth u svakom slucaju necu da rudarim da sam hteo da ga rudarim ostao bi na rx 480 ne bi ih prodao,a probacu Pasc,Decred,Sia i Exp....Etc isto necu da kopam on je slican Eth-u tako da i njega Nvidija ne kopa bas dobro.
 
Nije mi samo jasno kako to nv ne kopa dobro eth a daje lagano 31mh, vidim i temp da su ti super, pa jos ako je uposlis u dualu milina.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa realno gledano Amd ga bolje kopa uz nizu potrosnju,gtx 1070 je duplo jaca karta od rx 480 i trosi vise struje gtx 1070 dok kopa Eth....

Za kopanje Eth-a Nvidia ne moze da opravda svoju cenu,Nvidia jako lepo kopa Monero i Lbc cak i Zec-a daleko bolje kopa od bilo koje Amd karte...Tako da me Eth vise ne zanima nek ide diff ako hoce 1000 ja kopam druge novcice i to je to.

A tek treba da isprobam i druge novcice kako kopa Nvidia....

Sad sam inace nastelovao gtx 1070 da baca 490 sol-a dok idem da spavam nek kopa Zec-a a sutradan nastavljam testiranje Monera i ostalih novcica...

Dok sam testirao danas lbry zakljucio sam da se karte dosta greju i to za nekoliko stepeni vise nego kod kopanja Zec-a....A zarada je jako slicna trenutno izmedju Zec-a i Lbry...

A secam se kad sam testirao kopanje Lbry na Amd kartama rx 480 dolazile su i do 70 stepeni a na Nvidiji na 50 posto venta karte su na 57,58 stepeni.
 
Poslednja izmena:
Trenutno najisplativije kopati zencash

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
nije pool daje manje od whattomine, tako to ide sa masom shitcoin-a a berze su zatvorene
 
Ne znam sta i kako mnogo oko NV i kopanja, ali juce sam testirao 1060 6gb MSI Armor sa Samsungom, znaci karta otkida, memorija sa klokuje na +850 bez problema, baca 23,5MH u dualu sa recimo Sia coinom(cisto za test) i mogu reci da se vrlo dobro ponasa, temp nije prelazila 58 stepeni, a donosi 5.5$.
 
A koliko daje na sia tada?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na sia u dualu daje nesto malo oko 1$

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
baca 23.5mhs na ethu i 270 sia
U prevodu isti rezultat imam sa R9 380 4GB.

Trenutno je Eth+sia najisplativije kopat sa GTX 1060. za neke ostale coine kalkulatori pokazuju vise ali to u praksi nije tako jer su to sve shit coini gdje su polovi ocajni.
 
Ma sad i intergusa kad bi mogla da kopa bilo bi isplativo. Xaxxaxa :)

Slazem se, uzduz i popreko sam istestirao tu 1060 i karta zadovoljava trenutno u svakom smislu. Sad neko moze lepo da napise o RX560, ili 1050ti, kakva je situacija sa njima, da li se greju, koliko daju, mogu li da se nose u dualu itd... Potvrdjujem da 1060 moze bas bas lepo da radi u dualu i hladna je, naravno model Armor koji sam ja testirao, a sigurno ima jos lepo ohladjenih modela na trzistu.
 
RX560 14-15MHs, u GPUz ispod 25W, otprilike sve je upola manje u odnosu na rx570

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pozdrav kolege rudari :)
Da li mozete da mi kazete koje verzije 1080 su najbolje za kopanje.. vidim da ima vise vrsta.. koju da trazim?
 
Najbolje su Zotac one mogu da se overklokuju bas dosta,posle njih imas Gainward,Palit,Evga i posle njih sledeca klasa je Asus,Gigabyte,Msi...Sve ove marke sto sam nabrojao su dobavljive osim Gainward-a on vise nema gde da se nabavi.

Moze da uzmes i Inno 3D ali nazalost oni daju dve godine garancije a Pny je ok brend samo sto bas pravi graficke sa malim ventovima i dosta je precenjen brend po meni.
 
Poslednja izmena:
Par pitanja za nvidia 1080 i 1080 ti minere,sta trenutno kopate ako nije tajna:Dlbry,lyra2 ili zeceve?(ako ima nesto bolje slobodno predlozite)Da li gledate trenutnu isplativost ili idete tipa mining i cuvanje zeceva za pos eth-a i prelazak tih kartica na zec mining?Znam da svako radi kako misli da je najbolje ali nije lose i cuti misljenje iskusnijih:)
 
Evo dual rezultata sa eth+sia
dual.PNG
 

Prilozi

  • dual.PNG
    dual.PNG
    9.4 KB · Pregleda: 131
Par pitanja za nvidia 1080 i 1080 ti minere,sta trenutno kopate ako nije tajna:Dlbry,lyra2 ili zeceve?(ako ima nesto bolje slobodno predlozite)Da li gledate trenutnu isplativost ili idete tipa mining i cuvanje zeceva za pos eth-a i prelazak tih kartica na zec mining?Znam da svako radi kako misli da je najbolje ali nije lose i cuti misljenje iskusnijih:)

Zec i Lbry su trenutno najisplativiji za Nvidije te sve drugo je isplativo ali manje....Eth i Etc ne bih razmatrao jer je po meni glupo kopati Eth sa gtx 1080 i gtx 1080ti.
 
@panonski
ako je to 1070 dizi dcri, probaj 60 pa navise... nece uticati na eth a povecaces sia. Inace za amd ide smanjivanje dcri, na nV dizanje tako da se dobije tu lepo na razlici.
 
Dobro si predložio. Na 70 dcri vrednosti dobijam 66.5 Mh/s eth i 1555 Mh/s sia
 
smanji malo dok ne dobijes istu vrednost za eth. svakako je bolje eth biti na max
 
Ne bi bilo strašno da je zaista 66.5 ali to je bio prijavljeni, a ostvareni rate je manji opet. Ne znam videću da ostavim ovako samo jednu stvar da kopa pa ću još sutra da istražujem.
 
Pa normalno je da ti se razlikuje prijavljeni od ostvarenog, tu ti ulazi stale share, dev fee, clay fee

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Zdravo svima, redovno pratim forum, al retko kucam.
Kopam 7-8 dana sa 1 x gtx 960 i 2 x gtx 1070 (zec miner 0.3.4b - nicehash)
960ka oko 160s a 1070ke po 430 - asus dual - 90% tdp, gpu +90
Preporucite napajanje i plocu 1151, planiram prosirenje, leglo danas 0.03B :D
Uzeo bih jos 2-3 1060 ili 1070, na sta naletim.
960 mogu i da prebacim u kanc komp, da ne zauzima slot.
 
Za 5 komada gtx 1070 uzmi neko napajanje od 1200w bilo koje kvalitetnije ce zavrsiti posao Evga,Corsair,Super flower na sta naletis to uzmi.

A za ploce ne znam ne razumem se u ploce....Ali iscimaj Zeljka na forumu mozda on ima neke dobre ploce za tebe.
 
Tacno koja kartica???

Hvala
4GB model, cini mi se sapphire pulse, al nemoj me drzati za rec. Kolega sa foruma je testirao, ima u temi o srbpolaris ako se ne varam. A slicne rezultate videh i na stranim forumima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ko hoce kartice ima ih na kp preko prodavca PC Komponente, ja upravo porucio Phoenix "GS" 1060 stize za 10 dana.

GAINWARD 3736-BLISS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 Phoenix "GS" PCIE - 304e
GIGABYTE GV-N1060G1 GAMING-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE - 320e
ASUS STRIX-GTX1060-O6G-GAMING GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE - 339e

To je sto su mi poslali da imaju u ponudi pa kome je frka neka pozuri posto ce i ovo malo sto imaju da razgrabe, jer me je covek pitao kada sam poruciovao koliko komada zelim reko samo jednu jer 20x sam prvo zvao na telefon dok ga nisam dobio jer je non stop zauzet broj.
 
Za sada su ok, lepo rade i donose zaradu jer je isplativost ekstra, kakve ce biti sutra to niko ne zna. Ako se uposle u dualu onda mogu da zaostaju recimo 1 do 1.5e za RX kartama koje kopaju u single-u.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li bi bio ljubazan da mi kazes koliko bih mogao da ocekujem mhs ETH po karti.. citam nesto, i sve se vrti od 18-21 pa nisam ni sam pametan..
 
Ako nemaš nekoga u nekoj civilizovanoj zemlji, drugu kartu nećes ni naći.
 
Nazad
Vrh Dno