Šta je novo?

Nvidia mining

naravno da kopa jer je ti 22-23mhs vecinom najisplativije kad su u pitanju GTX 1060 6Gb kartice. Tu i tamo zbog pumpa LBC-a sad je GTX 1060 6GB trenutno usmjerena na njega.
 
Kratka pitanja... Sta je trenutno najbolje kopati sa 8x GTX 1070 Gaming X? I da li im obarati napon/klok ili ih ostaviti da kopaju na def?
 
Ima li neko da može da proba kako kopa 3GB 1060ka? Kod drugara, kod sebe, bilo gde... Ne bih smeo da naručim količinu iskreno, jer nalazim od 280 do 310 da kopaju, razne informacije.

Upravo testiram jednu 1060 3GB

1060 3GB.jpg
 
Reci mi koja je to 3GB kartica, sa PW 80% i na 2100 Boosta? :)
Moja WF2 puca preko 2050 na 100%.
 
MSI GTX 1060 Gaming X - 3GB

ETH izvlačim sa ovim podešavanjima oko 23 MH/s

Reci mi koji model si ti testirao i koliko izvlačiš u ZEC-u i ETH ?

edit: sad tek vidim da je gigabyte windforce :)
 
Poslednja izmena:
Ako nije tajna koji miner koristis za ZEC i koji pool?
 
Gaming X je skupa, hteo sam nju, ali uzeo sam G1 na kraju. Nisu još stigle.
GTX 1060 WF2, 1900 boost, PW 90%, ostalo ne vredi da govorim jer je u malom kućištu. ETH ne kopam, ZEC 310-315, tako. 107W troši.

Inače mislim da ti Power Limit ne radi, nemoguće je da boostuje toliko sa 80%, plus pogledaj voltažu, meni se ona smanjuje zajedno sa PW limitom. Jesi uključio unoffical overclocking limits? Pazi samo da ne spališ kartu sad. :D
Nisam stručnjak za OC doduše, priznajem.
 
EWBF's CUDA Zcash miner Version 0.3.3b - zcash.flypool.org

Claymore's Dual Ethereum v9.5 - ethermine.org

Probaću sutra da pomerim powerlimit da vidim da li ima razlike. Sad se prvi put susrećem sa miningom na NV kartama.

Inače ja sam prezadovoljan i sa MSI Gaming X RX570 koje isto posedujem. Zbog tog modela sam se odlučio za MSI 1060.
Obe karte su ogromne tako da će teško da stanu u malo kućište. Imao sam Gigabyte RX480 koja je izgledala kao malo dete pored MSI RX570. Ovaj Gigabyte je dosta toplija karta pa sam zbog toga sve zamenio za MSI.

Čisto za poređenje temperature i brzine kulera Gigabyte/MSI stavljam sliku iz RIGa gde mi je ostao Gigabyte RX560 preko koje ide slika i MSI RX 570.
RX.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema da se nađe Gaming X 3GB više, zato su G1 dobre sad. Znam da je GA toplija, ali ne vredi razlike u ceni od skoro 25€, na 10 ili 15 karti skontaš da bi 3 kartice maltene morale da ti kopaju mesec dana samo da ti vrate tu razliku, a i stepen tamo ili ovamo, u klimatizovanoj prostoriji nije neka razlika. Sad će neko reći da ja gledam samo ROI... Pa normalno da mi je to bitna stavka, nije najbitnija, ali je bitna. Da mi je najbitnija zapucao bih na neki MINI ITX model i pržio bi ih par meseci dok ne izgore, jer bi se za 2 meseca otplatile, i još 3 da kopaju, super.

Na testovima sam video razliku od 3 do 5 stepeni je G1 toplija od Gaming X, ali mi opet ne vredi dati 25€ više za tu razliku, pored toga ima manje klokove out of the box. Pored toga učen onim što sam video na RX470 da nemaju senzor na VRM-u, a čitam ovde i da senzor daje 10c nižu temperaturu od stvarne na GPU, nešto nisam bio za MSI. Javiću kad stignu kakvi su rezultati.
 
Poslednja izmena:
Ma sve je to dobro. MSI, Gigabyte, Gainward ... Problem je samo što nismo više u mogućnosti da biramo šta nam je favorit već kupujemo šta ima i po mnogo većim cenama.

Javljaj rezultate kad stignu karte.
 
Da li mogu u isti rig da se povezu 1070 i 1060 tipa isti proizvodjac 3x1060 i 2x 1070 ?
 
Biće zanimljivo preprodati tako nešto kad mining uđe u mračniju fazu bez profitabilnosti. :D
Pored toga ovo meni liči da je neki OEM uzeo čipove i sklepao to, više nego da nVidia stoji iza toga, ali videćemo.
 
NV radi karte... OEM rade kucista i ploce, itd
 
Svakako bice lepo videti na delu te masine, testove istih.

Jel neko konacno sklopio krstene NV rigove sa 1060 kartama, pa da lepo napise ovde sve, koliko trose, koja kolicina karti, koliko daju na eth, zec, sia...itd...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nije toliko ni bitno kome sutra prodati to cudo ako cena u startu bude OK, a ako su to zaracunali na osnovu garancije od samo 3 meseca, onda se i predpostavlja da to cudo sebe mora da otplati u tom periodu i da budes u nekom plusu. Ako je tako, a s obzirom na trenutne cene 1060 karti(ako hoces nesto krsteno onda moras 250e da platis minimum), dakle 8x 250e = 2k e + mb+cpu+ram+hdd+psu+riseri, ihaj haj, ispade na kraju cifra od gotovo 2.5-3k evra.

Po trenutnoj isplativosti, da kopas ETH sa toliko karti trebalo bi da se sve isplati za neka 4 meseca. Znaci ako ova njihova masina bude ispod 2k eur onda je to jos i dobar posao. ;)

Bas da vidimo sta ce biti od svega ovoga, a suskalo se da ce da bude sve lepo optimizovano i sto je najbitnije jeftinije nego da sklapas rig sa kartama.
 
Otkud oni znaju da li ce da se otplati za tih 90 dana ili ne?Evo sad je diff na Eth oko 600 a sledeci mesec vec moze da bude na primer 1000 za 2 meseca diff 1500...Zamisli tebi se to cudo pokvari posle 90 dana a nisi ga otplatio i ko ce to u Srbiji da ti popravi i da li ce uopste moci da ga popravi?

Sa ostalim se slazem ispadne cifra od 3k eura znaci onda tu masinu ne smeju da cene vise 2k eura ali sa obzirom na garanciju od 90 dana trebalo bi da bude i jeftinije od 2k eura....

I mene jako zanima sve ali najvise cena :).

I ne svidja mi se sto ne moze da se kopa lbry,sia itd. sve je ograniceno na samo 3 novcica Zec,Eth i Monero.

I imamo koliko vidim i vecu potrosnju struje za Zec-a na primer 2500 sol-a trosi 1050w a 6 komada gtx 1070 trosi manje od 1050w a baca cak i vise od 2500 sol-a toliko o optimizaciji....
Za Eth je ok trosi 1000w sto je manje vise isto kao i 7 komada rx 480 oboje kopaju oko 200mh/s....
Za Monero ne znam nisam ga nikad kopao tako da ne mogu da dam misljenje.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, moze li neko da napise sta se sve alternativno a profitabilno kopa sa Nvidia karticama i da da neke linkove sa softverom i uputstvima...
Imam jedan rig sa 6xAsus strix 1080ti (micron memorija) i za sad kopam samo zcash sa otprilike 720sols po kartici. Dajte neki savet za clock ili nesto drugo sto bi povecalo hash. Drug treba da mi posalje neku skriptu za windows koja kao ubija neke nepotrebne servise i povecava hash u win...
Uspeo sam da podesim da mi nvidia kopa DGB, ali tu je profitabilnost veoma upitna (naravno da je profitabilan ali ga je tesko uporediti sa zcash) zbog preterane varijacije njegove cene tako da izadje kao kocka (mogu da kopam zcash i menjam ga u dgb pa on skoci mnogo i ispade da sam ekstra zaradio). Ne vidim da ljudi nesto kopaju dual mining eth+nesto sa nvidiama, a znam da je ranije bila prica da moze bas dosta decred ili pascal da daje a maltene da ne obara ETH hash.
Moze li neko da napise i gde i kako kopa npr library i te ostale valute i koja je profitabilnost. Slusao sam i da se valjda preko onog excavator-a kopa dobro pascal?
Ako nekog zanima, DGB se kopa na theblocksfactory preko ccminera i relativno je jednostavno, ali stojim na raspolaganju ako treba neka pomoc.
Unapred hvala svima...
 
Gigabyte 1080Ti Aorus, ETH ne mogu preko 34,5mh/s pri 1950/1450.

LBRY na 2000/1520 baca ~520.

ZEC, bez cackanja 680h/s, mada moze to preko 700 sigurno.

Uglavnom LBRY daje 10$ po danu trenutno. Razmisljam da pazarim 12 Komada, oko 560€ me komad izlazi sa mini popustom.

Eto to je napisao La.Prestige ne znam kako bih te ja posavetovao jer nisam nikad rudario Nvidijama ali koliko sam citao ispada da je Zec najisplativiji kako god okrenes.

Inace koliko tebi daju na Eth-u gtx 1080ti La.prestige je napisao 34.5 zar je moguce da ne mogu vise od toga?
 
Poslednja izmena:
Biće zanimljivo preprodati tako nešto kad mining uđe u mračniju fazu bez profitabilnosti. :D
Pored toga ovo meni liči da je neki OEM uzeo čipove i sklepao to, više nego da nVidia stoji iza toga, ali videćemo.

A ko kaze ce da prodaju..mozda prave da majnuju za sebe :D
 
Mozda prave samo za Kineze na veliko ne isplati se da prodaju malim rudarima ;D
 
@milicic na kojoj ploci ti rade 6x1080ti?
Trebam da porucim 4x1060 6GB pa da sigurno znam na kojoj ploci provereno rade.

Послато са LG-H500 уз помоћ Тапатока
 
Da, to sam zaboravio da napisem, ploča je klasika asrock h81 pro btc i imam 2 napajanja evga g3 1.000w.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
nema tu specijalnih magija, sve karte su iste, razlikuju se coolera samo

tako ove koji dosadjuju kakva je bla bla.. koliko baca vec su dosadili svima, svaka karta baca isti na istom kloku i zavisi koliko se izivljavas, ko oce da se smara sa OC i TDP limitom ili afterburner freq/volt podesavanjima radice to sam, i nece ovde smarat da mu neko nacrta jer to nejde tako (svaki bios imas svoj def TDP i setovanja se ne mogu kopirat osim na istim kartama i istim verzijama bios-a)

NV nije za ethereum i kopacemo svi jos par meseci i to je to
 
Poslednja izmena:
To sve jeste kao sto si napisao samo je fora sto na primer gtx 1070 postoje sa osmopincem,sa sestopincem i osmopincem i sa 2 osmopinca i sad bi bilo lepo napisati koliko karta sa osmopincem vuce struje pri overklokvanju a koliko vuku karte sa 8+6 i 8+8 pin-a to je jako bitno u rigu sa 4 do 6 karti ko kopa sa 3 karte i manje potrosnja i nije bas toliko bitna po meni.

Na primer takve stvari ne postoje na netu za procitati tako da ljudi u tom pogledu treba da pisu svoja iskustva ovde.
 
pa nemoze to niko napisat svaka karta vuce +/- 5% ostalo sve zavisi od podesavanja, ako enko ne zna da podesava nega ne kupuju HW nije za njega.......
poenta je da nema generalnog podesavanja jer su biosi nastelovani u rasponu i do 50% (GTC 1070 se krece na primer od 170 do 240W biosem) manje/vise sto je ogrmna cifra, sto zavisi od verzije bios-a i tacnog modela karte

tako ako neko ne razume TESKU osnovu nemozes ti njemu nacrtat, ja sam detaljno davno sve obajsnio i masa ne razume, to mozes i nactat opst isti nece razumeti
 
Poslednja izmena:
U pravu si nisam uzeo u obzir da je svaki bios drugacije nastelovan na svakoj karti....A potrosnja svake kartice out of the box se moze naci na internetu vec izvini sto sam te gnjavio...
 
pa nemoze se naci tek tako, prakticno niko ne testira ili iscitava TDP vrednost iz bios-a, zato i podesavanja u afterburneru se ne mogu kopirat, klokovi nisu isti ni TDP, a kod NV sve ide po offset vrednostima

setovao 60% TDP na jednog karti i drugog razlika moze biti i 60W kao i +100 na kloku ne znaci nista ako ne znas bazni klok kao i to da boost 3.0 nije fiksan vec varira od 4 razlicita parametra (temp, stabilnost voltaze, tdp, iskorscenja)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno