Šta je novo?

Nvidia mining

Meni se dva-tri puta update-ovao win10 iako sam iskljucio update.. Ali najvaznije je iskljuciti da se prilikom update-a ne diraju drajveri.. I to funkcionise dobro...
Tako da iskljucite tu opciju i sve ce biti ok iako se izvrsi update...

Vec dvadesetak dana cackam linux da osposobim za mining sa nvidijom, ali je problem overclock.. Ako je neko uspeo, neka javi
 
Problemi problemi....:( jedan rig sa 3x1050ti poceo da se zapucava posle 24h normalnog rada. Sad nemoze da sastavi ni 5min,odmah izbaci ovu gresku i spuca se miner:

"Cannot get current temperature : error 15"

9abb007cfc305f298dcca74f7238d6a2.jpg


Jel neko imao slican problem?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Problemi problemi....:( jedan rig sa 3x1050ti poceo da se zapucava posle 24h normalnog rada. Sad nemoze da sastavi ni 5min,odmah izbaci ovu gresku i spuca se miner:

"Cannot get current temperature : error 15"

9abb007cfc305f298dcca74f7238d6a2.jpg


Jel neko imao slican problem?

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Probaj skinuti klokove,danas je toplije[emoji3]
Generalno, ekperimentisi. Namesti da radi stabilno. Ja sam spucao par dana na namestanje da bude optimalno i stabilno. Ne verujem da neko moze uniformisano za sve rigove da kaze sta je...

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Losi riseri tako pise na netu....Stavi druge pa probaj ponovo miner da pokrenes.
 
Ok.Moracu experimentisati. Buni me to sto je sljakalo skoro 24h bez problema,pa se sad poceo spucavati....sad sam ga pustio na default klokovima,i opet se spuca brzo....

496daf905f8875176fcb410c73e43f41.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ok.Moracu experimentisati. Buni me to sto je sljakalo skoro 24h bez problema,pa se sad poceo spucavati....sad sam ga pustio na default klokovima,i opet se spuca brzo....

496daf905f8875176fcb410c73e43f41.jpg


Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Glupost,al da je iznesem. Meni je jedan rig duvao u zid i tako me zezao,kad sam okrenuo da duva u prostoriju radi...[emoji23]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Zamenio jedan extender,i za sad sve sljaka ok...

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Hehhe,tu smo da se pomazemo ;) valjda ce i ovo moje iskustvo pomoci nekom.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sorry za dupli post,ali masina ipak pukla posle par sati,sutra nastavljam sa trazenjem problrma....ps-nema lake love :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Poz svima! Mnogo sam naucio, iscitao sam sve ogromne tredove pa reko da probam da diplomiram. :) Hvala svima na deljenju znanja!

Imam 3 1080 ti Gigabyte OC verzije sa windforce kulerom. Trenutno je ZM miner ukljucen i bolji je nego EWBF bogami! OS win 10 najsveziji, iskljucen update u servisima. Drajver 390.65.
Karte sam lokovo na 900mv, i svaka ima razlicite limite. Jedna je 1930, ostale dve nekih 1880... Memorija je +300, cini mi se da ima mali uticaj na ukupan hashrate. Fan lokovan na 60%, jel treba sporije ili je i ovo sigurno na duze staze?

Screenshot minera:
Capture.PNG

Jel da cackam jos? Drndao sam par dana kad imam vremena, pa ne bih da vise gubim vreme.

Hvala!
 
To je to smanjio si potrosnju samih kartica tako da ne mozes da ocekujes da bacaju 750 sol-a na primer,fan posto je zima sada mozes i na 50 posto da stavis leti moraces 60 posto ili vise....Jednostavno te jace nvidijene karte se leti dosta greju...

Da bi na primer dobio 750 sol-a morao bi power limit da ostavis na 95-100 i da ne diras voltazu memorija bi morala da ide na +400 za pocetak core do 2000 mhz....Ali sve to sa sobom povlaci i povecanu potrosnju struje i vece zagrevanje karti.
 
Hvala mnogo na odgovoru!

Cek, ja sam skontao da voltazu podesavas sa PL kao jednom opcijom (gde u procentima oduzimas ili dodajes) ili sa lokovanjem voltaze i onda trazenjem najjace frekvencije koju moze da trpi na zadatoj voltazi jelte. Druga opcija je bolja jer moze finije da se podesi. Mozda sam i pogresno shvatio...

Trenutno vuku oko 730w iz zida, a kad je default idu i do 850. Na 120 PL vuku skoro 1KW :D

Greju dobro, bukvalno izbacis grejno telo iz sobe i zimi lepo kao pored vatrice na kampovanju. Sve full!
 
Overklok jezgra u kombinaciji sa PL ti je isto što i anderklok, najlakši način po meni
 
Hvala mnogo na odgovoru!

Cek, ja sam skontao da voltazu podesavas sa PL kao jednom opcijom (gde u procentima oduzimas ili dodajes) ili sa lokovanjem voltaze i onda trazenjem najjace frekvencije koju moze da trpi na zadatoj voltazi jelte. Druga opcija je bolja jer moze finije da se podesi. Mozda sam i pogresno shvatio...

Trenutno vuku oko 730w iz zida, a kad je default idu i do 850. Na 120 PL vuku skoro 1KW :D

Greju dobro, bukvalno izbacis grejno telo iz sobe i zimi lepo kao pored vatrice na kampovanju. Sve full!

https://www.youtube.com/watch?v=4QsBA5Wp4zc u sustini sto je rekao to ti isto vazi i za smanjivanje,znaci imas dva nacina da karta trosi manje struje ili da smanjis power limit ili da smanjis voltazu ne idu oba zajedno a sad sta si ti radio vidi sam.
 
Drustvo,sta je isplativije gruvati sa 1050ti? ETH ili ZEC?
 
Drustvo,sta je isplativije gruvati sa 1050ti? ETH ili ZEC?

Po what to mine sa 6x 1050 ti ispada 5.2$ dnevno na ZEC a 6.7$ na ETH.Smatraj da su info stare do 6h ali to je to i to je uz odbitak za struju znaci toliko je cisto manje vise koji cent.
 
Ok,hvala :) drzimo se ETH-onda :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Moje 1050ti su na ETH vec neko vreme. A isplativost nemoj gledati na dnevnom nivou, jer neces ti danas i sutra iskopati 0.01 ETH pa odmah prodavati. Ako i prodajes, cekaces vecu kolicinu. Gledaj dugorocno.
A neverovatno koliko je to zahvalna i potcenjena karta. Izbalansirana na svim algoritmima, radi na 45-50C, trosi mizerno, ne treba ti za rig dzidzi-midzi gold ili platinum napajanje. Kada bi moglo, da uzmem plocu sa 30 PCIE slotova i da naredjam 30 komada 1050ti...
 
Poslednja izmena:
^ asus B250 Mining expert, 19kom, radi k’o sat ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ozbiljno, ima li toga kod nas, nisam gledao? Pretpostavljam da bi morao da ide Linux, jer win ima limit 8 karti istog proizvodjaca. Isto tako samo pretpostavljam da Linux nema takav limit.
 
Ozbiljno, ima li toga kod nas, nisam gledao? Pretpostavljam da bi morao da ide Linux, jer win ima limit 8 karti istog proizvodjaca. Isto tako samo pretpostavljam da Linux nema takav limit.

Moze i na windows evo ovaj lik probao 21 karticu:d
 
Kakva bolestina od ploce!!!

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Sto ne bi mog’o?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ta ploča ima 19 pcie ulaza ali regularnih kartica prima 13, narednih 6 kartica moraju biti mining card (specijalne majnerske karte bez hdmi, dvi izlaza itd) dakle 19 x 1050 na ovoj ploči zaboravite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ta ploča ima 19 pcie ulaza ali regularnih kartica prima 13, narednih 6 kartica moraju biti mining card (specijalne majnerske karte bez hdmi, dvi izlaza itd) dakle 19 x 1050 na ovoj ploči zaboravite.


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je dok ne izbaci novi bios koji bi trebao podrzavati svih 19 normalnih kartica,bar sam ja tako razumeo :d
 
Nazad
Vrh Dno