Šta je novo?

Nvidia mining

Covece ostali rigovi su mi sa normalnim temperaturama.. ovo mi je prvi rig sa nvidiom pa sam zato pitao.. ne uspevam ispod 70 nikako
 
pa poredis karte od blizu 300w ako ne znas da limitiras PL! jos ako si uzeo neke sa loshim kulerima! ne znam sta ti nije jasno, moje su na ~60C u veoma toploj prostoriji ali su aeuros modeli sa odlicnim coolerom
 
Dodaj --pec u bat fajl da vidis odnos s/w,gledaj da ti bude preko 3.Smanji power limit na 70-75% i pasce temperatura na 60C mozes i core clock oc posle
@Zeljko aorus extreme ili "obicna" kako se pokazala ako nije tajna:)
 
Jel moze neko da mi pomogne kako se rešava problem sa ebwf minerom kad gasim zakuca rig? Imam rig sa 6x1080ti i asrock btc ploču na win 10. Pored ovoga, imam problem sto ne mogu da udjem u Bios (hteo sam da namestim ono da integrusa bude primarna), ali uvek mi preskoči onaj deo kad moze da se udje u Bios I odmah ode u win (ne reaguje ni na F2, 5, 8, 10, 11, esc, del...).
Unapred hvala

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
nisi ti to dobro racunao gubitak na ETH je veci, osim ako ne znas da klokujes... meni signle ETH daje 33-34mhs po 1070 za ethminerom, sa clamore kad se ukljuci SIA gubitak je taman da nemam nista od toga sto minujem SIJU na AMD je gubitak daleko manji zato mineri dual minuju, vi sa NV kartama izgleda ne znate osnove matematike da proracunate gubitke (kad tako vec moram da kazem)


Moze li pomoc ,nov sam u majnovanju,i treba mi pomoc za podesavanje grafika (6X Asus Rog Strix 1070 Gaming 08G)
https://www.asus.com/rs/Graphics-Cards/ROG-STRIX-GTX1070-O8G-GAMING/

NiceHash Eth mi daju 174MH/s a na ZEC Miner 0.3.4b ZCASH 2360 Sol/s
Koji flash bios se koristi,i koji su najbolji parametri za Afterburner ???
 
Dodaj --pec u bat fajl da vidis odnos s/w,gledaj da ti bude preko 3.Smanji power limit na 70-75% i pasce temperatura na 60C mozes i core clock oc posle
@Zeljko aorus extreme ili "obicna" kako se pokazala ako nije tajna:)

obe imam, to je sve jedno samo sto extreme ima jace def klokove, temperature su ok to sam u principu i samo trazio od karte. power limit ionako niko ne povecava iznad 100

@Pejovic72
Koje pozelis nema tu zamene biosa kao sto neki sto nemaju pojma tvrde, zamena biosa se radi u gamingu da se izivljava na TDP od 120+%
Za eth dizes memoriju pa dokle izdrzi generalno idu micron od +500 u afterburneru pa do +900 i to ti je to
PL kontrolises sam i zavisi od biosa kartice po zelji, nema NAJBOLJIH parametara!
 
Poslednja izmena:
Koji je sad trenutno najbolji miner za nvidiu? Za eth pitam jer mi treba za 1060.
 
jel ima neko NV karte pod Windows 8.1 sistemom, da li se nekom desi da ccminer prestane videt neku karticu koja i tada nestane iz ocitavanja GPU-z? prost ulazak u device manager i disable/eneble istu vraca u funkciju

Ako se miner pre toga resetuje on kopa bez te karte......., pitam jer su mi svi drugi rigovi na win10 pa ne znam sta je problem gde mi se to uopste ne desava cak i kad mi pukne driver sve karte se povrate

meni se to desava i na win10 i to gw phoenix kartama, na nekim rigovima jedna se iskljucuje ne znam sto.
 
@Dominator08 koliko hasha tacno imas na 1070 u dualu eth+sia na klejmoru?
@zeljko mozes li napisati koliko izvlacis iz klejmora ako iz ethermine izvuces 33mhs?

ja sam tek u test fazi, ne stizem od posla, sinoc sam sklopio rig tek, 1050ti (6pin) single ETH 14mhs stabilno na klejmoru, memorija +600, celo vece radile
 
claymore baca oko 1.5mhs manje na istim podesavanjima
 
izgleda da su excavator by NiceHash i github ethminer bolji od claymore
 
a koliko sie imas pri dualu dok imas eth 28.5? Pa da, bas taj je izgleda isto jaci od claymore. Nisam jos probao. Bolje mi zvuci ovaj nicehash excavator
 
Jbm li ga ugasio sam SIA, sad sam prešao na ZEC, pa ne mogu da se setim, ali na osnovu Average hash rate-a sa pool-a izgleda da je bilo negde oko 300 MH/s po komadu. Ako ćeš ETH+SIA, možda ti ovo bude od pomoći.
 
kada pokusam da majnujem zec ewbf-om, prijavi da je drajver prestao da responduje, i nista se ne desava.
Neko iskusto sa time? Isto tako, rig posle ovoga zabode i obicno restartuje
 
Poslednja izmena:
Cao ljudi , treba mi pomoc.

Juce sam uzeo 3x ASUS GTX 1060 6Gb Turbo i ne mogu da predjem u proseku 58.2Mh/s s'tim sto grafike nema sanse da rade stabilno.

Jel imao neko iskustva ili neki predlog.

Ne ocekujem naravno da rade na 90 MH/s ali sam 65 Mh/s bi bio zadovoljan.

Hvala unapred.
56c7255c083c41af2ca657cac3b449d1.jpg
3f03ca06ebced628443529eb83601358.jpg


Послато са MX5 уз помоћ Тапатока
 
Cao ljudi , treba mi pomoc.

Juce sam uzeo 3x ASUS GTX 1060 6Gb Turbo i ne mogu da predjem u proseku 58.2Mh/s s'tim sto grafike nema sanse da rade stabilno.

Jel imao neko iskustva ili neki predlog.

Ne ocekujem naravno da rade na 90 MH/s ali sam 65 Mh/s bi bio zadovoljan.

Hvala unapred.
56c7255c083c41af2ca657cac3b449d1.jpg
3f03ca06ebced628443529eb83601358.jpg


Послато са MX5 уз помоћ Тапатока

Za početak probaj power na 60%, core 0, mem +650
 
Probacu sutra pa pisem sta se dogadja , hvala.

Послато са MX5 уз помоћ Тапатока
 
A i nemoj da gledas pool, tamo em kraduckaju, em malo kopas i za Claya ako koristis njegov miner.
Kolko ti pokazuje u mineru?
 
Skini ethminer sa github-a, clamore jos nije odario optimizaciju j..... se njemu za NV... smani TDP smanji klok na default

vise necu da govorim svi pitaju isto i kukaju a posle se dure ko upisani
 
pa vidis koji je noviji a vidis i kako se zove :)
 
Jel i drugi misle da su za miner od 2 000 eur kupljen pre 10 dana bačene pare ? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu prodas ga dalje :D moze cijena na PP zainteresovan :d
 
Hah. Nemoj da klones duhom. Svakako uvek ima zainteresovanih za otkup, pogotovo ovde na forumu. ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mada će pre biti 3 000 nego 2 000 eur...7 x 1060 6gb gaming x.
6 u rigu, jedna stoji, nemam gde da je ubodem jer oni 3 na 1 pcie hubovi ne rade sa nvidia karticama :(
Ipak sam klonuo duhom..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa M2 adapterom provjereno radi 8x GTX 1060, vidicemo moze li 9 komada
 
Nemam M2 adapter a ova Biostar ploča (H81A BTC) ima "samo" 6 pcie...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno