Šta je novo?

Nvidia mining

Mislio sam kad neko testira kartu na netu pa napise koliko trosi u idle a koliko u load u odredjenim programima e sad ako se pogleda taj load odprilike moze da se zna koliko je svaka karta gladna struje....

U pravu si da svaka karta nije ista treba tacno naci najbolja podesavanja za svaku kartu zato planiram da pregledam ceo youtube i da svasta probam da je namestim ljudski i kako treba.
 
Poslednja izmena:
Mora se za svaki razlicit model stelovat za svaki algoritam ako ocesh max hash/min volt
na primer razlika izmedju lbc, zcash i neoscrypt je velika, TDP razlika ko ne razume sta radi samo ih buni sve
LBC na 2Ghz moze da vuce 110-115w samo po 1070, zcash 140-150w a neoscrypt 180w i svaki algo ce za 2Ghz zahtevat razlicit napon da bude stabilna, kad se promeni algo mashina ce odma creshovat miner

moja LBC podesavanja koja sam terao 6 meseci nemogu ni za jedan drugi algo

isto kao sto sam ETH terao na 33+Mhs sa samsung memorijom to samo tu radi i to zimi, leti -50-100mhz manje
 
Poslednja izmena:
U sustini treba naci podesavanja najbolja za svaki algo onda ta ista podesavanja koliko si sta povecao i smanjio stavis u nekom dokumentu i prate se cene novcica i sta je najisplativije to se kopa...

Znam da je sve to dosta komplikovano ali eto svaki dan malo po malo i naucicu valjda nesto.

Koja to tacno karta daje 33+ mh/s na gtx 1070 mislis?

Sutra mi stize prva Nvidia karta Gainward Phoenix golden sample gs gtx 1070 pa cu da je cackam malo ako se lepo pokaze za par dana uzimam jos 3 komada te iste karte ako se ne pokaze najbolje prelazim na Zotac ili Galax.
 
Poslednja izmena:
Meni samo nije jedno jasno a to je da ljudi toliko kriju te informacije da je to strasno. Kao da cemo mi sada koji pokusavamo sa jednom kartom da ovima koji imaju 5 ili vise da ih ugrozimo.

Daj te ljudi pomozi te vise. Skinuo sam EWBF's CUDA Zcash miner Version 0.3.3b i svaki koji sam skinuo sa mega ili google mi je defender blokirao zbog nekog andaraka u njemu a bio sam skinuo jedan koji nije bio blokiran ali ne znam odakle sam skinuo, onda svi nesto pisu ali ja ne znam kako da podesim da to radi. Pa zar je to tesko kopirati vas link ali obrisete vasu adresu pa da mogu i drugi da pokusaju da ucare koji dinar. I pre par meseci kada sam imao amd kartu sam isto pokusavao da krenem u te vode ali svi cute kao da sa svakim novim majnerom koji se pojavi vama opada posao i dobijate manje para.

Onda sam skinuo ovaj Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v9.5 ali ni njega ne znam da podesim a opet nece niko da kaze e to uzmes podesis ovako i to je to.
 
Pa normalno da neće ljudi da pišu 400x iste (pri tom osnovne) stvari...
Evo da ti ja prevedem kako to što pišeš izgleda ljudima koji su duže ovde: hteo bih da zarađujem neke novce poslom koji sam po sebi traži minimalno cimanje, ali me mrzi da izvalim i ono najosnovnije pa eto ako neko može to da odradi umesto mene a ja samo da uzimam lovu.

Ako ne možeš claymore miner da pustiš samostalno (paket dolazi sa readme.txt, primerom configa itd) onda krastavac.

Da ti kažeš "probao sam da pustim claymore miner ali ne znam koji stratum mode da podesim za coinotron" to bi pokazalo da si se iscimao sam ali zapeo na sitnici i na to bi sigurno dobio odgovor, ovako sve komplet na tacnu... Teško

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Otkud oni znaju da li ce da se otplati za tih 90 dana ili ne?Evo sad je diff na Eth oko 600 a sledeci mesec vec moze da bude na primer 1000 za 2 meseca diff 1500...Zamisli tebi se to cudo pokvari posle 90 dana a nisi ga otplatio i ko ce to u Srbiji da ti popravi i da li ce uopste moci da ga popravi?

Sa ostalim se slazem ispadne cifra od 3k eura znaci onda tu masinu ne smeju da cene vise 2k eura ali sa obzirom na garanciju od 90 dana trebalo bi da bude i jeftinije od 2k eura....

I mene jako zanima sve ali najvise cena :).

I ne svidja mi se sto ne moze da se kopa lbry,sia itd. sve je ograniceno na samo 3 novcica Zec,Eth i Monero.

I imamo koliko vidim i vecu potrosnju struje za Zec-a na primer 2500 sol-a trosi 1050w a 6 komada gtx 1070 trosi manje od 1050w a baca cak i vise od 2500 sol-a toliko o optimizaciji....
Za Eth je ok trosi 1000w sto je manje vise isto kao i 7 komada rx 480 oboje kopaju oko 200mh/s....
Za Monero ne znam nisam ga nikad kopao tako da ne mogu da dam misljenje.
Nisam bas siguran da to cudo nece moci da kopa nista drugo osim tih valuta, mislim to je po malo neverovatno pogotovo sto su karte prakticno samo optimizovane 1060, poskidani prikljucci radi smanjenja troskova, verovatno i jos neke drangulije u cipu no i nebitno sta sve, ali sama opcija da ce da podrzava win os mi nekako govori da ce tu moci svasta nesto da se kopa jerbu suprotnom ja to nikad ne bi kupio realno.

Inace suska se da ce da izbace i u prodaju specijalno optimizovane 1060 karte koje ce moci zasebno da se kupuju po ceni od 200$, znaci kod nas 200e. Aj bas da vidimo to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa normalno da neće ljudi da pišu 400x iste (pri tom osnovne) stvari...
Evo da ti ja prevedem kako to što pišeš izgleda ljudima koji su duže ovde: hteo bih da zarađujem neke novce poslom koji sam po sebi traži minimalno cimanje, ali me mrzi da izvalim i ono najosnovnije pa eto ako neko može to da odradi umesto mene a ja samo da uzimam lovu.

Ako ne možeš claymore miner da pustiš samostalno (paket dolazi sa readme.txt, primerom configa itd) onda krastavac.

Da ti kažeš "probao sam da pustim claymore miner ali ne znam koji stratum mode da podesim za coinotron" to bi pokazalo da si se iscimao sam ali zapeo na sitnici i na to bi sigurno dobio odgovor, ovako sve komplet na tacnu... Teško

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Procitao sam sve oko toga ali kako kdo nas bas informacije nisu na izvolte onda bas nije tako kako kazes. Nije da nisam pokusao ali jednostavno nece pa nece, evo:

EthDcrMiner64.exe -epool eu1-zcash.flypool.org:3333 -ewal t1VqAYqWwECDaWwjxp3F4sqM9iivdXwbjUf.rudnik1 -epsw x -dpool stratum+tcp://dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Redhex.my -dpsw x

Tako mi stoji i nece da se pokrene. I sada ti meni kazi gde gresim, sta je tu visak sta je manjak. Zar je to toliki problem pa sta ako neko pita, niko vas ne bije po usima ko hoce neka odgovori ko nece opet njegova volja, ja ne mogu ljude da tera da mi pomognu ali da kazes da se ne trudim e to vec nije u redu. Od juce posle podne u 17h kada sam dobio karticu i montirao je u komp pa do sada lupam glavu kako da nateram karticu da kopa zec i ne mogu. eth hoce ali vuce tu oko 20-21. Evo:

2hns5eb.png
 
pa nije isti miner za zeca i ETH... treba ti drugi miner za zec algo
 
Za ZECa koristi 'EWBF's CUDA Zcash miner' kao što sam ti napisao sinoć preko PP. Ako ti defender blokira miner onda ga stavi u exclusion listu da ga ne skenira i ne briše.
 
Uspeo sam da nesto namestim e sada mi samo treba neko reci jel ovo ok ili ne?

ivyej7.png


Posto vidim da non stop detektuje novog radnika pa mi je nesto sumnjivo?

mw6qtg.png


Ovo su podesavanja iz bat fajla

miner --server zec-eu1.nanopool.org --user t1VqAYqWwECDaWwjxp3F4sqM9iivdXwbjUf.Rudnik1/[email protected] --pass z --port 6666

Sta sam pogresno ukucao?

I sto se kartica gasi? Prvo sam mislio da su veliki klokovi pa sam ih samnjio a evo sada ponovo.
 
Poslednja izmena:
opet su ti veliki klokovi, smanji malo

test 7gpu, ceka se adapter za 8 :)

nJVI1uN.jpg
 
Ljudi, jel moze pomoć? Meni na rigu sa 6x Asus strix 1080ti micron memorija, kad upalim Claymore 9.4 daje 1mhs po kartici za Eth, u čemu je problem? Koliko bi trebalo da daje u dual miningu npr Eth+dcr ili Pascal, da li je to isplativije od kopanja zeca? Kako kopate lbry?
Unapred hvala

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav svima stigla mi je karta Gainward Phoenix golden sample gs,iz kutije daje oko 444 sol-a kod Zec-a a klokovana na podesavanjima
PL 90
TL 80
Core +100
MEM +500

Daje 472-476 sol-a jos nisam merio potrosnju iz zida ali izmericu kad vidim da mi ovo stabilno radi par sati....

Inace sama karta je vrh ventovi su necujni na 40 posto karta u ruci jako kvalitetno izgleda definitivno nisam pogresio sto sam uzeo ovu kartu na karti ima i dual bios 1 i 2 ali jos nisam to cackao...

Inace za Zec koristim ewbf miner sve lepo radi nikakvih gresaka radi perfektno,sto se tice ove karte i Amd rx 480 Sapphire nitro+ 8gb razlika u kvalitetu po meni ogromna ova Gainward Phoenix deluje 5 puta kvalitetnije u ruci nego Nitro+ a o fanovima i buci da ne govorim Amd na 50 posto se cuo 3 puta jace od ove karte....

Memorija na karti je micron ako nekoga zanima a dok rudari ne prelazi 51 stepen pri 50 posto brzine ventova.
 
Poslednja izmena:
Samsung VRAM? Aha Micron, sad videh.

Ja sam se prebacio na ETH, na 2088/9400 32.3 MH/s.
 
Poslednja izmena:
Meni je dosla sa Micron verzijom i prezadovoljan znam da je kod Amd-a uvek bio neki problem sa kartama sa Micron memorijom jer su te karte davale najmanje hash/s i trebale su da se podesavaju 100 godina da bi radile kako treba.

Ne znam samo da li da cackam Core Voltage vidim na youtube svi koji overklokuju za Zec-a ne diraju taj core voltage stoji im na nuli.
 
Poslednja izmena:
Ostavi na 0, tih 100 nije mV ili nešto slično, nego nešto kao Adaptive voltage radi. Svakako je 1.093V max ako PL i temp dozvoljavaju, kada je na 0 onda je 1.063V max i može da pada sa porastom temp.

Core namesti da bustuje na 2000 min, a memoriju na max mogući stabilan clock.

Možeš u AB da lokuješ napon i core clock, npr. 0.9V i 2000MHz da bi smanjio potrošnju i temp. Mem na max.
 
Core mi bustuje taman do 2000,memorija je na 4303....

A gde ja ta opcija da lokujem napon i core clock?To nisam nasao nigde....

Inace povremeno mi daje cak i 480 sol-a do 482 sol-a sto nije uospte lose...
 
Poslednja izmena:
CTRL+F pa na krivoj klikneš željenu tačku napon/clock pa CTRL+L da zaključaš i onda OK u AB i biće zakucana na tom kloku i naponu. Da bi radilo, Core Voltage slajder mora na 100% da bude ako se dobro sećam.

I meni ide preko 480 sola, ali bolja je zarada sa 32 MH/s na ETH i manje mi se greje karta.
 
Poslednja izmena:
Nece crashuje mi se drajver sve sam odradio ali mi ne da ovaj core voltage da diram zakljucan je ne znam kako bih ga otkljucao.
 
AB podešavanja i čekiraj Unlock voltage control.
 
Uradio hvala evo slike da li je ovo kako treba?Core voltage sam stavi na 100 posto kao sto si rekao.

http://prntscr.com/fi4g00

Ne vracam se ja vise na Eth ja sam mali rudar mozda kad budem imao 10 komada gtx 1070 mozda i predjem na Eth.

Sad sam probao da rudarim daje 144 sol-a pa sam vratio na stara podesavanja ocigledno nesto nisam uradio kako treba.
 
Poslednja izmena:
Malo sam boostovao core clock na + 107 i memory clock na +520 i sada dobijam 486 sol-a...
 
kopach.jpg
Da li ovo spada u neki prosek rezultata ili bih trebao da istražujem dalje i čačkam? Tj bitno mi je da je "to manje više to" što hardver može da izvuče dnevno.
 
Poslednja izmena:
Iz gtx 1060 mozes da izvuces 22,23 a Master Roshi je izvukao iz njegove cak i 24 mh/s...

Iz ovih gtx 1070 trebalo bi da iz svake mozes da izvuces po 32 mh/s.

Naravno sve to vuce i vecu potrosnju struje pitanje je koliko se isplati.
 
Ljudi, dao mi je drug neku skriptu za Win 10 koja kao ubija sve neke nepotrebne servise, aplikacije i update-ove i navodno radi bolje mining. Ja iskreno nisam primetio... Jel imate nekog iskustva sa tim? Ako nekog zanima, mogu da mu posaljem...
 
Pa to mu dodje kao Antivirus ustvari,ne vidim kakve veze ima rudarenje sa tom skriptom sto se tice mh/s ne moze aktiviranjem neke skripte da uvecas hash a bilo bi lepo da moze.

Tom skriptom mozda moze sam Windows 10 fluidnije da ti radi.
 
Poslednja izmena:
Iz gtx 1060 mozes da izvuces 22,23 a Master Roshi je izvukao iz njegove cak i 24 mh/s...

Iz ovih gtx 1070 trebalo bi da iz svake mozes da izvuces po 32 mh/s.

Naravno sve to vuce i vecu potrosnju struje pitanje je koliko se isplati.
Sad se sve isplati. ;)

A posle cemo da ih zatezemo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno