Šta je novo?

Nvidia mining

možeš samo ti treba adapter, ne guraj taj fabrički direkt u grafu
 
Ili je bolje jednostavno molex to 8pin pcie i to je to ?
 
Pozdrav ljudi jedno brzo pitanje. Sta preporucujete od nvidia karti za rudarenje? Da li se isplati uzimati gtx 1060 i koju verziju jer mi model od 3gb ne izgleda dugovecno? Ili mozda cak odma da krenem sa gtx 1070.
Znaci izbor pada na 3x 10603gb, 3x 10606gb ili 2x 1070.
 
1070, ali svakako ne treba odbaciti ni 1060 6gb, skroz solidne karte. Sad samo uskoro da vidimo kako se ponasaju ove mining edicije sto nam stizu uskoro.
Licno smatram da sa 3x1060 imas veci dobitak ali tu su negde, ekvivalnet sa 2x1070

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
3x 1060 na ethu ces izvuc 70mhs, dok sa 2x 1070 i 65mhs je uspjeh znaci hash je na strani GTX 1060, na zecu 3x 1060 pravi oko 950sol toliko izvlaci i 2x 1070 takodjer i na LBCu 3x 1060 ide na oko 600mhs sa druge strane 2x 1070 tu je oko 600mhs u principu 3x 1060 ne zaostaje za 2x 1070, u smisli potrosnje opet je to manje vise isto...za cijene ne znam to je sad tesko poredit.
 
Hvala kolege forumasi na odgovorima. Znaci koju god da izaberem necu pogresiti. A sta mislite o 1060 6gb vs 3gb?
 
Evo ja imam 3gb i 6gb 1060 , 6gb daje 30 sol/a vise u Zecu nije fiksna vrednost varira 20-30-40 , eth nisam testirao
 
A sta mislite zbog rasta batch fajla za eth da li su isplative?
 
Bolje ici na 6gb svakako ako moze

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mene vise brine sto mi raste folder, na svakih X dana poraste za 100MB

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
I mene brinu kablovi, Nešiću Nešiću :)

Послато са 6039Y уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav,

Uskoro treb da mi stigne kartica EVGA 08G-P4-6183-KR GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X SC GAMING ACX 3.0
sa kojom cu da udjem u svet mining-a..
Koliko sam citao ovde po forumu, nvidia kartice se bas ne mod-uju za razliku od ati-ja.

Sta je ono sto mogu/smem da radim sa karticom kako bi joj poboljsao performanse?
Nikada do sada nisam radio overclock-ovanja, undervolt-ovanja, i slicne stvari.

Svaki savet je dobrodosao.

Hvala.
 

Kartica zvanicno jos nije ugledala svetlost dana. Moji prijatelji su porucili lepu kolicinu istih, koja ce da stigne najverovatnije pocetkom Jula kod nas, tako da dok neko ne odradi testove ne zna se tacno kako se ponasa.
AKo se moze naslutiti barem, predpostavljam da ce da bude ista ili bolja od standardnih 1060, za koje vec imas gomilu testova pa gledaj. Moje licno misljenje je pozitivno po pitanju ovih karti, jer obecavaju bolju optimizovanost uz jos smanjenu potrosnju, pa sad videcemo.
 
Kak'i bre kablovi, cimajte na pM :d

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Kartica zvanicno jos nije ugledala svetlost dana. Moji prijatelji su porucili lepu kolicinu istih, koja ce da stigne najverovatnije pocetkom Jula kod nas, tako da dok neko ne odradi testove ne zna se tacno kako se ponasa.
AKo se moze naslutiti barem, predpostavljam da ce da bude ista ili bolja od standardnih 1060, za koje vec imas gomilu testova pa gledaj. Moje licno misljenje je pozitivno po pitanju ovih karti, jer obecavaju bolju optimizovanost uz jos smanjenu potrosnju, pa sad videcemo.

Po kojoj ceni narucili..imam osecaj da kod nas nece bude nista jeftinija od obicne
 
Porucili smo 72kom, cena 248e

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Gde ste narucili ..ovde ili madjarska ili nemacka ..ako ovde koja firma ako nije tajna
 
Nije nikakva tajna, ovde poruceno, domaca garancija, sad ne znam da li je ok da reklamiram, izvinjavam se, firma Trim iz Beograda.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
U emiju 29000 din, ceka se naravno od 30-45 dana.. i mala neka garncija...
 
Odakle ti ta inf? Nema nista na sajtu. Zakonska garancija treba da bude dve god.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Sve ste ubunarili, nejdu 10 000 kartica na neki shot coin, pozle zaradite sipak!

Lepo OC memorija na +650-900 zavisno od NV karte (palit baca svaka +800-900 ostale zavisi ali svaka ide +600 pa navise) i claymore cist ETH, i skidajte velike rudnike sa shit coina! intel se kod NV drzi ukljucena i primarna a NV kopaju i ne prikljucuju se an monitor!

GTX 1070 svaki baca 31-32.5 (samsung palit/gainward)! i skidajte se sa koina koji imaju 1% mreze ETH-a!

GTX 1060 bacaju 22-23.5mhs
 
Poslednja izmena:
@kzs12 - Bio sam u prodavnici pre neki dan i tako mi rekose..
 
Sve ste ubunarili, nejdu 10 000 kartica na neki shot coin, pozle zaradite sipak!

Lepo OC memorija na +650-900 zavisno od NV karte (palit baca svaka +800-900 ostale zavisi ali svaka ide +600 pa navise) i claymore cist ETH, i skidajte velike rudnike sa shit coina! intel se kod NV drzi ukljucena i primarna a NV kopaju i ne prikljucuju se an monitor!

GTX 1070 svaki baca 31-32.5 (samsung palit/gainward)! i skidajte se sa koina koji imaju 1% mreze ETH-a!

GTX 1060 bacaju 22-23.5mhs

Kako da ukljucim integrusu da radi a da glavna baca na coin? Posto kada sam kabel (dvi i hdmi) prebacio sa 1060 na integrusu nije je u msi afterburner vise video.
 
vidi sasvim normalno ti si tu nesto pobrkao nije ovo AMD

naravno u biosu ukljucis da radi intel + discret!
 
Nazad
Vrh Dno