Šta je novo?

Nvidia mining

Ništa od ovog nece preko 127 sve kombinacije sam probao sto se tice eth.
Za zeca ide od 300 do 320 po karti.
Da li to valja?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока

Da, to valja, ocito imas hynix memoriju.

@marko_ns
Ne mozes porediti jer p106 nemaju hynix.
 
Poslednja izmena:
Znaci ostavi i nediraj.
Potrosnja mi se krece od 560-590w temperatura do max 60.


Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Da, to valja, ocito imas hynix memoriju.

@marko_ns
Ne mozes porediti jer p106 nemaju hynix.

Ima ih i sa Hynixom, mada su bas rijetke. Cak se u zadnjim batch-evima narudzbe/isporuke moglo birati koju memoriju zelite na karticama, te je shodno tome varirala i cijena kartica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa kojim su memorija najbolje kartice?
Znam da ih pravi Samsung,Micron i Hynix.


Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ljudina koristite malo search na forumu. 1000x je spominjano

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne moze da se kupi u prodavnici ali moze da ti napravi to jedan lik poslacu ti na PM ko je u pitanju.

Cudo da nisi osetio nikakav miris na paljevinu?
Narucio sam od momka kablove prosle nedelje. bio sam se provozao danas do Kamenice, po kablove. stvarno su kablovi kvalitetni, razlika se cak ni ne primeti od originala. Hvala ti za preporuku

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko pokusao da kopa Garlicoin sa 1070 inace algo je allium?Koja su podesavanja u afteru?
 
Koji distro za equihash na zelenim kartama?
Malo mi se k*nja od Windowsa i ostalog zajedno s njim.
 
Probaj smOS (sipmleminingOS) ili Hive. smOS se instalira u 20min tops, može i na USB.
 
Ima, 2$ mesecno i probni besplatni period par dana. Hive je besplatan za prva 3 riga.
 
Brate 2$ mesečno za OS, 1% na pool, 2% na miner app.
I na kraju kartice jedva za struju na rudare.
Neka hvala, Windows je za ozbiljan posao, linux je za M$ mrzce.


A da se Linux podesi, treba viša programerska, i citanje 2 nedelje upustva, traženje aplikacija i podešavanja. :d


Neću da dajem dev fee, a kamoli da plaćam za OS koji btw. osim ako ti ne traba podrška treba valjda da bude free.
 
kako Hive barata sa OCom i UV na zelenim?

HIVE nisam probao a smOS koristim. Pogledaj sajtove za oba i YT tutorijale/rivjue, sve je poprilično jednostavno. Generalna napomena je da mining OS-ovi uglavnom ne podržavaju VEGE i uglavnom imaju malo starije drajvere. HIVE diveloperi mi se čine kao agilniji, brže dodaju funkcije od smOS tima, naročito u poslednjih par meseci. Sa druge strane smOS je za nijansu jednostavniji za prvo pokretanje. Oba mogu na USB.

Konkretno za OC u smOS-u podešavaš CORE i MEMORY offset (-/+) i power limit (W) i to je sve. Ventilatore kroz minimalni RPM (%) i target temp, kad prekorači target temp povećava brzinu ventova iznad zadate vrednosti u %.

Obzirom da se lako instaliraju možda najbolje da isprobaš oba po 1-2 sata, čisto da vidiš kako se snalaziš i kako ti leže. Pa nakon toga odluči da li ti i koji odgovara. Obrati pažnju da smOS ne podržava wifi, dok HIVE podržava.


EDIT:
U ovom momentu, da biram između ova dva, prednost bih dao HIVE-u.
 
Poslednja izmena:
HIVE nisam probao a smOS koristim. Pogledaj sajtove za oba i YT tutorijale/rivjue, sve je poprilično jednostavno. Generalna napomena je da mining OS-ovi uglavnom ne podržavaju VEGE i uglavnom imaju malo starije drajvere. HIVE diveloperi mi se čine kao agilniji, brže dodaju funkcije od smOS tima, naročito u poslednjih par meseci. Sa druge strane smOS je za nijansu jednostavniji za prvo pokretanje. Oba mogu na USB.

Konkretno za OC u smOS-u podešavaš CORE i MEMORY offset (-/+) i power limit (W) i to je sve. Ventilatore kroz minimalni RPM (%) i target temp, kad prekorači target temp povećava brzinu ventova iznad zadate vrednosti u %.

Obzirom da se lako instaliraju možda najbolje da isprobaš oba po 1-2 sata, čisto da vidiš kako se snalaziš i kako ti leže. Pa nakon toga odluči da li ti i koji odgovara. Obrati pažnju da smOS ne podržava wifi, dok HIVE podržava.

zahvaljujem
 
Pozdrav drugari,namunjio sam par kom Gigabyte Aorus 1080ti,ovo su neka konzervativna podesavanja ( lik hoce malu potrosnju,sto manje zagrevanje,i dugotrajnost) kapiram da je to to? Svaka sugestija/savet su dobro dosli ;)

uploadfromtaptalk1521313211795.jpg

uploadfromtaptalk1521313225526.jpg

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Pa eth valjda, piše u nazivu prozora.

Ali zar se brzina kopanja eth ne meri u Mh/s?

Možda ni ne zna šta kopa a ni za koga, nego eto tu neki brojevi a dal su dovoljno veliki to je pitanje. :d
 
...zato i pitam.Folder ETH a brilzina u Sol-ima :d
Na 65 pl temperarure 65c??
*mjau**mjau**mjau*e meni na 90 i 100% tako bilo ....
 
Ma jok bre,kopa se zcash,zanemarite naziv bat fajla :)
 
Izgleda OK,

jedino da stavi memoriju u plus recimo +500/+600
a core moze da proba i na +120
PL koliko hoće, ako hoće manje da troši i da se manje greje može ovako, ili da poveć na 75%-80%

Kod zcasha pomaže i memorija da se poveća, ali mora i core da prati, ako se previše poveća onda krene da baca manje Sol/s.
 
GeForce GTX1070Ti Manli 8GB DDR5 dobra cena za ovu kartu u emiju,ima li neko iskustva da li valja uzimati ?
 
Da li bi neko bio ljubazan da mi odgovori na par pitanja....

1) Imam problem sa windows 10 i ostalim njesra.Nemam mesta na HDD itd.Planiram dok sam slobodan za vikedn da rusim sistem i ponovo instaliram ali mi treba neka verzija ako postoji a msm da sam citao ovde na forumu samo se ne mogu setiti u kojoj temi za win10 ali verziju bez update-a i onih antivirusa koji dolaze sa obicnim win 10?
2) Da li ako uradim reinstalaciju utice nesto na BIOS podesavanja koja su mi trenunto jer znam da sam se kao Isus napatio da pokrenem svih 6 kartica?
3) Ima li neki jednostavniji nacin da to sve uradim?
4)Sve majnere i programcice sto imam najbolje preko team viewera ili USB-a prebaciti na laptop,nakon instalicije svezeg sistema opet samo vratiti sve na desktop od majnera i foldera,trebali bi majneri svi da rade?

Moze li link za tu verziju win10 koju sam pomenuo ako neko zna i ako ima.
 
How the hell da skinem ovo,gde god kliknem nista se ne desava,cak me preseli na stranu od sasnet-a i tamo nema nigde download samo opis.Znaci to je definitivno to?
Zna li se koja je verzija ono 1703 ili kako vec?Ima sam ranije verziju pa nisam mogao nista jer je bila starija.
 
Na rigu od 7 1060ki, na 3 kartice svaka 2,3 dana hashrate padne sa 23 na 1.4 mh. Zna li neko zašto se to dešava?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poz svima

Treba mi pomoc, imam 1060 hynix 6gb neide vise od 20.5mhs probao sam sve jel moguce dici na 24 il 25

Unaprjed Hvala
 
Nazad
Vrh Dno