Šta je novo?

Nvidia mining

Znam da daje bolji hash ali ne uspevam da ga održim na 24 a isto koristim armorku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1060 3gb

Da li ja pravim negde gresku maximum sto sam izvukao iz gigabyte gtx1060 3gb je 19.5 mhs evo mojih podesavanja pa da neko iskusniji baci oko ili neko ko ima ovakvu graficku. hynix memorija je.prsc.jpg
 
Poslednja izmena:
Mislim da hynix nece moci vise . ja sam na 18 bez nekog budzenja previse :(
 
Ja imam isto 2 xtreme gaming 1060 6gb i furaju 25.5 lagano a na istom tom rigu 4 MSI gaming x plus 1060 6gb sa samsung memorijom nece da daju preko 21.5. Jel ima neko ideju do cega je?
 
Pa do primerka memorije, nece svaka isto..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na iste kartice novije proizvodnje stavljaju lošiju memoriju da bi nas odvratili od korištenja gamerskih kartica sa 3 godine garancije za kopanje. I naterali da kupujemo minerske sa smeće hlađenjem i prekratkom garancijom...
 
Na P106-100 stavise Samsung memoriju. Sklopih par rigova, izbacuju po rigu 150Mh/s (po karti 25Mh/s). Nije lose za 1060 :)



 
Ne znam kako ih nagurate do 25. ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel mogu iskusniji da kazu misljenje o ovim podesavanjima, jedan rig kopa LBC drugi EXP, Gtx 1070 MSi gaming X sa micron memorijom.
Ovaj rig na EXP radi stabilno vec nekoliko dana sa ovim podesavanjima, nema padova u MHS, nema restartovanja, potrosnja 750w, vidite temperature i ostalo na slici.
Kartice su sve na istom setovanju.
Pogledajte prilog 233412
Ovaj je LBC, radi donekle stabilno, imao je dva tri puta gresku u CCmineru "GPU the launch timed out and was terminated", ne znam dal je do overkloka ili Ccminera, potrosnja 745w.
Pogledajte prilog 233413

Kod mene AB 80 75 90 650 i daje 31.5 MHS ETH, temperature od 60-62, u pitanju je Asus GTX 1070 STIX ROG 8GB OC
 
Kod mene AB 80 75 90 650 i daje 31.5 MHS ETH, temperature od 60-62, u pitanju je Asus GTX 1070 STIX ROG 8GB OC
A potrosnja? I ja bi mogao da naguram ove preko 30, samo skace potrosnja.
A i nema sanse da ih ohladim.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
800w 5 kom

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
@slash...
koliko ti ulazis u crvenu zonu sa ta 4 riga ?
 
jao bre šta si opsednut tom crvenom zonom, kao da je to neka alhemija, sve može da se stavi na papir i izračuna, ako jedna karta troši x, ceo rig troši broj karata puta x pa još 50w, pa puta 24h puta 30 dana i eto ti broj kwh. puta broj rigova i eto ti ukupna mesečna potrošnja opreme pa vidi i sam. valjda znaš granice zona. a valjda znaš i cenu struju pa ti je jasno da ako uđeš u crvenu zonu ne dolaze likovi sa fantomkama da ti zaplenjuju opremu i lome ruke i noge nego ćeš jednostavno platiti te kilovate (duplo) skuplje od onih u plavoj i to je to.
 
Kada podešavam klokove u afterburneru ( 6 x 1060) uvek sve kartice primaju izmene. Kako da ih razdvojim i pojedinačno klokujem?

Uspeo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
tHVEz9NrSbCjiGA8UMYnjA.png
 
Pa ok je 750w za 5x 1070... Kada se napon skida rig može samo da bude nestabilan, nikakve druge štete nema, naprotiv, što niži napon to bolje po hw.
Ne znam kakav je taj micron, uglavnom sam viđao 1070 da daju oko 31 na eth, možda bi tu mogao malo još da izvučeš... Al ni to ne mora da znači

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Na tom rigu koji kopa EXP su 6 kartica i 750w, inace radi bez prestanka 5 dana, gurao sam ga i na 30,5 MHS, mogao bi i 31 al vukao bi vise W, ne znam dal se isplati za 5 EXP novcica vise na kraju meseca.
5 1070 su trosile 750w na drugom rigu koji kopa LBC, malopre sam ubacio i sestu, sad je potrosnja 850w i 1650MHS na LBC.
 
Jel se desava nekom da mu jedna grafika u mom slucaju gpu nula nema konstantan hashrate? konstatno varira
 
Da li moze pomoc oko setovanja 1080ti geforce gtx, citam da je vecini vama temperatura daleko ispod 75 (kao sto je u mom slucaju..) Dzabe sto klima radi ceo dan i sto je u sobi hladno.. Core mi stoji na ~95, memorija ~520, pl ~75-80, i tl ~83
Da li valja spustati napon, citam ovde par strana unazad rasprave oko toga pa ne mogu bas da zakljucim sta i kako..
Kopam zec trenutno..
 
Jel se desava nekom da mu jedna grafika u mom slucaju gpu nula nema konstantan hashrate? konstatno varira
Meni se to desava kad gledam preko teamviewera rig, GPU0 ima pad od 10-15%, kapiram da je to zato sto je sistem koristi za prikaz, MHS se vrate cim iskljucim teamviewer. Doduse do mi se desava samo na CCmineru.

Da li moze pomoc oko setovanja 1080ti geforce gtx, citam da je vecini vama temperatura daleko ispod 75 (kao sto je u mom slucaju..) Dzabe sto klima radi ceo dan i sto je u sobi hladno.. Core mi stoji na ~95, memorija ~520, pl ~75-80, i tl ~83
Da li valja spustati napon, citam ovde par strana unazad rasprave oko toga pa ne mogu bas da zakljucim sta i kako..
Kopam zec trenutno..
Spustaj napon dok je sve stabilno, pasce i temp, mozes i da ukljucis User Define fan, mozes da namestis grafikon da pojacas vent ili da ostavis njihov.
 
Kopa li ko sa claymore 9.7 na erhermine nece da mi se konektuje na pool dok na nanopool kopa bez problema dodao sam u bat allpools i allcoin ali nece se konektuje. Na claymore 9.3 sve sljaka ali je manji hasrate.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
sad cu da odradim sve to

koje graficke koristis ti, koja setovanja u bat file i koji miner :) ? Hvala
 
jao bre šta si opsednut tom crvenom zonom, kao da je to neka alhemija, sve može da se stavi na papir i izračuna, ako jedna karta troši x, ceo rig troši broj karata puta x pa još 50w, pa puta 24h puta 30 dana i eto ti broj kwh. puta broj rigova i eto ti ukupna mesečna potrošnja opreme pa vidi i sam. valjda znaš granice zona. a valjda znaš i cenu struju pa ti je jasno da ako uđeš u crvenu zonu ne dolaze likovi sa fantomkama da ti zaplenjuju opremu i lome ruke i noge nego ćeš jednostavno platiti te kilovate (duplo) skuplje od onih u plavoj i to je to.

Pod uslovom da racuna prosek izmedju nize i vise tarife (ako ima dvotarifno brojilo i ako uopste udje u crvenu zonu) . . .
 
Na tom rigu koji kopa EXP su 6 kartica i 750w, inace radi bez prestanka 5 dana, gurao sam ga i na 30,5 MHS, mogao bi i 31 al vukao bi vise W, ne znam dal se isplati za 5 EXP novcica vise na kraju meseca.
5 1070 su trosile 750w na drugom rigu koji kopa LBC, malopre sam ubacio i sestu, sad je potrosnja 850w i 1650MHS na LBC.

Meni sa 4 1080 baca 1270mh/s a vuce iz zida 517W (LBC).
 
Meni je na ovim clockovima koji su mi sada na karticama (4 komada zotac 1080 mini) u sobi gde je oko 25 stepeni (klima mi je u hodniku i ne palim je stalno) temperatura 58,54,58,60 a iz zida vuku 517-518W (postavio merac na utikac) a pritom daju solidan mh/s za LBC - izmedju 310 i 325 tj ukpnu oko 1260-1270.
 
Nazad
Vrh Dno