Šta je novo?

Nvidia mining

ETH GTX 1070.jpg
MSI ARMOR GTX1070
Win 8.1 Pro
PL 90
TL 80
MEM +500
Na ETH-u trenutno
5 x GTX 1070
 
ZEC GTX 1060.jpg
Gigabyte GTX 1060 G1
Win 8.1 Pro
PL 90
TL 80
Core +100
MEM +500
10 x GTX 1060, na ZEC-u
 
6x 1070 G1 dere 1240w i naravno gasi se HX1000i za 470sol po karti povuku 1200+w, uz neko efikasnije napajanje mozda bi ostalo ispod 1200w ali opet je i dalje to ogromna potrosnja...da se moze ustimat nize moze ali manji je i hash.
Untitled.png
 
I ja sam hteo da uzmem tu Armor verziju od GTX 1070 ali nema je kod naseg najpoznatijeg Madjara.

Hvala sto si okacio obe slike :)))
 
Potrosnja ETH.jpg
Napojna 1000W Silverstone Platinum
5 x GTX 1070 na ETH
Nisam probao još ZEC, moguće je da će povući više struje kao što je rekao GOLDI.
 
Svi przite kartice, TDP limit ne koristite a Afterburnel frq/volt ne znate da nastelujete (ctrl+f pa dignete grafik i lockujete 1900Mh na 0.9x V)
TDP za kartice koji imaju defaiult na 190+ W treba spustiti ispod 70% (gigabyte G1 na primer)
Ovaj rig vuce 730W sa sata (5x 1070), znaci direkt mereno koliko potrosi struje, oko 445sol/s (zimi 450 jer freq zavisi i od temperature)
zec.jpg

Moze se i na 470-480sol dosta ustedeti al treba za svaku kartu da se setuje voltaza jer se grupno ne moze odraditi freq/voltage podesavanje u afterburneru, sa TDP limitom takodje moze, ali je zeznuto jer treba prvo TDP limit pa povecavat OC dokle moze, jer se prakticno OC povecava iznad mogucnosti chipa a TDP limit ga drzi nize (zato sam rekao treba razumeti)
Takodje setovanje vazi samo za jedan algoritam ako se navlaci do maximuma, meni su ove na zec-u jos konzervativne, LBC sam spustio na 69% power limit i 300h/s ali pod tim podesavanjima nista drugo ne moze jer je klok skoro 2Ghz a napon oko 0.8v i nize
 
Poslednja izmena:
goldi, dere ali sa kojim podesavanjima? i 480 moze da dere 250w+... vidjao sam i 1080ti koji deru preko 300w...

ja tdp stavio na 90, podesio kako sam napisao predhodnom postu i pustio da radi 465-470sol. Mereno 48h meracem, potrosnja 1060-1070w, max 1090w dodje do skoro 1100w. ETH nisam probao ali kontam nekih 10-20% manje w od toga i 31-32mhs.

@zeljko
eto i jedna korisna stvar od tebe :p totalno sam zaboravio na freq/volt. Doduse ako se PL spusti na ispod 85, pada primetno hash, doduse i potrosnja. Kome znaci treba meriti i faktor w/sol(mh)
 
Poslednja izmena:
kako spustas PL tako povecavas OC... jer usled PL limita pada frekvencija i moze se oborit napon, naravno najbolje testirat dok miner radi (idealno da je intel primarna), naravno ako je algoritam lak onda se masina odma resetuje jer frekvencija luduje...

sve je ovo vecini nerazumljivo ali BOOST 3.0 tako radi, nazalost ni jedan tool ne daje manualna podesavanja
 
jos kad provirimo u bios :-devil-:

i da se dokopamo placenog minera koji se krije ko zmija noge
 
Ne znam goldi ga non stop spominje...... :d
vidis da mu se isplati da vuce 2x vise od AMD-a, to obican miner nema sanse da povuce
 
Koliko po difoltu daje 1060 od 8gb na zecu

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
1060 od 8gb ne postoji.

A gtx 1060 6gb daje isto kao i rx 480 300 mh/s.
 
Pa zar nije poskupela pre par meseci ili je to samo najava bila?
 
,,Vidim da vam mnogo smeta ovaj novi Zakon o uznemiravanju zena, a to sto je struja od danas skuplja za 12%, to vam ne smeta,, Ovo je objava FB stranice Sprdnja s'bogatima... Do sad ni jednu lažnu info nisam video od njih.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Na netu pise od 1 avgusta a ne od danas a do 1 avgusta mogu 100 stvari da se promene...
 
nvidia mining

Iskreno da ima po netu resenja za sve jednu 1070 kartu kao za amd, odmah bi ih kupio bez trunke razmisljanja. Ovako cekam jos 10 dana da vidim dal ce biti te 570 sto su mi obecane pa ako ne bude ulazim u zeleno jer ne vredi vise cekati

EDIT: kad bolje razmislim za 2 nedelje sam mogao da otplatim razliku izmedju 580 i 1070
 
Poslednja izmena:
Koliko više daje nVidia ako ima dobar CPU? Pričam o ZEC.
 
Nvidija gtx 1060 300-320 sol-a
Nvidija gtx 1070 440-460 sol-a
Nvidija gtx 1080 oko 560-580 sol-a.
Nvidija gtx 1080ti 700 sol-a.

Cpu nije toliko bitan naravno nemoj da stavljas tipa celeron g1840 bas...Ali i ako imas i5 na primer to nece puno uticati na majning Zec-a....
 
Znam koliki je hash, obećao je dev da će optimizovati miner, ali hvala svakako.
Pazi, uzeo sam G3930, nisam baš računao da ću ići na nVidiu, ali primoran sam izgleda.
 
Ok je taj procesor ne fali mu nista :),koristis ewbf miner za kopanje Zec-a ili neki drugi?
 
KORISTIĆU EWBF, čekam kartice da vidim koje ću još, nabavio sam sve ostalo za par rigova spremno, čim stignu kartice kreće se. :) Kao zapeta puška sam iskreno.
 
EWBF's CUDA Zcash miner v0.3.3b

Jel ovaj treba da se skine ili neki drugi?
 
Da, to je poslednji, EWBF je obećao uskoro novu verziju, verovatno optimizacije za 1080 i 1080Ti, ali nadajmo se i za ove slabije karte nekom povećanju hasha.
 
Pa dobro mene ne pogadja toliko (jedino sto kazes ako bude benefita da dobijem malo vise hasha) jer ja cu biti prinudjen za sada sa jednom 1060 da kopam... jos samo da skontam kako sta da podesim u tom ewbf's i gde da napravim novcanik ili mogu da iskoristim onaj sa poloniex sto imam i da mi neko kaze posto to jos nisam skontao kako ide kada dodje do trenutka da se prodaju novcici e kako onda da ja prebacim pare na svoj racun ili to ide da jurim ovako nekoga po forumu kome cu da uvaljam novcice?
 
Imaš sve na bitcoin talk forumu opisano. Praviš sve svoje naravno.

Ako sam dobro računao, jedna 1060 pravi oko 80$ do 90$ mesečno čistih, makar po onome što kaže whattomine. Što pazi... Nije loše. Ne radiš ništa i neko ti daje 80$. :)
 
Nazad
Vrh Dno