Šta je novo?

Nvidia mining

Moze li neki relevantan izvor ili dokaz da je za nVida mining potreban jak cpu? Ili bar osrednji. To sam sad pre par dana ovde cuo i dosta mi remeti koncepciju a pritom ne vidim nikakvu logiku da bi to moglo biti tacno
 
Ja sam isto načuo da su likovi spakovali neki besan procesor sa 1080Ti karticama za rig, i remeti moj duševni mir sobzirom da ja imam G3930, iliti stoji u kutiji, mogu da prodati doduše.
 
To je glupost najobicnija, kopace tj karte sa tim procesorom isto kao sa i7
 
samo opencl (AMD sgminer) mineri (zbog bug-a) mogu da zezaju i tu treba 6 core CPU...... mada realno niko sad ne kopa sa njima nista
generalno ako opencl nije prilagodjen NV driveru desi se 100% one core usage per GPU
 
Znaci u praksi ko ima dual core moze da kopa samo sa dve Nvidija karte u tom slucaju?
 
Imaš sve na bitcoin talk forumu opisano. Praviš sve svoje naravno.

Ako sam dobro računao, jedna 1060 pravi oko 80$ do 90$ mesečno čistih, makar po onome što kaže whattomine. Što pazi... Nije loše. Ne radiš ništa i neko ti daje 80$. :)

Po onome kako sam ja racunao oko 100 dolara treba da ostaje cistih para, sto znaci za nekih 100 dana bi trebalo da sam na nuli od kupovine kartice.
 
Znaci u praksi ko ima dual core moze da kopa samo sa dve Nvidija karte u tom slucaju?

da, ti mineri se jedino koriste ako neko nije uradio cuda miner ili sredio opencl code i ispravio CPU bug, bio je pascal sgminer dok nije izasao excaviator (cuda) itd...

ne ostaje 100 dolara sa 1060, to bude jedan/dva dana samo
 
da, ti mineri se jedino koriste ako neko nije uradio cuda miner ili sredio opencl code i ispravio CPU bug, bio je pascal sgminer dok nije izasao excaviator (cuda) itd...

ne ostaje 100 dolara sa 1060, to bude jedan/dva dana samo

Sta bude jedan dva dana?
 
zarada se uvek nivelise.......... i generalno pada osim ako BTC ne ode na 5K sto ja realno ne ocekujem trenutno
 
Znaci u praksi mi na forumu nemamo nikog sa 4+ nV karte da kaze iz prve ruke da je tako i tako sa popularnim majnerimA. Pogledacu na btc talk cim dodjem kuci
 
ima naravno 6x 1070 kopaju po 470sol, bostuju na 2ghz, +600 za memoriju celeron G1840 za kojeg ovde strucnjaci kazu da treba jaci, a i on je na 10% opterecenja....
takodjer 6x 1060 boost na 2ghz + 500 za memoriju 315-320 sol naravno opet celeron.

Placeni miner je prica za sebe.........
 
Da li su Gaming X (Ili X+) vredne novca, ili je G1 1060 6GB ok? Ja imam WF2 inače u jednoj mašini, i nemam pojma... Vruća je mnogo brate kad je opteretim, ali da, izvlačim sa tim taktovima 315-320 sol. Bojim se da je G1 zajebana kao i R9 390 G1 serija.
 
ima naravno 6x 1070 kopaju po 470sol, bostuju na 2ghz, +600 za memoriju celeron G1840 za kojeg ovde strucnjaci kazu da treba jaci, a i on je na 10% opterecenja....
takodjer 6x 1060 boost na 2ghz + 500 za memoriju 315-320 sol naravno opet celeron.

Placeni miner je prica za sebe.........

nista bez tebe goldi :type: :wave:
 
Mozda da se skupimo i platimo zeljku za taj NV miner? ko je zaintresovan pa da se skupimo, da izboksujemo neki popust

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
A koliko taj plaćeni miner % bolje kopa? I pitanje je i dokle će imati prednost nad običnim.
 
ja u petak odlucujem da li uzimam nV pa sam od tada otvoren za sve pregovore sto se toga tice, inace citam po BTC talku i ne vidim da se koriste ti placeni majneri
 
Poslednja izmena:
Ima cpu udela, ko ne veruje neka koristi celeron :) naravno nije potreban ni i5 ni i7 ali treba neki malo jaci od obicnog celerona :)

npr goldiju na +600 daje 470sola, meni sa jacim cpu daje 470 na +300 :) a naravno ima boljitak i na drugim algoima. Ko ne veruje neka uzme jedan celeron i neki pentium npr pa sam nek proveri ;)

evo jedan free sample, ostalo ko voli neka sam proverava >(

http://imgur.com/a/Z7r2a
 
Poslednja izmena:
pa evo ima na jednom rigu celeron na drugom i5 na trecem i3 4170 ma sve isto....
 
onda nema iste kartice pogledaj slike iznad, neka pusti iste kartice sa istim podesavanjima i neka pusti lbc, sia, zec pa nek vidi da li mu je isto...

edit: zeljko daj placeni miner, nudim 200e
 
Poslednja izmena:
na prvoj slici miner tek pusten i tada pokaziva vece brzine, plus boost nije fiksiran pa se ljepo vidi kako ti karte razlicito bacaju....a ne idem dalje.
 
mislis kao ono ti kad tek pustis miner na 1200+ pa baca 31 u jednoj sekundi? :D :p

tek pusten na tim klokovima, nema potrebe za tolikim klokovima dok na celeronu moras krastavac. Opet kazem ko ne veruje neka kupi celeron ili neka sam proverava kako mu je najbolje. Nvidiu ne treba koristiti za majning, greje se i trosi vise od amd-a, a baca manje, uz sve to duplo skuplja ;)
 
kako mislis pustim ja kad nastimam miner i postavim sliku on na toliko radi, i sad onaj hynix 8Gb baca 32mhs na RX 580 nitro+ itd itd.
Da trosi vise i grije se to je istina sad o cijenama tesko je govorit uvijek su bile skuplje i vjerovatno ce i ostat.
 
pa uvek su bile skuplje jer su toliko i bolje.

daj ss da vidimo taj hjunix na 32mhs, da vidimo koliko radi, na kojim klokovima i koja potrosnja :D

istina je da nvidia trosi vise, npr 1080ti trosi 250w i baca 720sol. 580 trosi 180w i baca 300sol :) 1070 baca 32mhs na eth i trosi 100w, 580 baca 29-30 i trosi 120w, 1070 baca 470sola i trosi 160w, 580 baca 300sol i trosi 180w, a o zagrevanju da i ne pricam, a tek lbc tu tek na nv ide potrosnja dole za razliku od amd-a...

i baci ss od tih nvidia sto imas da vidimo koliko trose i koliko se greju :d
 
Poslednja izmena:
Dobro nemoj pisat svasta ima ljudi koji su ne upuceni pa ce povjerovat u te gluposti...
 
1070 baca 32 uz 100w? Pa onda su svi ljudi u zabludi sto kupuju amd i cemu onda tolika pomama ako nvidia radi tako dobro.... Izvini ali ja ne verujem u to.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Koje su to 1070ke koje su 54c na 63% ventilatora?
 
@goldi
znas sta je problem, sto ja moje gluposti mogu da potkrepim cinjenicama, a mi jos cekamo tvoje cuvene ss. A posto znam da polu trolujes nije ti bas neka fora ;)

@kzs12
niko te i ne tera da verujes. kao ni da kupujes nv koja je primetno skuplja ;)

http://imgur.com/a/lmB3o


Jos jednom za nv hejtere, pustite nas koje ne znamo da se patimo sa nv, nv se nikad nece koristiti za mining vec samo gaming (gde je decenijama bolja od amda :D) i nikako ne treba kupovati nv za mining.
 
Poslednja izmena:
Brate mili pitam te bez loše namere koje su to karte, da se ne za****m, pa posle da se peku i izgore za 2 meseca.
 
Nazad
Vrh Dno