Šta je novo?

Nvidia mining

@goldi
znas sta je problem, sto ja moje gluposti mogu da potkrepim cinjenicama, a mi jos cekamo tvoje cuvene ss. A posto znam da polu trolujes nije ti bas neka fora ;)

@kzs12
niko te i ne tera da verujes. kao ni da kupujes nv koja je primetno skuplja ;)

http://imgur.com/a/lmB3o


Jos jednom za nv hejtere, pustite nas koje ne znamo da se patimo sa nv, nv se nikad nece koristiti za mining vec samo gaming (gde je decenijama bolja od amda :D) i nikako ne treba kupovati nv za mining.

Ako je iko postavljo slike i dokaze po forumu to sam ja, a ja bi volio da ti to pokrijepis dokazima, a iste nvidije cu i ja postaviti i sve sto ti izvuces ja mogu samo bolje.

Koliko je GTX 1070 karti sposobno da ide na 32mhs? aj da prvo to razgonetnemo, daj dva tri riga da vidimo 20-ak kartica koje su sposobne da idu na 32mhs.

Kopaju sat -dva pet i puknu nemoj se zanositi, a pogotovo sa potrosnjom koju vi navodite, mislim stvarno sta reci.
poneki samsung potegne, ali 90% microna nema sanse da se stabilizuje na taj hash koji ti pominjes.
 
Činjenica je da ni jedna nv nema više na lageru u Srbiji.


Stvarno zanimljivo vreme.

Baš me zanima šta će biti na tržištu polovnih do kraja leta.
 
@alex
1070 g1, msi gaming, msi armor. g1 najbolja od njih.
1080ti asus

@goldi
koliko amda je sposobno da radi na 2100+mhz i ispod 0.9v? Mogu ti pokazati i mnogo vise od 2 riga ;) i opet cpu igra ulogu, ne toliku ali dovoljno da sebe otplati kada se otplate i kartice. Ne brini moji dokazi su vec pripremljeni, a po potrebi ih okacim tu i tamo. Cekamo mi te tvoje :D

inace tacno je da ni nv vise nema, tako da sta god nadjete nacice se neka korist
 
Poslednja izmena:
btctalk preplavljen nVidia temama.. Ja u petak direktno kod madjara porucujem nVidiu jer imam jako los osecaj da ce me svabe ispaliti za 570 koji su obecali za sredinu juna. Mada sam ih juce zvao da pitam i vele "stize sredinom juna". Imam i predracun za robu i sve..
 
Poslednja izmena:
Ma cim isplativost ode dole, a to ce se brzo desiti bice kartica da birate AMD ili Nvidija.

Bilo je ovakvi perioda isplativosti i ranije i znamo sta se desilo poslje toga, ne treba se zanosit da ce ovo dugo potrajat.

@markoz sposobno je moji 80 komada RX 480 nitro+ samsung na 2150mhz i svaka preko 30mhs.

Ako hoces opkladu dat ti svaki teamviwer da udjes i pogledas i usput eno ih kopaju dual mining eth+sia koji mi donosi preko 7$ dnevno i pazi sad ovo svaka od ti kartica radi na naponu 0.88v znaci ispod 0.9v

Ako hoces 10 BTC-a da se okladimo da mogu zeljku miner platiti za nvidiju :d
 
Poslednja izmena:
80kom ne ulazi ni u rec mali rudnik. Ja ti mogu pokazati mnogo vise 480 koji rade na tim klokovima ;) mada sad kada su vrucine krece spustanje klokova jer nije isto 5 riga i 50 u jednoj prostoriji. Činjenica je da se sad samsung i u amd retko stavlja. Startno ulaganje u nv je mnogo vece i zato minerima pocetnicima nije primamljiva niti korisna jer vecina gleda samo roi. Tako i mi mozemo da se opkladimo da svaka moja kartica daje onoliko koliko sam napisao gore, u stvari lazem ima par riga koji ne mogu da bacaju toliko, isto kao sto ima amda koji ne mogu preko 27 i ispod 0,93v :) Inace koliko trose te tvoje u dualu el 100w? :d

za miner nudim 15 btca :p
 
mozete li reci par bitnih stvari za taj placeni nVidia miner? Gde ima da se vidi to sem kod zeljka? Ja nzm cemu diskusija Ati vs nVidia..
 
Naravno 5 i 50 kartica nije isto, moraju se imat dobri uslovi za vise kartica to pogotovo dolazi do izrazaja ljeti na ovim vrucinama, ali ja sam osposobio i na vrijeme razmisljao o svemu nije mi ovo prvo ljeto da kopam, sjecam se prosle godine i pojave LBC-a bio je mozda jul ili august ne sjecam se tacno doslovno kidale su temperature i dobra isplativost bila u pocetku gonio sam R9 280x na 130mhs ali opet nije bilo problema sa temperaturama.

Samsung se generalno rijetko stavlja ne samo u AMD nego i u Nvidiju, evo kolega je dobio 10x GTX 1070 gainward sve su micron znas koji im je limit +300 za memoriju sve preko puca i onda kako sa takvom kartom da izvuces 32mhs na ethu ili ne znam koliko se pominje 480sol na zecu, ja jednostavno kazem nema sanse.

Naravno ima AMD kartica koje ne prebacaju 27mhs nista sto vec nije poznato... u dual modu RX 480 nitro+ samsung 1140/2150 -0.88v trosi 145-150w zavisno od temperatura po danu je znatno veca potrosnja, u nekim momentima izadje prosjek i na 155w, dok po noci padne i ispod 145w.

Za miner samo zeljka ganjat, samo ne znam jesi li izgladio odnose sa njim :p
 
Gaming X Plus ili G1 Gaming? Ponovo pitam...
Bojim se da su G1 vrele, a da se Gaming X slabo klokuju i da neću prebaciti 2GHz Boosta na baš svakoj.
 
Hoce manje vise svaka 2Ghz boost, ali bitnije od toga je memorija jer sad vecinom ide micron.
 
gigabyte g1 gaming ako ih nadjes

@goldi
da retki su samsunzi na nv. Micron od primerka do primerka, treba noviji bios ako su stare karte neke ne mogu preko +300 neke idu na +450, tu je max 30mhs, ali 470sola bez problema
 
Pričamo o 1060ci, samo da ne bude zabune. Dakle G1 su ok?
Nije problem da se nađu, samo je pitanje G1 Gaming, ili MSI Gaming X Plus (To je 1060 9GBPS, kažu da ide na 10GHz za vRAM).
 
Poslednja izmena:
1060 nemam, ali mi stize neka kolicina za neki dan pa cemo videti
 
Koliko bace 1060 3gb a kolilo 1060 6gb ako neko ima info . hvala
 
Zar nije bilo da ZEC ne sprema DAG u vRAM? Meni je zauezo tek iznad 1500MB kada kopa. 800MB mi je zauzeto kad ne radi miner. U pozadini YT, 10ak tabova, i par aplikacija koje nemaju mnogo veze sa VGA, jedino Viber možda, on se crashuje kad ažuriram VGA drajvere, skontao sam da ima veze sa VGA nešto.
 
Poslednja izmena:
Meni je sa rx 480 bilo zauzeto 3000mb vram-a dok sam kopao Zec-a sa ovim zadnjim minerom.

I to koliko znam se stalno povecava na pocetku se Zec mogao kopati i sa kartama od 1gb ram-a....
 
Pa ja koristim EWBF majner za nVidiu. Znači bacam SS za 5 minuta iz GPU-Z da svi vide kao proof.
 
Ja sam za Amd koristio Claymore za Zeca mozda tu ima neke razlike....
 
proof.jpg
Evo ga. Znam da nam prvoj stranici teme na BTC talku stoji da mogu da rudare kartice sa 1GB VRAM-a.

Molim Vas bez komentara tipa UNIŠTIĆEŠ VENTILATORE NA 100%, i slično, ovo je kućna mašina, pustio sam 10ak minuta da rudari samo čisto da bacim SS. Pored toga je mATX kućište i nalazi se prilično zavučeno, nema ventilator da izbacuje topao vazduh, i zato je kartica 60C.

BTW, RAM sam dizao na 9,6GHz bez problema, 10GHz je limit u programu. To ne doprinosi kopanju nešto posebno, ali eto da se javim i ja koliko je Samsung memorija dobra.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 230714
Evo ga. Znam da nam prvoj stranici teme na BTC talku stoji da mogu da rudare kartice sa 1GB VRAM-a.

Molim Vas bez komentara tipa UNIŠTIĆEŠ VENTILATORE NA 100%, i slično, ovo je kućna mašina, pustio sam 10ak minuta da rudari samo čisto da bacim SS. Pored toga je mATX kućište i nalazi se prilično zavučeno, nema ventilator da izbacuje topao vazduh, i zato je kartica 60C.

BTW, RAM sam dizao na 9,6GHz bez problema, 10GHz je limit u programu. To ne doprinosi kopanju nešto posebno, ali eto da se javim i ja koliko je Samsung memorija dobra.

Ja nisam gledao u gpu z nego u trixx-u sta ti pise koliko ti zauzima memorije u Afterburneru?

Po ovome sto si stavio Nvidija drugacije se potpuno ponasa dok kopa Zec nego Amd...Ajd da ispravim onda sebe Gtx 1060 3gb je ok opcija jos bolja je opcija ako se moze naci polovna sa garancijom.

Pogledas par testova na netu koja je najbolja kopa oko 680 sol-a Zec-a to znam sigurno jer je tako La.Prestige napisao.
 
Pa to ti je to, razlika između idle i kopanja je taman toliko i kod mene. Kapiram da upalim Intel integrušu, jer se oseti na mašini da ipak radi majner.
 
Ima li neko da može da proba kako kopa 3GB 1060ka? Kod drugara, kod sebe, bilo gde... Ne bih smeo da naručim količinu iskreno, jer nalazim od 280 do 310 da kopaju, razne informacije.
 
ako nalazis po netu da kopaju izmedju 280 i 310 racunaj da ce u bliskoj buducnosti kopati i vise. A drugo o cemu niko ne vodi racuna je to da je totalno nebito da li karta kopa 90% ili 100% snage, 10% razlike u hashu neces videti. Mnogo bitnije su ostale stvari, struja, stabilnost, i IMATI karte
 
107W troši moja WF2 6GB, tako kaže majner. Kopa 310 sol pri tome. 90% PW Boost na 1900.
3GB navodno kopa malo slabije, ali eto na jednom mestu sam našao da jedva navlače 250-260 sa 3GB, a potom brdo sajtova gde kažu 280-310.
 
Jel može GTX1060 6GB za Eather? Koliko mhs?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno