Šta je novo?

Nvidia mining

Pa da ali ako neko ima 100 kartica i vise njemu je svaki vat bitan a mali rudari sa druge strane mogu da rade sta hoce :)....
 
Iz gtx 1060 mozes da izvuces 22,23 a Master Roshi je izvukao iz njegove cak i 24 mh/s...

Iz ovih gtx 1070 trebalo bi da iz svake mozes da izvuces po 32 mh/s.

Naravno sve to vuce i vecu potrosnju struje pitanje je koliko se isplati.
Koliko jedna dvije kartice?
Daj da vidimo bar 24h jedan rig sa 6x 1060 da bacaju sve po 24mhs, realnost je 22-23mhs za te karte sve preko su vrhunski primjerci.

S obzirom da R9 380 toliko izvlaci jednostavno GTX 1060 nije karta za eth ima drugi coina koji su stalno po isplativosti iznad eth-a prvenstveno zec i njegovi forkovi, LBC i sl.
 
On je kopao sa jednom kartom u racunaru koji koristi za gejming 24 mh/s ali je posle tu kartu prodao i ulozio u Amd karte.

U pravu si 22-23 je realnost ko izvuce 24 to je ekstra.

Da naravno da ta Nvidija nije za Eth ja to svima ponavljam na forumu da je bolje da kopaju Zec-a sa Nvidijama ali retko ko me poslusa....

Inace da saopstim jednu vaznu vest gtx 1070 su nestale sve do jedne osim Gigabyte gtx 1070 Windforce pa sam bio prinudjen da narucim gtx 1080 koji trosi 30w vise od gtx 1070.

Ako pocnu da nestaju i gtx 1080 i gtx 1080ti to je kraj za rudarenje ni od Nvidije ni od Amd-a nece moci nista da se nabavi.
 
Poslednja izmena:
Nvidia gtx 1070 radi na 50 stepeni dok rudari kad je pipnem jedva da je mlaka jer je hladjenje brutalno uradjeno sama debljina kartica je vise od 5 cm a hladnjaci su ogromni i masivni sta ima vise da pricam amd rx 480 Nitro+ deluje kao kineska igracka u odnosu na ovu Gainward Phoenix golden sample gs....

Tako da je kod Nvidije hladjenje uradjeno 5 put abolje nego kod Amd-a....

A kad se pokrene igra Prey ventilatori na grafici se i ne pale hladna je kao led...

Ako je tebi 50 stepeni visoka temperatura onda ne znam sta da ti kazem....
 
Kakav rad na visim temperaturama, jel uopste znas da samo kondenzatori degradiraju ako su sklj i ako rade na preko 70+C, u nacelu grafika crkava od hladnog/toplo pucaju lemovi an PCB-u ili od sokova on/off izgore neki deo VRM-a
inace bavim se servisom i procenat crkavanja je manji nego sto se to desava gamerima, jednostavno karta na radi u kucistu, undervoltovana je i propisno ohladjena, cooler je cist i nije zapusen..... nema on/off stresova, PSU je 10x kvaluteniji nego u prosecnom PC-u, itd
E sad da odlaze cooler-i je tacno ali meni licno ne jer uvek kupujem grafiku koja se sa 1000-1200 rpm-a hladi bez po muke i do sad mi je otkazao samo jedan cooler koji je imao fabricku gresku!

@Fallout 3
Da ne gresis dusu ima i krsh cooler-a na NV, ali stoji phoenix je 50% predimenzionisan cooler za 1070 pa cak i za 1080
 
Koliko se krecu krstene gtx 1080?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja se igrao malo na kucnom kompu sa 980ti, probao da je namestim i probam da kopa eth preko Clymore-a, ma nece da cuje, svega 3MH dok recimo neku drugu valutu kao sto je Sia cepa odlicno. U cemu je fazon ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
u driveru + sistem verzija, za pascal treba 1607+ verzija win10 + novi driveri, za 9xx ne secam se sta bese
 
stavi novi driver i novu verziju win-a 10

edit. za verziju 9xx ukoliko ne radi novi driver koliko se secam za eth je bio driver 34x tako nesto.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav..

Pokusavam da udjem u svet mining-a, procitao sam dosta toga na ovom forumu, i iako imam tehnickog znanja, tesko mi je pohvatati dosta toga.
Pretpostavljam da je to zato sto citam teoriju, i da bi u praksi neke stvari bile jasnije.
Zato sam odlucio da pre ulaganja nekih ozbiljnijih para u rig sa vise kartica za pocetak probam sa klasicnim kompom i jednom odgovarajucom karticom.

Imam jedan stari racunar, procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11 GHz, Motherboard MSI k9n neo v2, 4GB RAM, itd.
Da li bih na ovakav racunar mogao da stavim karticu GeForce GTX1060 Asus 6GB DDR5?
Koje napajanje biste mi preporucili uz ovo? Ono koje imam suvise je slabo.

Inace procitao sam ovde negde da je neko ovakvu karticu nasao za 250€? Ja sam je pronasao za 450€.
Moguce da je toliko skocila cena?

Unapred hvala na pomoci.
 
Moguce je da je toliko skocila cena i jos ce da skace jer je nestasica gtx 1060 i gtx 1070 karti....

I ja imam dual core pentium pa kopam sa gtx 1070 a uskoro mi stizu i gtx 1080....Tako da i ti ne bi trebao da imas problema....

Sad je najbolje uzeti gtx 1080 sa 560 eura do 600 eura to su ti krstene graficke koje su dobre za rudarenje taman posla da das za gtx 1060 450 eura kad za stotinak eura vise imas kartu koja je jaca od gtx 1060 duplo.

Ako su u medjuvremenu nestale i gtx 1080 uzmi gtx 1080ti njih ima sigurno jos uvek.

Napajanje za 1 kartu za gtx 1080 ako uzimas uzmi bilo koje brendirano od 600w tipa Evga,Antec....Ako planiras u buducnosti vise karti uzmi odmah napajanje od 1200w ono ce biti dovoljno za 4,5 gtx 1080...
 
Poslednja izmena:
Pa problem je sto je ovde cena za gtx 1080 850 eura, a 1080ti 1050 eura, sto je prevelika razlika...

Gde su te cene koje si ti naveo?
 
Aha, sada videh da gtx 1060 ima do 400e, a 1080 oko 700e. Jos kad se skine afa, tu smo negde...

A imas predlog koja napojna bi bila dovoljna?

Edit: Izvinjavam se, vidim da si mi dao odgovor za napajanje.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Pa to mu dodje kao Antivirus ustvari,ne vidim kakve veze ima rudarenje sa tom skriptom sto se tice mh/s ne moze aktiviranjem neke skripte da uvecas hash a bilo bi lepo da moze.

Tom skriptom mozda moze sam Windows 10 fluidnije da ti radi.

Nemam pojma, zato i pitam da li je neko imao iskustva. Gasi sto nekih servisa i gluposti, a logika je verovatno ista kao i za jaci procesor sto ovde neki pisu da doprinosi vecem hashu...
Nisam rekao da je ovo sigurno, samo kazem sta sam cuo i nudim da posaljem nekome ako hoce da proba...
Mislim da je i svrha foruma razmena iskustava i da pomognemo jedni drugima, ne razumem ljude koji kriju ili ne daj boze namerno govore pogresno...
Ovde ima mnogo postenih i dobrih ljudi koji za dz dele svoje iskustvo i ja sam im stvarno zahvalan. Ja podelim ovo malo svog skromnog iskustva :)
Pozdrav svima
 
Moguce je da gasi servise u tom slucaju racunar bi ti radio brze ne bi davao vise hash-a...Za davanje vise hash-a kod Amd-a se cacka bios a Nvidija se overklokuje....Jedino ako pokretanjem te skripte overklokujes i samu graficku kartu normalno je da ce davati vise hash-a :).
 
Pozdrav,trazio sam u celoj temi Lbry ovde na forumu overklok podesavanja za Lbry i nisam nasao ako neko kopa sa Nvidijom sta da podignem a sta da spustim?:)

Video sam u teme lbry podesavanja najvise za r9 380 a nigde nista o Nvidijama nisam nasao.
 
Ok a gledam na netu neko stavio power limit na 110 da li moram da cackam i power limit ili da ga ostavim na 100?

Sada sam trenutno stavio podesavanja kao i za Zec-a 100+core clock 500+ Memory clock power limit 90 i na tim podesavanjima Lbry daje 290 hash/s....

Sad cu da probam ovo sto si mi rekao da podignem Memory clock a da spustim core clock i hvala na savetu :).

A stvarno nema nicega nigde u vezi klokova za Lbry ne bi ja trazio pomoc da sam nesto nasao procitao sam celu temu lbry na forumu prvih 100 strana je najvise o overklokovanju r9 380 a zadnjih 20 strana prica se samo o ceni Lbc-a....

Ovaj core clock sam spustao ali mi je kartica davala manje hash-a sad drzim karticu na core clock +144 Power limit je na 110 a memory clock na 585 i daje mi 305-306 hash-a....Ne znam vise nisam sta da radim vidim da karte mogu da idu do 320 hash-a najbolje je mozda da ih drzim na podesavanjima za Zec*a?
 
Poslednja izmena:
Radis suporotno od onoga sto ti covek kaze... Lepo ti je rekao da dizes clock gpu, a memoriju da spustas.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Core clock +152,Memory clock -105 power limit 114 i dobijam oko 311 hash/a...

Da li da povecam jos Core clock i smanjim memory clock?
 
pa radi sta oces, tvoje je da izracunas koliko zelish da natezes i karte i struju
 
Namestio sam da kopa na 300 nekako je to zlatna sredina izmedju 320 i 280...280 je bas kopala out of the box...

Ne moram bas da natezem kartu na 310-320 do njenih krajnjih limita...

Stavio sam Core clock +100,Memory clock -100 power limit nisam dirao neka ga na 100...

I sad je core clock na 2075 a memory clock je na 3704.

Jos jednom hvala vam na pomoci :).

Jedino mi se ne svidja ovaj pool za Lbry Suprnova nekako su mogli lepse i preglednije da ga odrade....
 
Poslednja izmena:
Prešao sam na ethermine sa claymorom 9.5 i bolje je, zabadam 81.9Mh/s.
1070 bacaju 30,274 i 30,405
1060 baca 21,215

Podešavanja za prvu 1070:
gpu boost clock: 1744 (-91)
memory clock: 9188 (+1180)
fan speed: 85%
power target: -18%

Podešavanja za drugu 1070:
gpu boost clock: 1744
memory clock: (+1250)
fan speed: 85%
power target: -30%

podešavanje za 1060
gpu boost clock:1695
memory clock: 8906
fan speed: 85%
power target: -34%


To je znači sve za eth, bez dual mininga. Da li bi nešto trebao da menjam tu ili je sve ok na prvi pogled?
 
Poslednja izmena:
Ne kopam Eth ali ventovi ce brzo da ti odu ako ih drzis na 85 posto sto drzis ventove na tim obrtajima visokim?Stavi lepo na 50 posto ako mislis da ti ventovi rade dugo....

Inace gtx 1060 moze da daje 22 mh/s bez problema i gtx 1070 moze da daje 31 mh/s bez problema samo sto ce onda vise struje da trose....
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta da radim, da li da arčim ventove ili da pustim da se kuvaju grafike više? Trenutne temperature redom su: 62C, 58C, 54C
 
62 stepeni na 85 posto venta pa da ih stavis znaci na 50 posto venta tebi bi bile onda preko 70 stepeni....

Sad si me bas zainteresovao da probam i ja Eth cisto da vidim da li te temperature mogu nekako da budu manje od tih cifri...

Evo namestio sam i ja da mi daje 30 na gtx 1070 i digao duplo manje klokove od tebe evo slike ne znam kako je tebi 58 i 62 stepena....


http://prntscr.com/fikfzi meni grafika radi na 47 stepeni a brzine ventova su 50 posto.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drustvance, imam i ja jedno pitanje, pa ako neko moze da uskoci da pomogne :)
Imam Gigabyte 1080 Ti Aorus Xtreme i pokusavam da je setujem lepo za LBC kopanje, medjutim ne ide mi bas naj naj.
Ako za core stavim bilo sta preko +75 kartica crashuje, jednostavno nece da prihvati (ne bi trebalo da je problem sa napajanjem, 860W je corsair).
To je jedan od problema, a drugi problem je sledeci, i sa tim setovanjem od +75/-100, kada pustim ccminer da kopa, AB mi prikazuje da kartica radi na ~1936/5022 (tj 1255) MHz, i onog trenutka kada otvorim browser (chrome), znaci samo njega, ne moram nikakvu stranicu da otvorim, core clock se spusti na base 1607MHz.
U svakom slucaju, sa takvim setovanjem, dobijam oko 490MHs za LBC, s tim sto je temp oko 75-80 stepeni a fan je na oko 80-90%.
Jel se mozda neko igrao sa slicnom karticom? Jel sam dobio sam skrnav primerak pa ne moze veci oc da ide na njoj? I jel neko zna neki bolji settings, ako je moguce izvuci malo vise iz nje? Trenutno nije tolko bitan stepen izrabljivanja kartice (visok rpm za fanove, jer mi je to ocekivano, jer prostorija nije bas najbolje rashladjena, za sada), i bitnije mi je da maks izvucem iz nje.
I drugo pitanje, za gore navedeni problem, zasto dolazi do promene, tj pada clocka, kada je browser otvoren i jel moguce nekako spreciti to?
Hvala.
 
To ti je to ne moze preko 490 lbry evo covek testirao sve pogledaj pazljivo klip https://www.youtube.com/watch?v=zYMHcKaPHLA&t=376s

A taj chrome odmah unistall to je ***** od browsera pojede sav ram u racunaru sto postoji....

Inace gtx 1080ti ima manji overklok potencijal od gtx 1070....Jer gtx 1080ti vec dolazi overklokovana takoreci kad je kupis.
 
Poslednja izmena:
@Fallout 3 ne znam, možda ima veze što je kod mene u kućištu 3 karte. Mala bara, puno krokodila :).
Spustio sam sada na 70% ventove od 1070 i 55% od 1060 pa ćemo videti sutra kada zapeče Sunce kako će biti. Sada su 65c, 61c, 58c.
Da li si eksperimentisao sa dodavanjem drugog coina dok ti kopa eth, tipa lbry ili decr, i kako ti se rezultati kreću?
 
Nazad
Vrh Dno