Šta je novo?

Nvidia mining

Vec godinama majnujem na praistoriskim plocama amd x2 i core 2 duo i resih kupim ovu najnovuju biostar btc 1151 ..i evo lupam glavu ne znam sta je u pitanju...iste grafike 1070 na istim podesavanjima koje mi na starim plocama daju 460 sola na ovoj sad btc ploci i celeronu daju samo 410...probao sa vise i sa samo jednom kartom...isto....eth mi daje samo 2-3 mh a na starim 30 ...ista verzija drajvera...isto napajanje ...a amd karte mi daju apsolutno isto tj nema razlike...mozda ima neko podesavanjse u biosu koje ne znam ..sistem je win 10 ista verzija kao starim masinama na kojima radi normalno.

Podesavanja za biostar tb250 btc pro: Gen1 na sve pci-e slotove, mining mode 6x vga, on board vga off, hd audio off, 4xAsus strix oc 1070(micron memorija), od 440 do 460sol/s, na 80% PL, mem +400, za sad. Eth bez clock-a 25-26Mh/s.
 
pustio sam jednu 970 da rudari, koristim fypool kao pool za rudarenje, a zcash4win kao wallet, pa me zanima kada ću videti da nešto imam iskopano? Kapiram da sa jednom karticom kopam 0,008 zec-a na dan, a nemam pojma koliko mi treba da se to prebaci na moj wallet
 
Da li neko može da mi pomogne za sledeći problem:

imam 5 x 1070 na dva Corsair i750RM napajanja, MB ASrock H81 PRO BTC 2.0 i u sistemu se vide samo dve grafičke koje idu na napajanje koje je povezano sa matičnom pločom, procesorom i SSD-om. Na drugom napajanju su tri grafičke i nijedna od njih se ne vidi. Pretpostavljam da je problem do povezivanja napajanja ali sam ispoštovao uputstvo i spojio zelenu i crnu žicu međutim ništa se nije desilo na taj način pa sam morao da spojim sa jednom od drugih crnih žica i tek tada su grafičke zasvetlele. Ventilator na napajanju radi na dugme FAN TEST, kartice svetle ali se ventilatori na grafičkim karticama ne vrte uopšte. Na to drugo napajanje su takođe povezani riseri za te tri grafičke kartice (preko samo jednog kabla) i to je sve.

Probao sam da izvučem te dve grafičke iz matične (nisu bile ubačene direktno nego preko risera) koje rade i da povežem samo te tri koje se ne vide (sve preko risera, ne direktno na ploču) međutim ništa se nije promenilo, tj. pojavilo.

Šta bi mogao da bude problem?
 
Poslednja izmena:
Vec godinama majnujem na praistoriskim plocama amd x2 i core 2 duo i resih kupim ovu najnovuju biostar btc 1151 ..i evo lupam glavu ne znam sta je u pitanju...iste grafike 1070 na istim podesavanjima koje mi na starim plocama daju 460 sola na ovoj sad btc ploci i celeronu daju samo 410...probao sa vise i sa samo jednom kartom...isto....eth mi daje samo 2-3 mh a na starim 30 ...ista verzija drajvera...isto napajanje ...a amd karte mi daju apsolutno isto tj nema razlike...mozda ima neko podesavanjse u biosu koje ne znam ..sistem je win 10 ista verzija kao starim masinama na kojima radi normalno.

Kakva crna ista verzija win10 receno je da mora anniversery build ili ovaj poslednji i WDDM 2.1+ driver, tako da je do tebe

@Dominator08 sto se bakces sa necim sto ne znas osnove, ualzes hiljade evra da bi sve sprzio...... ko vam je preporucio dva napjanja zna on ko je taj ovde i ko siri i da deca sv emogu da povezu nek ti se javi
 
Poslednja izmena:
Pa i mogu deca da povežu, ali sa add2psu. Prosta stvar da ne može prostija biti... [emoji12]
 
Poslednja izmena:
@Neo

Pa ako si sve uradio kako treba, odi na flypool stranicu i prijavi se sa svojom adresom i vidjet ćeš statistiku koliko si iskopao itd.
Isplata u wallet ti ide automatski čim skupiš 0.01 ZEC

Ja sam za malo više od 24h skupio 0.01, takodjer sa 970.
 
@Neo

Pa ako si sve uradio kako treba, odi na flypool stranicu i prijavi se sa svojom adresom i vidjet ćeš statistiku koliko si iskopao itd.
Isplata u wallet ti ide automatski čim skupiš 0.01 ZEC

Ja sam za malo više od 24h skupio 0.01, takodjer sa 970.

vidim ja doći će još 2 970 sigurno :) samo da rm 650i izgura :)
 
Pozdrav.

GTX 1080 Out of the box mi daje 510 Sol/s.

Sa sledecim podesavanjima
Power limit 90
Core clock +100
Memory clock +500

dobijao samo oko 550 Sol/s.
Nakon ogranicavanja voltaze na 0.9V, dobijam oko 540 Sol/s. Temperatura je 64 stepena.

Koliko se smem "igrati" sa ovim podesavanjima?
Kako da znam koja je granica?

Ne zelim naravno da sprzim karticu..
 
Poslednja izmena:
Pa gledaj da ti tem ne prelazi 70c sad leti, mada i to je mnogo al ajd

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kolika temperatura je najbolja.. ? 60c ?
 
Jel ima sanse gtx 1060 6gb MSI gaming x+ 320sols sa power limitom ispod 90? Jel ima neko neke klokove da predlozi?
 
Jel ima sanse gtx 1060 6gb MSI gaming x+ 320sols sa power limitom ispod 90? Jel ima neko neke klokove da predlozi?

da li je power limit ne znam, ali definitivno vidjam bench rezultate od 290 - 350.. Tako da mislim da je moguce..

pogledaj ovde
 
Vidim neki nisu stavljali Win 10 nego zadržali Win 7 za najbolje rezultate za gtx 1060 6gb MSI !? ( inače hoću da ukombinujem 5 tih istih kartica). Može li neki savet?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.

GTX 1080 Out of the box mi daje 510 Sol/s.

Sa sledecim podesavanjima
Power limit 90
Core clock +100
Memory clock +500

dobijao samo oko 550 Sol/s.
Nakon ogranicavanja voltaze na 0.9V, dobijam oko 540 Sol/s. Temperatura je 64 stepena.

Koliko se smem "igrati" sa ovim podesavanjima?
Kako da znam koja je granica?

Ne zelim naravno da sprzim karticu..

Drzi se sa naponom oko tih "zlatnih" 0,9V a onda polako podesavaj GPU + clock dok ne uhvatis 550-570sol. Memorija ti je OK.
 
Da li je ovo ok MH za 1070 (Asus Strix) ili da pokušam još da je naguram?
(Claymore's Dual Ethereum AMD+NVIDIA GPU Miner v9.6, Win 10)
 
Dobro je stevo ne moras u svaku temu staviti link, videce svi u onoj temi gde treba da vide.
 
Realno na kraju ispade karta nista spec., isto ko i standardna, opet mora da se klokuje da bi bacila 24mh, a ne out of the box kao sto se mislilo, jedina prednost joj je cena trenutno, i to samo trenutno jer standardne su precenjene.
 
Kako gasite osvetljenje na karticama,pokusao sa led visualization i geforce experience bez rezultata...
 
:lupko:Imam mix 1080 1080ti rig od vise prozvodjaca i modela nije mi ni palo na pamet da skinem odvojeno za svakog proizvodjaca
 
Da li neko ima 1060 3Gb sa Hynix memorijom i koliko moze da baca kod vas?
 
To radi odavno u pitanju je fork genoil miner-a
 
Ima li neki bolji nacin za ogranicavanje voltaze od podesavanja Power Limit-a?
 
Poslednja izmena:
sta ctrl+f?u kom programu,preobao sam na 2 mis AB i nece da gukne
onaj majner od gore sam poterao,morao da dodam -SP 1 u ,bat za dwarf
vise u majneru daje al na dwarf radi par min pa bleji sat,kao da pul nekonta hash,sa ove strane izgleda OK,batalio,back to cika claY
 
Nvidia šiba, ne bira se više.
45278c7719a1b2826e20888b1cf32d0c.jpg
 
koja je bolja 1060 ili 1050 ?
 
Nazad
Vrh Dno