Šta je novo?

Nvidia mining

JEz1

Poštovan
Učlanjen(a)
14.04.2017
Poruke
15
Poena
54
Nisam cest u postavljanju tema i komentara na ovom forumu ali ga redovno pratim. Zato kad se odlucim na nekakav novi post, onda znam da sam bespomocan i moram traziti "uzivo" iskustva a ne da pitam google jer nema bas puno informacija ili sam nesposoban dovoljno dugo kopati :D

zanima me iskustvo kopanja valuta nebitno ethereum zcash ili nesto trece ali s nvidijama tipa 1060, 1070
cista realnost i potraga za 500 serijom amd-a je nemoguca misija
dva druga i ja smo narucili 54 komada ali rok isporuke 2+ mjeseca :( zato sad pokusajemo nac nekakavu alternativu al od 12 - 24 graficke dok to nestigne.
molio bih da komentiraju samo oni koji imaju nekakva iskustva ili bar poznaju nekoga ko ima nvidiju ili je probao nesto s njom.

hvala unaprijed.
 
Koliko ja znam, zec se vrlo uspesno kopa sa NV dok algo za eth vise lezi AMD-u. Neka me neko ispravi ako gresim.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
1070:
zec na ide 450-480sola
lbc 300-320
eth 30-32 (navodno može 36 u linuxu)
 
1070:
zec na ide 450-480sola
lbc 300-320
eth 30-32 (navodno može 36 u linuxu)

30+ MH je odlicna cifra za eth, e sad ono sto mene zanima, da napise neko iz prve ruke koliko recimo rig sa 5x1070 trosi struje iz zida, koliko se karte greju u odnosu na amd, itd.... ?
 
Trosi oko 120w po karti, grejanje zavisi od modela do modela isto kao amd..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
200w trosi za 460sol pet komada u peaku preko 1000w.
6x 1070 ugasilo hx1000i kad ukljucim corsair link u jednom momentu 1245w peak ugasi se reaguje zastita.
Hocu rec iluzija je da nvidija malo trosi. Naravno ako se zavrne onda manje trosi ali manje i baca kao i svaka druga karta
 
Koliko daje gtx 1070 out of the box bez ikakvog cackanja ako neko zna mislim na Zec-a.

Razmisljam se izmedju Msi gaming x verzije i Zotac amp verzije.

Goldi tih 460 sol-a jel to bez cackanja karta ili ne?
 
Poslednja izmena:
ja sam debelo razmisljlao da se okrenem zelenima ali nisam siguran u to nimalo. Mada 1070 kopa odlicno. Realno nismo imali na benchu ozbiljne nVidia kopace koliko se secam? nVidia moze da se nabavi za razliku od atija a samim tim kad nesto moze da se nabavi podlozno je i korekciji cene na vece kolicine. Verujem da ozbiljna kolicina 1070 moze da se resi za 300e po karti. Uzimajuci u obzir da ona kopa eth kao 580 a da se 580ke kod nasih madjara prodaju za po 320e, nvidia sada i nije losa opcija. Ali opet, to je racunica za one sto planiraju dati 320e po karti a te karte se mogu uz malo strpljenja, snalazljivosti i truda dobiti za 220e, gde nVidia ispada iz price. Polako zazivljava nVidia mining ali sporo to ide, secam se kad je izasla 750ti da su predvidjali da ce nVidia tuci atija u majningu ali to se nikad nije desilo zbog odredjenog algoritma koji vise lezi atiju (u ovom slucaju ETH) i koji tada bude najisplativiji. Nisam pristalica da bivam prvi koji probija led tako da dok se nesto opipljivo ne pojavi po pitanju nvidije ostajem na atiju
 
Imas vec par ljudi na forumu koji imaju rigove sa Nvidijom Nesic ima evo i Goldi napisao da ima,ne radi se vise o ceni nego o ovoj nestasici karti od Amd-a.

Takodje pre ce da padne cena rx 480 8gb nego sto ce pasti cena gtx 1070 duze ce drzati cenu Nvidija visoku.....Ovo pisem zbog kasnije prodaje.

Amd je naravno uvek ispred Nvidije jos od ranih pocetaka ali nikad do sada nije bila ovakva situacija da nema covek da nadje Amd karte da bi rudario.
 
pod uslovom da ati karti nema, slazem se. Ali ne zaboaravite da se karte i dalje proizvode kao ranije samo treba prvi doci do njih
 
1070:
zec na ide 450-480sola
lbc 300-320
eth 30-32 (navodno može 36 u linuxu)

Ako mozes da mi das podesavanja za toliko zeceva..imam MSI i PALIT 1070 i obe daju izmedju 410-440 varira..420 neka recimo srednja vrednost, EWBF miner ..gpy +100 ,mem +400

Eth mi daju 30

Sto se tice isplativosti nisam pametan jer i sa NVIDIOM kopam ETH a baca mi isto kao karte koje sam platio skoro duplo manje ..e sad je problem sto su te "duplo jeftinije" samo za odabrane sad
 
Poslednja izmena:
Ja imam onaj MSI sa samo jednim kulerom i na dual majning eth se bas greje ..znaci morao sam custom profil da mu stavim da ne prelazi 80 stepeni ..u single majningu se greje mnogo manje ..bukvalno 15 stepeni manje ..palit je hladniji jer ima 2 kulera a i bolje prima overclock ...MSI jefiniji nekih 40 eura a oba imaju 3 godine garancije pa sad sracunaj sam..taj treci ne znam nemam ga
 
Trenutna isplativost valuta je dobra i sada je ok kopati i sa jednim taborom i sa drugim. Ono sto je po meni ovde jedini faktor da li uzeti ove ili one jeste potrosnja i cena.
Definitivno NV je skuplja a i vise trosi.

Kad se setim samo, do pre mesec i po imali smo da kupimo RX 470 za 200e lagano, pa jos ako se ubode neka dobra memorija na njoj moze bez problema da baca 29+ eth, a potrosnja je svakako na njihovoj strani ocigledno.
 
Gigabyte 1080Ti Aorus, ETH ne mogu preko 34,5mh/s pri 1950/1450.

LBRY na 2000/1520 baca ~520.

ZEC, bez cackanja 680h/s, mada moze to preko 700 sigurno.

Uglavnom LBRY daje 10$ po danu trenutno. Razmisljam da pazarim 12 Komada, oko 560€ me komad izlazi sa mini popustom.
 
Moze ta 1080ti vise garantovano, to je monstum od karte
 
1060 asus dual x 3gb
18,5 mhs eth
260 mhs zec
stock,nicehash miner bundle,sigurno moze vise sa drugim majnerom,a ide gore uz OC
100w potrosnja
 
La Prestige koliko ta gtx 1080ti trosi struje pri rudarenju tih valuta?
 
Kuj bre, nemam ni jednu nEvidiju, samo crvendace

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Ok moja greska zar nisi pre imao onda Nvidiju?

I sta je bolje uzeti Msi Armor gtx 1070 on se napaja preko 8 pin-a i jeftiniji je od Msi gaming x verzije za 30 eura ili Msi gaming x koji ima 8+6 pin-a za napajanje a ima i backplate da li mu je to kao ukras ili mu sluzi za nesto.

Takodje dajte neki predlog koju gtx 1070 uzeti za rudarenje ne razumem se uopste u Nvidije zato pitam.
 
Poslednja izmena:
La Prestige je l si se igrao i sa strapovima ili si samo klokove dirao? Treba da mi stigne jedna 1080TI sledece nedelje, pa da znam odakle da krenem :) Ako se dobro pokaze da joj trazim drustvo :)
 
haaha cuj sa strapovima, kod nvidije se mozes igrat samo sa onom stvari i gledat u nju :d
 
Numem.. zato i pitam :) Nikad se sa nvidijom nisam pipkao.
Nisam jos na tehniku, na rode djene, djene.. Vise volim meso :) hhahaha. Hvala na inf, jos jednom si pomogao noobu
 
200w trosi za 460sol pet komada u peaku preko 1000w.
6x 1070 ugasilo hx1000i kad ukljucim corsair link u jednom momentu 1245w peak ugasi se reaguje zastita.
Hocu rec iluzija je da nvidija malo trosi. Naravno ako se zavrne onda manje trosi ali manje i baca kao i svaka druga karta

Kad nema manulana kontrola voltaze a da je jednostavna, najbolje zestok TDP limit + OC i potrosnja pada za 30-40%
Ili ko oce da se zeza sa MSI afterburner freq/voltage grafikom i lockovanjem voltaze
Za 450sol moze da se spusti na 750w iz zida (corsair) za 5 grafike
naravno za 480sol verujem da bi potrosnja bila i 25-40% veca kao i ako karta nije undervoltovana

LBC daleko manje trosi na NV pa su sutede nad njim vece uz 97% maximalne brzine

Podesavanja nemojte pitati jer svaki bios ima drugu vrednost za TDP, generalno ja nista ne kopan na vise od 0.9v na GPU i to varira od coina do coin-a (koji trosi memoriju taj zahteva vice, LBC na primer moze i na 0.8v)

AMD nije jednostavniji ali se sema razradila i sad svi copy/paste
 
Zestok TDp limit i OC i onda na gasenju minera zaledi, jbes to mora biti stabilno, sa nvidijom ne treba jurit max hash jer se za neki 10% hasha dize drasticno potrosnja
 
A ne na gasenju miner zaledi samo na win7 sistemima...... meni su rigovi remote, win10 iskljucen error report, zezam se stalno sa novim coinima i limitima ne secam se da se neka masina zakucala, najgore sto se desi je da se resetuje ili zaglupi MSI afterbutner, pogotovo sad leti kad memoriju nemogu da guram na 2400Mhz, mislim mogu ali neke karte failuju i bacaju tonu bad hashova u ETH itd.....

takodje ako neko kopa a da mu je primarna NV (sto ne valja) mining mem clock je za 100Mhz manji (tada moze komp da se spuca kad se gasi miner je memorija skoci za 100Mhz) pa ako se klokuje memorija na to treba paziti, zato se drzi intel integrusa ukljucena uvek na mining rigovima!
mining mod je P2 na Pacalu je to 1900mhz za memoriju
 
Poslednja izmena:
drago mi je da sam potakao ovakvu raspravu :D ima svakakvih korisnih misljenja i nadam se iskustava ovih koji pisu konkretne podatke :D
na putu su 6 gigabytovih 1070-ki dok nedoje ergela rx serije hehe
 
1070 g1

daje 460-470sol 160w potrosnja. 6kom ceo sistem iz zida vuce 1060w. power limit 90 core +100 mem +300. Naravno za nv treba i jaci procesor, nije preporucljivo najjeftiniji celeron jer sa boljim cpu grafe daju vise. Nema tu 200w sem ako nije npr +300 za core. Mogu da trose i manje npr 440-450sol za oko 130w po kartici. Na eth je potrosnja jos manja u dualu veca i tako u krug.

lbc oko 320-330, sia oko 1850, mada je sad i tesko nabaviti 1070

sledece nedelje stizu 1080ti pa cemo videti ali racunam 250w+ za preko 700sol

i da win 10, ewbf miner, ne zabode i ne restrtuje sistem samo grafe kopaju 0 ako je prevelik klok. iskljucis miner i ponovo pokrenes i to je to.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti Marko puno na informacijama :) ja imam pentium g3260 nije bas onaj najslabiji celeron g1840....Valjda ce da posluzi za gtx 1070.

I uzimam Gainward gtx 1070 8gb Phoenix GS verziju ima jedan osmopinac i ima dual bios ako nesto slucajno zeznem dok budem overklokovao mislim da je ta karta jedna od bestbuy karti sto se tice gtx 1070...

Kada mi bude stigla ta karta napisacu svoje utiske cisto ako se neko razmislja da uzme tu kartu.

Hteo sam da uzmem i tu Gigabyte ali nerviraju me mali ventilatori od 90 mm dok Gainward ima ventove od 100mmm....Sigurno prave vecu buku a i hladnija ce mi biti karta dok rudari ako uzmem Gainward.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno