Šta je novo?

Nvidia mining

nista ne fali mining edicijama, to su regulane karte po cak i boljim performansama, naravno ustedjeno na display i mozda jos nekim stvarima nebitnog za mining. Uvek i svako moze da bira, da li ce kupiti regularnu kartu za 350e i imati 19mhs ili mining kartu za 250e i imati 25mhs. Stoji da gainward phoenix ima dobro hladjenje ali ta karta kosta mnogo vise od ostalih "regularnih". Inace imam i 1070 "regularne" gw phoenix (toliko nahvaljene) i 4 su crkle u roku od mesec dana i sta sad? Treba da pljujem regularne karte, a pogotovo gainward phoenix? I nije tacno da 1060 ne vredi, normalna 1070 kosta preko 500e (neka i skoro 600e) sada i uopste ne opravdava cenu naspram 1060. Da je bolja karta to stoji ali je sada preskupa za ono sto nudi. Da je 3 meseca malo to jeste ali i sam uazak u mining je rizik, naravno ukoliko se ima dobra cena normalnih karti u odnosu na mining treba uzeti "regularne" ako nista bar zbog lakse prodaje. A sto se garancije tice madjari vs domaci to moze da prica samo neko ko je imao iskustva sa oba slucaja i zna proceduru i vreme resavanja reklamacije madjara pod uslovom da je neki normalan koji ce garanciju da resi. Mene npr madjar nece vise da vidi... a Nesica pitajte da kupi karticu, a da nije domaca garancija :d
 
Poslednja izmena od urednika:
Ne fali im ko je rekao da im fali samo sam uporedjivao mining edicije sa drugim kartama po meni Asus strix gtx 1060 je bolja i Msi Gaming x,cak je Gigabyte Aorus bolja ne radi se samo o Gainwardu.

Odlicno je sto baca 25 mh/s,ali kazi ti meni koliko je topla karta kad je napolju preko +40?Lako je sada pricati da je dobra i hladna kad je napolju 15 stepeni.Sto se tice kopanja jos jedanput kazem tu je sjajna karta jedina prednost joj je to druge prednosti ne vidim.

E pa ne znam sta si im radio i od koga si uzeo karte pa ti crkle 4 za mesec dana?Ti si prvi ovde na forumu prvi da su mu crkle bas te karte.

Ja sam osetio na svojoj kozi ostvarivanje garancije kod nas tako da to cimanje po 10 puta nositi istu stvar na reklamaciju ne dao Bog nikome,a sa Madjarima nisam imao iskustva jos uvek ali svi pisu da resavaju garancije u roku od dve nedelje.
 
Te mining karte su meni bile hladnije nego 1060ke tokom ovih visokih temperatura, a sada je razlika 2-3 stepena.
A sto se tice ostvarivanja garancije to ide jako brzo kada u nekoj prodavnici uzmes veliku kolicinu karti sve se resava za dan/dva jer se odma salje novo...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ispada da je Asus expedition odnosno ta mining edicija karte najbolja gtx 1060 ili makar medju najboljima sto mi je tesko da poverujem.

Ne znam na koju foru su vam bile hladnije ako kazete da jesu nema mi druge nego da vam verujem jer pricate iz prve ruke tacno ce da me naterate da kupim Asus expedition kartu da vidim to cudo tehnike.
 
Sto se tice kopanja jos jedanput kazem tu je sjajna karta jedina prednost joj je to druge prednosti ne vidim.

Ovo je podforum za majning, nas interesuje samo kopanje :D
Glupo je gledati na karte koje su pravljene samo za majning i nista drugo kao na nesto 'univerzalno' tipa za gejming ili video obradu.
 
^ Fallout
Prvo si rekao da su smece, pa sad kao nisu lose, pa dobre su za mining... btw, te kartice su samo zato i napravljene.
Sto se tice ostvarivanja garancije, takodje nema potreba da tvrdis nesto za sta nisi siguran ili ne znas.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nisam mislio na gejming nego na to koliko se karta greje i na sam kvalitet izrade.

Kad sam pominjao gejming ili video obradu u svojim postovima?

Smece su u odnosu na ostale regularne karte po pitanju izrade,nisu smece kada se gledaju koliko bacaju mh/s jel vam sada jasnije?
 
Poslednja izmena:
postoje i regularne karte koju su "smece" u odnosu na druge "regularne". Tako da ti stav nije na mestu.
 
Jbt al je uporan, a koliko sam skontao nije nikad ni video mining karticu uživo?
Neću uzeti mining kartice, ali vrlo moguće da im apsolutno ništa ne fali. Jedan što radi mining odavno reče da je kombinacija Gigabyte ploče i Gigabyte mining kartica najstabilnija is svih do sad što je sastavljao, a dosta je rigova pravio.
S ovim vestima iz Kine vrlo moguće da neću ni dinara sa uložim u opremu, jer po čistoj logici cena na poduži period mora drastičnog dole.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Tu si u pravu referentne karte su jos gore od mining edicije gtx 1060 onda na primer Msi gtx 1060 aero takodje losija karta od mining edicije ima sve u svemu nekoliko karti koji su losije ali zato ima duplo vise koje su bolje.

Sta ima da je gledam uzivo,procitao sam dovoljno o samoj karti i zakljucio da nije nista posebno i da je malo bolja od refentnih i kartica sa jednim kulerom....

Ako su vama dobre karte i meni su dobre necu vise da se raspravljam nema svrhe.

Najbolje ploce su ti ploce predvidjene za kopanje bitkoin-a najmanje problema imas sa njima,a za Gigabyte ne znam da li postoji pro btc ploca.

A sto se tice Gigabyte kartica imas ih raznih sa sjajnim hladjenjem poput Aourusa a imas i one sa jednim kulerom koje nisu nista posebno.

Aorus je sigurno u top 5 sto se tice gtx 1060.Sto se tice gtx 1070 najbolja je Galax Hall of fame nema bolje na svetu.
 
Poslednja izmena:
Ja imam te Asus Expedition Mining karte I evo ti informacija iz prve ruke.
Dok su bile najvece temperature, ni jedna graficka nikada mi nije presla 64C, a ventilatori su na toj temperaturi isli do 80% max. Sada temperatura ne prelazi 56-57 stepeni sa mnogo manjim forsiranjem ventilatora - otprilike od 60-65%.
Znaci da je heat sink odlicno dizajniran I prekriva celu duzinu karte.
Ventilatori sa sistemom lagera mogu da postignu izuzetno visok broj obrtaja a da im to ne skodi.
Ako mi ne verujes mogu da prilozim dokaz.

Da budemo realni, memorijski cipovi nisu naslonjeni na heat sink. Ne znam da li je slucaj sa svim cipovima, ne vidi se dobro dok se ne skine poklopac.
Vrm ima poseban heat sink.
Cipovi se lako mogu resiti dodavanjem malih aluminijumskih blokova. Postoje u prodaji specijalni kompleti tih blokova specijalno za memorijske cipove I nisu skupi.
 
Poslednja izmena:
Jbt al je uporan, a koliko sam skontao nije nikad ni video mining karticu uživo?
Neću uzeti mining kartice, ali vrlo moguće da im apsolutno ništa ne fali. Jedan što radi mining odavno reče da je kombinacija Gigabyte ploče i Gigabyte mining kartica najstabilnija is svih do sad što je sastavljao, a dosta je rigova pravio.
S ovim vestima iz Kine vrlo moguće da neću ni dinara sa uložim u opremu, jer po čistoj logici cena na poduži period mora drastičnog dole.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Asrock Btc Pro R2.0 u kombinaciji sa nvidia kartama - sve sklopis, povezes, instaliras drajvere I odmah sve radi bez greske. Nema bolje ploce za tu namenu.
 
Meni leti gtx 1080 Palit game rock nije presla 62 stepena vent na 60 posto power limit na 80 memory +500 core +100 a poznato je da se gtx 1080 cip greje mnogo vise od gtx 1060.

Tako da tih 64 stepena sa jedne strane nije lose sa druge strane nista specijalno da si napisao da je radila na 50 stepeni e tu bi se vec odusevio.

Takodje mnogo mucis te ventove cemu vent na 80 posto ili 65 posto sve to brzo unistava ventove.

Opet kazem necu da se raspravljam vise ako je tebi dobra karta ok nemam sta da dodam.
 
Ok jeste tako bilo pre par meseci ali koga zanima proslost nemamo vremensku masinu pa da vracamo vreme unazad....

Uvek je od Nvidije bio best buy gtx 1070 i to ce uvek tako i da ostane sa ovom zadnjom serijom videcemo sta buducnost nosi tamo polovinom 2018 kada izbace novu seriju sa GDDR6 memorijom.

Isplativa je jos uvek gtx 1060 za sada mada je nikad ne bi uzimao.

Jeste promenljiva kategorija ja ti pricam samo kakvo je sada stanje a to sto ce neko iskopati Ether sada i cuvati ga recimo 5 godina da bi mogao da ga proda za odredjenu cenu je druga prica.To moze svako od nas da kopa neki novcic i da cuva i da se nada.

Ta gtx 1060 mining edition karta je u stvari Asus expedition karta gtx 1060 a ta izvedba karte je jedna od najslabijih koje postoje mali hladnjak,mali ventovi,nema backplate,nema hladjenu memoriju itd.

A Gainward Phoenix masivan hladnjak,odlicno reseno hladjenje,hladjena memorija,vise faza,ogromni ventovi,backplate itd.

Ja inace imam gtx 1070 Gainward Phoenix i znam o cemu pricam to isto hladjenje je upotrebljeno i za gtx 1060.

Asus kao asus je smece u odnosu na karte koje izbacuju Palit,Gainward,Galax,Zotac oni imaju strasne karte.

I ja sam imao pre nekoliko meseci rx 480 Sapphire Nitro+ najbolja Amd izvedba od karte pored Xfx Rx 480 black edition....I svud sam hvalio kartu kako je ekstra ali kad mi je stigla gtx 1070 Gainward Phoenix ta Rx 480 Nitro+ mi je delovala kao kineska igracka.

Poenta price je da ne mozes da pricas kako Asus nije smece ako nisi probao druge karte i video sta one mogu....

A i ja sam se mozda pregrubo izrazio Asusove karte tj. mining edicije nisu smece ali najlosije imaju reseno hladjenje i ostalo jedine losije karte su karte koje su sa jednim ventom....

Nemoj pogresno da me shvatis nemam ja nista licno protiv Asusa ili tebe samo to su cinjenice,ako tebe lepo sluze karte i ako si zadovoljan onda ekstra.



Koliko znam ti imas regularne karte a ne te mining edicije kad su tako dobre sto ih ne kupis?

Kartama ne fali nista tacno u smislu ispravnosti,ali smesno je reci da su te karte dobre u odnosu na karte koje izbacuje Galax,Palit,Gainward i ostali....

Licno ih ne bi uzeo ni da imaju 3 godine garancije jer ima makar 20 boljih karti koje kostaju vise ali vrede svake pare.
Ti ne znas. Izvini ali stvarno ne znas i zato lupetas. Ako se uvredis izvini ali ja necu povuci ti sto sam rekao.
Ja ne rudarim. Tacka. Ja nemam vise nikakav dedicsted HW za to jer sam ja tako hteo. To ne znaci da ne znam sta pricam. Ono sa 3 meseca garancije ti je info direktno od uvoznika i nasih ljudi koji narucuju. Ako hoces veruj to sto ti pricam, ako neces nemoj. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Nije mi ni stalo da budem upravu pa da te kao nesto ubedjujem ;)

Backplate nicemu ne sluzi. Kad vec spominjes Asus odmah da ti kazem da Asus ume da napravi kartu koja se ne uvija. Eno ti 7950 DC2 primer karte koja nema backplate i koju kolima mozes da pregazis. Pogotovo backlate nema svrhe na rudarskim kartama koje stoje u rigovima jer stoje uspravno. Da si malo seo i razmislio ne bi pricao tao.
Mana rudarskih karata je samo sto nemaju izlaze samim ti ako padne isplativost ne mozes ih prodati kao gaming kartu. Batali te price o skartovima, vise nije ni smesno nego zalosno. Vidim da si zapenio a bas nemas nijedan razlog za to. Lepo sam ti rekao 30e je razlika izmedju karte sa 3 meseca i sa 1 god. garancije. To je jedina razlika.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Ok izvini onda sam te pomesao sa drugim clanom foruma,ok znam da je 3 meseca garancije nisam ni rekao drugacije.

Da Asus r9 280x,ta HD 7950 DC2 su zlatno doba Asusa kada su izbacivali neunistive karte...Ako pogledas danas sve Asusove karte nijedna ne moze da pridje tom kvalitetu osim gtx 1080ti asus poseidon....

Znaci cev na backplate na Msi lighting gtx 1080ti ne sluzi nicemu?

ACTIVE BACKPLATE COOLING
A thick heatpipe connects to the back of the PCB and runs almost the entire length of the backplate for additional heat dissipation.

Link od karte https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-Ti-LIGHTNING-Z.html

Ali ni sa jednom godinom garancije ne mozes da odplatis karte trenutno svakako je bolje dodati tih 30 eura za godinu garancije ako neko hoce bas te karte.

Batalio sam vec i napisao ako su vama dobre i meni su.
 
ma prica nesto u sta se ne razume ali mu je bitno da prica :)

fali3

to sto tebi ta karta nije presla 62c to je extra ali gde si drzao kartu, koliko komada u rigu i koja je temperatura prostorije i kakva je ventilacija? Kada saberes sve te uslove onda nekad i 70c moze biti bolje od 62c jer ce tih 62c pod istim uslovima mozda biti 80c. Sad sam malo zakomplikovao ali nadam se (valjda ne uzlaud) da ces malo razumeti. Vise puta smo ti rekli da nije cilj pisati sto vise samo da bi pisao. Trebas se malo razumeti u ono sto pises i razumeti ono sto pises.
 
fallout stvaro covek nevidjeno lupeta, ja njegove postove preskacem, zao mi bude kad vidim da je neko u raspravi sa njim. Ne kazem da ima losu nameru, samo je sebe ubedio da zna a ne zna
 
Ventilacija nikakva znaci drzao sam u uglu sobe sa zatvorenim prozorom i otvorenim vratima,komada u rigu 3,temperaturu prostorije nisam merio ali bilo je jako toplo u prostoriji sto je i normalno jer prostoriju nista nije hladilo.

Kako 70 stepeni moze biti bolje od 62 stepena?Jedino ako stedis vent pa stavis vent da bude na 55 posto a temperatura je 70 stepeni si na to mislio?

Ja sta god da napisem vi cete reci da nije tacno tako najbolje da ne pisem nista.
 
Poslednja izmena:
@roger
u pravu si. lepo kaze deo poslovice, ko ne zna, a zna da ne zna - nauci ga, ko ne zna, a ne zna da ne zna - kloni ga se. Trebamo samo provaliti ko je od ova dva :d

@fali3
lepo sam rekao da neces razumeti moj post, nadao sam se da hoces ali nebitno :) samo ti kazem ako vec ulazis u neku raspravu trebas imati cinjenice i licno iskustvo potkrepljeno znanjem i razumevanjem,a ne da pises da bi nabijao postove koji se ovde ja mislim i ne broje.
 
Takodje mnogo mucis te ventove cemu vent na 80 posto ili 65 posto sve to brzo unistava ventove.

Pazi ovu po meni veoma vaznu stvar. Cinjenica je da memorijske cipove hlade samo ventilatori jer ih hladnjak ne prekriva. Smanjis Power Limit i voltazu Gpu-a, automatski pada temperatura Gpu-a i ventilatori (ako nisu postavljeni na fiksnu vrednost) srazmerno temperaturi Gpu-a usporavaju. Direktna posledica takvog stanja je jos veca temperatura na odredjenim delovima graficke karte, a posebno na memorijskim cipovima. Kada se drasticno smanjuje Power Limit i voltaza Gpu-a, pa makar i na kartama koje imaju pasivno hladjenu memoriju, treba obratiti paznju upravo na to da ce se odredjene zone pcb-a jos vise grejati nego pre zbog toga sto ventovi dodanto uspore jer prate temperaturu procesora.
 
Koje drivere preporucujete za 1070 Eth mining?
Ima li neko link da se skine stabilna verzija win 10x64 koja se ne update-tuje?
 
1070 driveri

Asus dual 1070
driveri 385.41 August 24, 2017

3 kom, 31.5 mh 360-370w iz zida

danas su izasli novi, ali ne vidim potrebu da menjam...
 
E hvala puno svima, odlicne stvari!
 
Koje verzije extendera moraju biti za 1070? Imam neke V06c, posle 4 sata rada vidim da mi je jedna od 6 grafika prestala sa radom.
 
ja sam uzeo 006 verziju sa molexom. Za sada rade extra i na dodir nigde nije vruce..
 
ni slucajno 006 sa 6pin, sve ostalo je bolje
 
Nazad
Vrh Dno