Šta je novo?

Nvidia mining

napisao sam juce, SasNet mi daje 7mhs po karti, zadnji drajveri. Ovaj sada win sto imam je 10 pro 64, sa integrisanim apdejtima do juna 2017, bez apdejta nakon instalacije, apdejti ugaseni odmah nakon instalacije. Sve je dobro ispovezivano, provereno 10 puta. Mozda jedino da probam win 8.1. Ima li neka fora mozda sa davanjem prioriteta claymoru? Mozda mi zbog toga pada hash, evo sad mi pao na 4mhs i vratio se na 12mhs.

@Fallout 3 Hocu prvo da namestim klejmora da radi stabilno pa cu posle da vidim sta cu da kopam, lako cu za to, to je 2 min posla. Nisam ni gledao sta se isplati, koliko pratim imam da biram, eth dual, eth single i zcash..?

EDIT: narucio sam CM G750M koja ce da menjaju 2x EVGA 450B, CM ima CWT oem i 4x8pin, ova EVGA imaju neki los OEM, to sam predvideo pri kupovini. Mada garantujem da su i dalje dobra napajanja, ali ajd reko sve da ispostujem
 
Poslednja izmena:
Ima da biras sve i svasta Zen,Zcl,Hush,Zec svi nabrojani novcici su na istom algoritmu....

Na algoritmu Eth se zasnivaju Etc,Exp,Music coin itd...

Onda na Lyra algoritmu imas da kopas Monacoin koji je trenutno dobro isplativ....U svakom slucaju sa Nvidijom je najbolje zaobici Eth i njegove algoritme Etc,Exp,Music coin jer to lose kopa ali kako hoces ja sam ti samo nabrojao sta sve mozes da kopas.

Imas i jos puno novcica koje mozes da kopas sa gtx 1050ti Eth je najgori izbor za gtx 1050 daj Boze da mozes da kopas vise od 12 mh/s a to je nista za Eth.

Ne treba tebi Claymore veruj mi imas ewfb miner za Zec-a,Zcl,Hush,Zen onda za Monacoin imas ccminer ili sgminer....Ja Claymore ne koristim ima vec 3 meseca jos otkad sam sa Amd-a presao na Nvidiju.

Instaliraj prvo starije Nvidia drajvere pa vidi kako se ponasaju karte ako je opet isto instaliraj Win 8.1 pa probaj onda,ne verujem ja da je do napajanja te gtx 1050ti trose jako malo struje.

Iskreno tebi pada hash jer ti karta ima 4gb vrama poznato je da i kod AMD-a pada hash na svim kartama sa 4gb vrama zbog povecanja Dag-a kod Eth-a....Postoji i ta opcija mozda nije ni do sistema ni do drajvera nego zbog Dag-a a ti tu ne mozes nista samo predjes da kopas drugi coin.

Za dual mine su ti glavna 3 novcica Eth ili Etc ili Exp na njih dodajes Lbc,dcr,pasl,pascal,sc ali dual mining mnogo greje kartu vise i ne znam koliko se to isplati na gtx 1050ti.
 
Poslednja izmena:
nisam se uopste bavio istragom koina jer ne stizem od setupovanja rigova. Mozda si u pravu, mozda treba zaobici ETH. Mogu ja sa 1050ti da izvucem 15mhs ETH-a, probao. Probacu taj lyra algo

EDIT: whattomine kaze da se ETH samo 10% manje iplsati nego Mona..
 
Poslednja izmena:
Probaj bilo sta drugo samo nemoj Eth nije gtx 1050ti za Eth....

Imas na What to mine sve novcice koje mozes da kopas sa gtx 1050ti mozes da kopas vise od 20 razlicitih novcica.

A jel si probao da rudaris sa samo jednom kartom gtx 1050ti da li ti i tada izbacuje greske?Pa jeste 10 posto razlika ali racunaj da kod Eth-a Dag raste na svaka 3 dana onda diff svaki dan je veci.Onda dok iskopas 1 Eth trebace ti jedno 4 ili 5 meseca tipa sada ako pocnes da ga kopas da budes srecan ako iskopas 1 eth do Nove godine.
 
Poslednja izmena:
Ovu gresku "1 - WATCHDOG: GPU 3 hangs in OpenCL" na rx uzrokuje nedovoljan napon i pada hasrate probaj powerlimit.
 
Ovu gresku "1 - WATCHDOG: GPU 3 hangs in OpenCL" na rx uzrokuje nedovoljan napon i pada hasrate probaj powerlimit.

jel moze ta greska da bude recimo neispravnog rejzera?
Meni od pre 2 dana na jedan rig sa RX470 sapphire nitro sa 8gb poceo da daje tu gresku i uvek sa gpu 2. Al posto ne znam claymore kako vodi kartice t.j. koja je gpu 2 i posto imam jedan rezerni rejzer na svaki restart poceo sam da rotiram rejzere. Ovo se desilo kad mi je instalirao zadnji update win 10, a prije je rig spavao danima
 
Taj zadnji update je u pitanju ne mogu svima da budu neispravni rajzeri...
 
Malo napona.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
jel moze ta greska da bude recimo neispravnog rejzera?
Meni od pre 2 dana na jedan rig sa RX470 sapphire nitro sa 8gb poceo da daje tu gresku i uvek sa gpu 2. Al posto ne znam claymore kako vodi kartice t.j. koja je gpu 2 i posto imam jedan rezerni rejzer na svaki restart poceo sam da rotiram rejzere. Ovo se desilo kad mi je instalirao zadnji update win 10, a prije je rig spavao danima

Upalis miner, kad krene da kopa pritisnes 2 na tastaturi, time si ugasio gpu br 2, sacekas 2-3 min pa pipnes koja je karta ladna ta ti je gpu 2. ;)

Te oscilacije u hashrate nemaju nikakve veze sa DAG file, po mom iskustvu, najcesce su povezana sa losim napajanjem.
 
Poslednja izmena:
ma lupa fallout, povecanje daga nema veze sa nvidiom.
 
ok probam ovo pa vidim. a kako se pali karta? opet na 2?ili kad ugasim majner pa opet upalim onda pusta sve?
 
Ja sam pre sat vremena uradio update na SaSnet verziji win 10 i za sad 45min nemam nijedan drop niti OpenCL call, nadam se da ce tako i ostati.
claymoreAfterburnerss.jpg
Primetio sam da se ovaj glitch pojavi svaki put kad otvaram folder ili neki prozor sa podesavanjima, jedva sam uspeo da ga skrinsotujem. Artifakti se ne pojavljuju kada je fokus na prozoru majnera niti kada radim bilo sta drugo, samo tokom otvaranja foldera. Jel to normalno tokom rada majnera ili su artifakti zbog overkloka?
artifakti_glitch.jpg
Zaboravio sam da napomenem, svih dvanaest kartica sa mikron memorijom :/
 
Poslednja izmena:
Ja sam taj Dag file naveo kao zadnju opciju meni ovo vise izgleda kao da Windows zeza jer svi sto su uradili taj zadnji update na Win 10 odjedanput svima izbacuje greske nije to do napajanja niti do risera nego do Windows-a.....

Moje misljenje mnogo si spustio power limit bas mnogo,druga stvar zasto ne zakljucas voltazu vidim da ti voltaza stoji na 0,stavis lepo voltazu na 930mv stavis power limit na 85 zakljucas naravno voltazu pa onda vidi da li ces imati artifakte....

Evo jedne slike koje su meni temperature u pitanju je gtx 1070 karta....Trenutno kopa Lbc sve to moze jos bolje da se namesti ali mene mrzi da cackam.Ovu sam sliku stavio da vidis kako izgleda kad je voltaza zakljucana.

1koUj-gVStuBbHtsuguD6g.png
 
Poslednja izmena:
inace karte su stock, nista nije dirano. konfiguracija je ista od iz pocetka a to je od proslog avgusta. Napajanje je Antec 1300 platinum. 5 karte su na rigu
 
ok probam ovo pa vidim. a kako se pali karta? opet na 2?ili kad ugasim majner pa opet upalim onda pusta sve?

Da, isto palis na 2, nema potrebe da gasis miner.

@shandule
Puca memorija, na granici je nategnuta, nista opasno.
 
Memorija ne moze da mu puca jer je stavio na +500 nego je oborio previse power limit sa 100 stavio na 70 a poznato je da Zec i Eth ne trpe nizak power limit jedini novcic gde moze lepo bas da se spusti power limit je Lbc....

Kada poveca malo power limit i obori malo voltazu i zakljuca nece imati nikakve artifakte na ekranu....

I ja sam probao da kopam Eth na 5 minuta sa gtx 1070 kad sam kupio kartu i isto stavio +500 za memory i jako malo oborio power limit i voltazu i sve je bilo super stabilno....Tako da znam o cemu pricam....
 
Poslednja izmena:
kakve veze ima sto je +500? zavisi do memorije...

@lunis
klej od verzije 9.6 cita brojeve gpu kao msi ab
 
Trenutno je +500 memorija i 60% PL, i nema dropova. Jedino gde se manifestuje problem, ako se moze nazvati tako, je u situacijama koje sam opisao.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
A kolika ti je voltaza?Dzabe sto spustas power limit bez smanjenja voltaze,przis karte samo za dzabe kad bi smanjio voltazu i power limit kartica bi ti bila hladnija za 15 stepeni....

I tih 60 posto power limit-a veruj mi nije dobro za kartu ali kako hoces tvoja karta....
 
Ne kazem da je ovo sto radim ispravno, samo nemam trenutno vremena da se igram i trazim pravo podesavanje. Voltaza je na stock, i pokusacu u toku dana ako stignem da je spustim a povecam pl, mada video sam da ljudi bez problema guraju pl na 70%

Ne mogu sad da se setim dal sam video bar neki primer koliko moze voltaza da se spusti na 1070.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidjao si na youtube ili ovde na forumu?

Pa probaj kao sto sam ti rekao iznenadices se kad vidis koliko ce ti karte biti hladnije,brzina kopanja ce ti biti ista oko 30 mh/s nece da ti padne brzina....
 
Poslednja izmena:
Toliko sam postova procitao i drugih stranica da pojma nemam. Izgleda da cu ici metodom podesi/testiraj

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Vidjao si na youtube ili ovde na forumu?

Pa probaj kao sto sam ti rekao iznenadices se kad vidis koliko ce ti karte biti hladnije,brzina kopanja ce ti biti ista oko 30 mh/s nece da ti padne brzina....
Ajde objasni coveku proceduru, kako da skine napon.
 
Hehe nije frka, znam toliko da se snadjem. U Afterburneru udjes u opcije i ukljucis podesavanje voltaze. Isti je princip kao i za klok memorije, dodajes oduzimas dok ne nadjes stabilnu vrednost :)
 
Ctrl+f,pa posle zakljucas pritiskom na L slovo na zeljenu voltazu minut posla.
 
Ctrl+f,pa posle zakljucas pritiskom na L slovo na zeljenu voltazu minut posla.
Uf ipak je malo komplikovanije nego sto sam mislio. Ovaj grafikon je pipav i treba za razlicite frekvencije podesiti voltazu. Nemam pojma odakle da krenem, svaku vrednost na grafikonu spustim za istu vrednost?
 
https://www.youtube.com/watch?v=LLMe2iS_IIU

Nema sta da spustas na grafikonu i podizes samo lock odradi voltaze recimo na 950 mv za pocetak....

Taj grafikon ima core voltage sa leve strane a dole ti pise voltaza,core voltage ne moras da diras za Eth ali za Zec-a je vec druga prica...

Znaci core ne diraj memory stavi na +500 power limit 85 probaj voltazu zakljucaj na 950 i to je to....
 
Poslednja izmena:
Čovek koji ništa, ponavljam, NIŠTA ne zna o Pascal kartama deli savete dok ostali ćute...zanimljivo. :D
 
Gospodine pre par dana ste pricali da se na Nvidija karticama skida samo power limit ili samo voltaza kad sam ja nasao post od Zeljka kako je covek skinuo voltazu i power limit onda cutanje nikakav odgovor od vas zasto niste nesto odgovorili?

Onda gospodine zasto ne posavetujte decka sta da radi i na koja podesavanja da stavi karte a ne mene da pljujete ako vec znate bolje?

I zar niste napisali recenicu kako volite da stavljate power limit na 200 jer to tako treba?

Moderatori bi gospodine trebalo da obrisu vas post jer je ovo cisto pljuvanje mene i nema razloga da stoji u temi Nvidia mining jer vi gospodine ne zelite da ikome ovde pomognete u temi nego vam je cilj nesto sasvim drugo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno