Šta je novo?

Nvidia mining

Drugar ima i7, i primetio je kada mu je cpu opterecen da karta baca vise. Skinuo je minergate i pustio dva coina da kopa da mu cpu bude na 100%. Smanjio je mnozioc na najmanji da ne bi vukao 100 w cpu. Na gigabyte 1080 ti OC je dobijao po 800 sola, ali eto neka bude 780 neki prosek. Cim iskljuci cpu miner padne na 730 sola.
Pogledajte prilog 238424

Senzacija! vjerovatno dosta ili 99% minera nije znala za ovo... skidam win 10 update na jedan nvidija rig bas cu probat, mozda ubrzava samo kad je jedna karta treba vidit kako se ponasa kad su 4 ili vise kartica na rigu.
 
Pa eto ako neko ima vise kartica neka proba, ako je ovo kod svih karti a sto ne bi bilo jer je vezano za cip. Posle samo treba provalili u registriju sta izmenjati. Pool isprati to povecanje tako da se nisu samo cifre povecale :d
 
Samo nek se ovo zadrzi ako moze na ovom forumu da ne bi skocio dif :)
 
Jel probao neko ovo na 1070 sa eth? Ili ipak radi samo na 1080?
 
@goldi

pisali smo vec da jaci cpu daje vise hasha, samo ti i dalje ne verujes :p
 
Nije ovde u pitanju samo jaci cpu nego da je taj cpu opterecen....
 
I po toj logici koji je cpu potreban? Da li je moguce postici isto to i sa manje mocnim cpu samo da je i on opterecen?

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Evo sad sam probao G530 i 4x GTX 1060 nikakve koristi bio opterecen cpu ili ne isti hash, cak mozda malo manji kad se optereti cpu.

Vidicu jos i7 u kombinaciji sa GTX 1070 rigom.
 
Znači za rig sa titanima treba i7 cpu, al usporiti ga opterećenjem da bude ko celeron, ako ne i gori...
Znači to je tajna uspeha za 800 solsa po 1080ti?
Svaka čast na otkriću, ovakve nebuloze odavno nisam čuo :D
 
Nisu nebuloze vidis da radi;) samo je pitanje da li isto radi kad se testira samo jedna karta i kad je na rigu 4-6-8 kartica, ja mislim da ima efekta mozda na jednoj karti a kad je vise kartica na rigu da nema, mada provjericu ja to, nije to problem :d
 
Nisu nebuloze vidis da radi;) samo je pitanje da li isto radi kad se testira samo jedna karta i kad je na rigu 4-6-8 kartica, ja mislim da ima efekta mozda na jednoj karti a kad je vise kartica na rigu da nema, mada provjericu ja to, nije to problem :d
Ja iman kartice al nemam cpu :(


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Meni je isti skor sa 2 1070 equihash pa kopao monero ili ne na i7. (Sve sa nicehash).
 
Jedno pitanje za iskusnije:
-Imam dva riga sa 1070 karticama 2×5..
Na donjem ZOTAC AMP, temperatura ne prelazi 60, ventovi na automatskom rezimu oko 54% i manje.
Na gornjem GIGABYTE, temperatura oko 64, ventovi automatski rade ali na 49% najvise. Da li da iskljucim auto mod i dizem obrtaje, tako bi spustio malo temp ili ta temperatura ne smeta kartama?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje za iskusnije:
-Imam dva riga sa 1070 karticama 2×5..
Na donjem ZOTAC AMP, temperatura ne prelazi 60, ventovi na automatskom rezimu oko 54% i manje.
Na gornjem GIGABYTE, temperatura oko 64, ventovi automatski rade ali na 49% najvise. Da li da iskljucim auto mod i dizem obrtaje, tako bi spustio malo temp ili ta temperatura ne smeta kartama?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Meni su uglavnom gornji rigovi topliji zbog donjih koji izbacuju toplotu na gore... Moze biti toplo zbog toga..

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Znaci da ostavim na auto modu ventove?
Ako je tako, onda nista ne diram, menjacu preko leta :)

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Interesuje me jesu zadovoljavajuce ove karte?
ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP Extremee
 
Ma jok :D...
 
Zadovoljan odgvorom :d
 
Ne koriste oni koji ne znaju koliko je ZM dobar. :)
Ja sam obrisao EWBF.
 
Ja nisam probao jos, probacu ovih dana pa javljam rezultate. Imate li vi neki SS?
 
Odlican je ZM miner za gtx 1070 lagano preko 500 sol-a 504 do 505 sam uspeo da dobijem na 2050-4400 pri temperautri od 55 stepeni na 50 posto venta...

Sto se tice gtx 1080 nazalost nije tako dobro optimizovan namucio sam se dok sam dobio 595 sol-a sa Ewbf mnogo lakse dolazim do te brojke.

Primetio sam da Zm miner dok radi manje su temperature na kartama malo nego sa Ewbf minerom.

Mislim da Zm miner bolje optimizovan za karte sa gddr5 memorijom poput gtx 1060 i gtx 1070 dok je za gtx 1080 i gtx 1080ti druga prica jer imaju gddr5x to je neki logican zakljcucak.
 
Poslednja izmena:
upravo presao na zm miner..
1. 5% vise
2. temperatura malo manja

e sad videcemo sta pool prikazuje.

Koliko vi imate ovih krstica sa strane ?
 
I ja sam upravo presao. Isti rezultati kao i Difermo - oko 5.2% vise, i temp 2-3 stepena manja.

Znam da sam ranije video negde sta ti plusici znace, sada ne mogu da nadjem. Sta znace?
 
I ja sam upravo presao. Isti rezultati kao i Difermo - oko 5.2% vise, i temp 2-3 stepena manja.

Znam da sam ranije video negde sta ti plusici znace, sada ne mogu da nadjem. Sta znace?
Ako koristis ZM miner 0.5.3 imas u helpu sta znace ti plusici...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno